Viens no izcilākajiem latīņamerikāņu bokseriem, boksa ekspertu, līdzjutēju un pašu bokseru atzīts ringa meistars, savas dzimtenes, Nikaragvas, ikona un nacionālais varonis, Aleksiss Arguejo.

Aleksiss Arguejo piedzima 1952. gada 19. aprīlī Nikaragvas galvaspilsētā Managvā. Profesionālajā ringā Arguejo debitēja 16 gadu vecumā, un 6 gadus vēlāk, 1974-jā, pirmo reizi cīnījās par pasaules čempiona kroni. Tomēr pirmais nikaragvieša mēģinājums bija neveiksmīgs, viņš līdzīgā cīņā pēc punktiem piekāpās veterānam Ernesto Marselam no Panamas. Bet jau deviņus mēnešus vēlāk Aleksiss izcīna WBA čempiona jostu pusvieglajā (57 kg) svarā, 13. raundā nokautējot meksikāni Rubenu Olivaresu. Aizstāvējis savu jostu četras reizes Arguejo to vakantē, lai 1978. gadā iekarot WBC pirmā vieglā (59 kg) svara titulu, 13-jā raundā nokautējot slaveno puertorikāni Alfredo Eskaleru. Šo titulu Arguejo aizstāv astoņas reizes un atkal vakantē.

1981. gada jūnijā, Londonā, Arguejo kļūst par pasaules čempionu jau trešajā svara kategorijā, šoreiz viņš izcīna WBC jostu vieglajā (61.2 kg) svarā, ļoti sīvā cīņā uzveicot skotu Džimu Votu. Aleksisu iesauc par Tievo Spridzekli, viņš ir salīdzinoši gara auguma, graciozām kustībām ringā, nekad neiesaistās asā sitienu apmaiņā, bet ļoti akcentēti un precīzi izdara nokautējošus sitienus. Aizstāvot savu jauno jostu četras reizes, Aleksiss to atkal vakantē. Bet 1982. gadā Floridā cīnās nu jau par savu ceturto čempiona titulu. WBA pirmā pusvidējā (63.5 kg) svara čempions amerikānis Ārons Praijors bija ne tikai meistarīgs, bet arī fiziski spēcīgs bokseris, un, protams, viņš bija naturāli lielākas miesasbūves nekā Arguejo. Cīņa bija ļoti sīva, bet tomēr Aleksiss piekāpās ar TKO 14. raundā. Gandrīz gadu vēlāk, ravanša cīņā, Arguejo piedzīvo nokautu 10-jā. Pēc šī zaudējuma Aleksiss nobeidz karjēru un dodās mājup uz Nikaragvu, kur ir izcēlies pilsoņu karšs. Neskatoties uz savu milzīgo popularitāti dzimtenē, Arguejo piebiedrojās vienai no karojošajām pusēm un gandrīz pusgadu nokaro džungļos. 1985-jā Aleksiss atgriežās ringā, bet izcīnot divas uzvaras atkal pazūd. 1994-jā, 42 gadu vecumā, Arguejo atkal kāpj ringā, bet pēc divām cīņām atkal aiziet, šoreiz pavisam. Viņa bilance ringā ir 89(70 KO)-8(4 KO). Žurnāls Ring atzinis Aleksisu Arguejo par 20. gs. labāko pirmā vieglā (59 kg) svara bokseri. Nikaragvā Arguejo tiek pasludināts par visu laiku izcilāko atlētu un nacionālo varoni!

Tagad Arguejo aktīvi iesaistās politikā, un 2004. gadā kļūst par Managvas vicemēru. 2008. gadā viņš ir Nikaragvas olimpiskās komandas karognesējs Pekinas Olimpiādē, bet šī paša gada novembrī tiek ievēlēts par Managvas mēru. Tomēr 2009. gada 1. jūlija naktī 57 g.v. Arguejo mirst no pistoles šāviena sirdī, savā mājā. Oficiālais paziņojums ir pašnāvība, tomēr nedz cēloņi, nedz apstākļi līdz šim nav noskaidroti, un vai tā ir bījusi tiešām pašnāvība var tikai minēt... Šī gada 19. aprīlī vienam no izcilākajiem Latīņamērikas un visas pasaules bokseriem Aleksisam Arguejo paliktu 61 gads!

