Kā jau pierasts arī šīs nedēļas sestdienā visā pasaulē notika vairākas cīņas par pasaules čempionu tituliem. Šoreiz iepriecināja viens no Krievijas bokseriem, kļūstot par īstu pasaules čempionu, nevis par "aiz ausīm izvilktu", kā daži viņa tautieši pēdējā laikā.

Kārdifa, Velsa. Uz ringa iznāca līdz šim divi zaudējumus nepazinuši pretinieki. 26-gadīgais WBO versijas pussmagā (79.4 kg) svara čempions, velsietis Neitans Kleverlijs, jau no paša sākuma uzsāka cīņu pārgalvīgi. Nebūdams pietiekami fiziski spēcīgs viņš iesaistījās asā sitienu apmaiņā pret iespaidīgo nokautieri, 30-gadīgo krievu Sergeju Kovaļevu no Čeļabinskas, kurš visu savu karjēru aizvada Savienotajās Valstīs. Savainojums virs krieva labās acs, otrajā raundā, vēl vairāk mudina velsieti ofensijai. Trešajā raundā Kovaļeva kombinācija labais-kreisais no sāna manāmi sagrīļo Kleverliju, un dažas sekundes vēlāk brits nonāk uz ringa dēļiem. Pēc ringa tiesneša nokdauna atskaites Sergejs apber pretinieku sitienu sērijām un čempions atkal nonāk nokdaunā. No nokauta šajā raundā, Neitanu paglābj gongs, bet ne uz ilgu laiku. Ceturtā raunda pirmajā minūtē Kovaļevs bez apstājas izdara sitienus, un glābjot Kleverliju no nokauta tiesnesis aptur cīņu. Neitanam Kleverlijam tas ir pirmais zaudējums viņa karjērā, viņa bilance tagad ir 26(12 KO)-1(1 KO). Savukārt Sergejs Kovaļevs ir pirmais krievs, kuram izdvies kļūt par pasaules čempionu pussmagajā svarā, viņš joprojām paliek neuzvarēts- 22(20 KO)-0-1.

Atlantiksitijā, Ņūdžersijas štatā, divas cīņas par čempionu jostām beidzās ar sensāciju. IBF versijas čempions vidējā (72.6 kg) svarā, 32-gadīgais austrālietis Daniels Gīls, dominēja ringā visu cīņas pirmo daļu, un ar sitienu pa aknām pat aizsūtīja nokdaunā savu pretinieku, 31-gadīgo angli Darenu Bārkeru, sestajā raundā. Bet brits izrādīja apskaužamu raksturu un ne tikai spēja atgūties, bet arī pārņēma iniciatīvu cīņas izskaņā. Gala rezultātā divi sānu tiesneši atdeva priekšroku Bārkeram ar rezultātu 114:113 un 116:111, bet viens tiesnesis par uzvarētāju nosauca Gīlu- 114:113. Jaunā čempiona Bārkera cīņu bilance tagad ir 26(16 KO)-1(1 KO), bet Daniels Gīls piedzīvoja savu otro zaudējumu karjērā, viņam 29(15 KO)-2.

Šī paša šova skatītāji kļuva par lieciniekiem vēl vienam negaidītam iznākumam. Cīņā par IBF versijas troni pirmajā pusvieglajā (55.3 kg) svarā, vairākkārtējais Eiropas čempions, 27-gadīgais spānis Kiko Martinezs, paņēma ar pieredzi. 26-gadīgajam titula īpašniekam, Džonatanam Romero no Kolumbijas, spānis burtiski uzmetās jau no pirmā gonga, nepārtraukdams savus uzbrukumus. Sestā raunda vidū Martinezs iespieda Romero stūrī un apbēra kolumbieti ar sitienu krusu, Romero sāka "peldēt" un tiesnesis cīņu apturēja. Kiko Martinezs kļuva par pasaules čempionu, viņa cīņu bilance tagad izskatās šādi- 29(21 KO)-4(1 KO). Savukārt, Džonatans Romero piedzīvoja pirmo zaudējumu karjērā, viņam tagad 23(12 KO)-1(1 KO).

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­