26. novembrī ir dzimuši trīs izcili boksa meistari. Visu laiku izcilākais rumāņu bokseris, padomju smagsvars un viens no pēdējo gadu pasaules labākajiem vidējo svaru profesionāļiem

Francisks Vaštags dzimis 1969. gadā Rešicā, Rumānijā, ungāru vecāku ģimenē. Vaštags tiek uzskatīts par visu laiku izcilāko bokseri, kurš cēlies no Rumānijas, kā arī par vienu no labākajiem pasaules pirmā vidējā (71 kg) svara amatieru bokseriem. 1987. gadā Kubas galvaspilsētā Havannā, Francisks izcīna junioru (18 g.v.) pasaules čempiona nosaukumu otrajā pusvidējā (67 kg) svarā. 1989. gadā, 20 g.v. Vaštags triumfē, nu jau pieaugušo, pasaules čempionātā Maskavā. 1990-jā seko uzvara Labas Gribas Spēlēs Sietlā. 1991. gadā Sidnejā, Francisks paliek ar bronzu, pusfinālā pēc punktiem viņš piekāpjās Andreasam Otto no Vācijas. Dubūltpanākums nāk 1993. gadā, kad Vaštags, pārgājis pirmajā vidējā (71 kg) svarā, kļūst gan par Eiropas čempionu Bursā, Turcijā, gan otro reizi uzvar pasaules čempionātā somu Tamperē, finālā pieveicot kubieti Alfredo Diberhelu. 1994-jā, Bangkokā tiek izcīnīts Pasaules Kauss, 95-jā, Francisks trešo reizi kļūst par pasaules čempionu Berlīnē, bet 1996. gadā Dānijas pilsētā Vejlē, otro reizi kļūst par Eiropas čempionu. Neskatoties uz saviem daudzajiem tituliem, Vaštagam tā arī neizdevās iegūt nevienu medaļu Olimpiskajās Spēlēs. 1988. gadā Seulā viņš tiek diskvalificēts 1/16 finālā, 1992. gadā Barselonā Francisks izstājās ceturdaļfinālā, bet 1996. gadā Atlantā, jau 1/16 finālā zaudē vācietim Markusam Baijeram, kuru bija pieveicis vairākkārtīgi iepriekš. Vaštags nekad nepāriet profesionāļos, bet pēc karjēras pabeigšanas vairākus gadus nostrādā par Rumānijas nacionālās izlases galveno treneri. Pateicoties Franciska Vaštaga panākumiem Rumānijā atdzimst boksa popularitāte un izaug vairāki pasaules spēcīgākie bokseri. Vaštags uzskatāms par vienu no savas valsts ievērojamākajiem atlētiem. Šodien viņš svin savu 43. Dzimšanas dienu!

Viktors Uļjaņičs dzimis 1949. gadā Krasnoarmeiskā, Doņeckas apgabalā, Ukrainā, bet izaug un 15 g.v. sāk nodarboties ar boksu, Rostovā pie Donas, Krievijā. 1973. gadā Uļjaņičs uzvar Eiropas čempionātā Belgradā, smagajā (virs 81 kg) svarā, bet 1975. gadā kļūst par Eiropas vicečempionu Katovicē, Polijā. Pabeidzot karjēru, Uļjaņičs ilgus gadus ir PSRS Bruņoto spēku galvenais treneris. Šobrīd Viktors Uļjaņičs dzīvo Maskavā, viņam ir pūlkveža pakāpe un šodien viņam paliek 63 gadi!

Ronalds "Vinkijs" Raits dzimis 1971. gadā Savienoto Valstu galvaspilsētā Vašingtonā, bet jau bērnībā pārvācās uz dzīvi Sentpītersbergā, Floridas štatā, ko arī uzskata par savu dzimteni. Amatieru ringā aizvadījis 56 cīņas, kurās guvis 52 uzvaras. 1990. gadā, tikai 19 g.v. debitē profesionālajā ringā. Četrus gadus vēlāk cīnās par WBA pasaules čempiona kroni pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā, bet pēc punktiem piekāpjās Hulio Sezaram Vaskezam no Argentīnas. 1996. gadā izcīna pasaules čempiona jostu WBO versijā, sīvā cīņā pēc punktiem pieveicot amerikāni Bronko Makkārtu. Nosargājot titulu divus gadus, ar ļoti strīdīgu tiesnešu lēmumu zaudē to Harijam Saimonam no Namībijas. 1999. gada beigās cīnās par IBF jostu, bet atkal, ne bez tiesnešu palīdzības, piekāpjās amerikānim Fernando Vargasam. No 2001. līdz 2004. gadam iegūst un aizstāv WBA, WBC un IBF versiju jostas, pieveicot tādus pretiniekus, kā Šeins Moslijs (2 reizes), Felikss Trinidads un Aiks Kvortejs. Kopumā, Vinkijam Raitam pieder 14 jostas pirmajā vidējā svarā. 2006. gadā viņš cīnās pret Žermēnu Teiloru par WBC un WBO vidējā (72.6 kg) svara jostām, cīņa beidzās neizšķirti. No 2007. līdz 2012. gadam Raits aizvada tikai trīs cīņas un visās piedzīvo zaudējumus, no kurām divās Bernardam Hopkinsam un Polam Viljamsam. Ronalds Raits pabeidza savu karjēru ar 51(25 KO)-6-1 cīņām. Šodien Vinkijam palika 41 gads!

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­