Viens no visu laiku izcilākajiem itāļu bokseriem profesionālajā ringā Dulio Loi piedzima 1929. gada 19. aprīlī Triestā. Debitējot 19 g.v., Loi divas reizes izcīnīja un 11 reizes nosargāja Eiropas čempiona titulu vieglajā (61.2 kg) un pusvidējā (66.6 kg) svaros. 1960. gadā Kalifornijā Loi cīnās par absolūtā pasaules čempiona titulu pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā. Tomēr dramatiskā cīņā pēc punktiem piekāpjās slavenajam puertorikānim Karlosam Ortizam. Trīs mēnešus vēlāk, tik pat saspringtā cīņā, Dulio ņem revanšu un kļūst par pasaules čempionu. Nepilnu gadu vēlāk, viņu trešajā un izšķirošajā tikšanās reizē, Loi atkal uzvar pēc punktiem. 1962. gada septembrī Milānā, Loi pēc punktiem zaudē jostu amerikānim Edijam Perkinsam. Jau decembrī, tur pat Milānā, notiek abu revanša cīņa, un šoreiz pēc punktiem uzvar itālis. Kopējā Loi cīņu bilance ir 115(26 KO)-3-8. Dulio Loi nomira 2008. gadā 78 gadu vecumā. Šogad, 19. aprīlī, viņam paliktu 84 gadi!

Šajā pašā dienā, 1929. gada 19. aprīlī, dzimis arī 1960. gada Romas Olimpisko Spēļu čempions, Edijs Krūks. Edvards Krūks jaunākais piedzima Detroitā, Mičiganas štatā. ASV izlases sastāvā Krūks bija Kasiusa Kleja (vēlāk Muhameds Ali) komandas biedrs un biežs sparingu partneris. Krūks uzvarēja vidējā (75 kg) svarā, finālā sīvā cīņā uzveicot Tadeušu Valaseku no Polijas. Edijs nepārgāja profesionāļos, bet gan absolvēja Hovardas Universitāti. 60-to gadu beigās Krūks devās karā uz Vjetnamu, kur vairākkārtīga ticis apbalvots. Palicis virsdienestā Vācijā, Edijs profesionāli spēlēja amerikāņu futbolu komandā Berlin Bears. 2005. gada jūlijā, Montgomerijā, Alabamas štatā, Edijs Krūks nomira 76 gadu vecumā. Šī gada 19. aprīlī viņš svinētu savu 84. Dzimšanas dienu!

Hosē Legra dzimis 1943. gada 19. aprīlī Barakoa, Kubā. Uzsācis profesionālo karjēru dzimtenē, Hosē vēlāk migrē uz Spāniju, kur apmetās Barselonā un turpmāk pārstāv šo valsti. Ringā Hosē iemanto iesauku Kabatas Kasiuss Klejs, pateicoties savai kāju darbībai. Legra divas reizes izcīna un piecas reizes aizstāv Eiropas čempiona godu pusvieglajā (57 kg) svarā. 1968. gada jūlijā, 5. raundā nokautējot velsieti Hovardu Vinstounu, Hosē kļūst par WBC pasaules čempionu. Bet jau pirmajā titula aizstāvēšanas reizē zaudē jostu Džonijam Famešonam no Austrālijas. 1972-jā, Mehiko, Legra sensacionāli 10. raundā nokautē meksikāni Klemente Sančezu un izcīna šo pašu jostu otro reizi. Bet jau nākamajā cīņā, pusgadu vēlāk, sīvi pēc punktiem piekāpjās brazīliešu leģendai Ederam Žofrē. Hosē nobeidz karjēru 1973. gadā pēc zaudējuma leģendārajam nikaragvietim Arguejo. Viņa cīņu bilance ir 133(50 KO)-11(3 KO)-4. Šogad Hosē Legra svin savu lielo Jubileju, viņam paliek 70 gadi!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­