Tā nu ir sagadījies, ka 13. septembrī savas Dzimšanas dienas svin uzreiz divi izcili Latvijas bokseri. Vienam no viņiem, mūsu olimpietim Romānam Kukļinam, šogad ir Jubileja!

Romāns Kukļins piedzima 1974. gada 13. septembrī Rīgā. Uz boksu pārgāja no kikboksa, un trenējās RTU sporta bāzē (Skolas ielā) pie trenera, SKSM Andreja Dolgova. 1996. gadā, Dānijas pilsētā Vejlē, Romāns, kā vienīgais Baltijas valstu bokseris, kvalificējās Atlantas Olimpiskajām Spēlēm, smagajā (91 kg) svarā. Toreiz, Dānijā, ceturdalfināla cīņā Kukļins tikās ar albāņu izcelsmes vācieti Luanu Krasniki. Neskatoties uz to, ka Romāns sūtija Krasniki nokdaunā un atklāti dominēja, uzvaru ar rezultātu 7:5, tomēr piesprieda vācietim. Krasniki arī kļuva toreiz par Eiropas čempionu un, vēlāk Atlantā, izcīnīja bronzu. Kukļins piecas reizes ir kļuvis par Latvijas čempionu, piedalījies divos pasaules čempionātos, 1995-jā Berlīnē un 1999-jā Hjūstonā, bet 1998. gadā vēlreiz cīnījās Eiropas čempionātā Minskā, pēdējos divos aizkļuva līdz ceturdaļfinālam. 1997. gadā, Milānā, Romāns pārliecinoši uzvarēja WKA versijas kikboksa pasaules čempionātā.

Romāns Kukļins piederēja pie tās Latvijas bokseru paaudzes, kuri cīnījās un centās uzvarēt visaugstākā līmeņa pretiniekus. Toreiz, 15-20 gadus atpakaļ, citas iespējas kļūt atpazīstamam nebija. Toreiz neviens necīnījās par paša izgudrotiem tituliem un neplātījās ar sev pašam uzdāvinātiem kausiem un godalgām, kā tas notiek šodien. Diemžēl, toreiz nebija Interneta, tāpēc par tā laika īsto cīnītāju panākumiem šodien ir maz informācijas un daudzi Latvijā pat nenojauš par mūsu valsts īstenajiem čempioniem. Šogad Romāns Kukļins svin savu Jubileju- 40 gadus! Apsveicam no visas sirds!

1963. gadā Brasā, Rīgā, dzimis Jurijs Vauļins. Vauļins tiek dēvēts par otro izcilāko Latvijas bokseri pēc Aloiza Tumiņa, kautgan starptautisko titulu viņam pieder vairāk, kā jebkuram citam mūsu valsts bokserim. 1982. gadā vācu Šverinā Jurijs kļūst par Eiropas junioru čempionu pussmagajā (81 kg) svarā, ceļā līdz godalgai pieveicot tādus izcilus nākotnes meistarus, kā 3-kārtējo Eiropas čempionu un 3-ju olimpisko bronzas medaļu īpašnieku, holandieti Arnoldu van der Lijdi un vairākkārtējo pasaules čempionu profesionāļiem, Ralfu Rokidžani no Vācijas. Pēc šī panākuma Jurijam tiek piešķirts Starptautiskā sporta meistara klase. 1985-jā Vaulins izcīna PSRS kausu, 86-jā uzvar PSRS tautu Spartakiādē. Visspožākais Jurijam ir 1987. gads, kad viņš uzvar divos, tā gada, nozīmīgākajos pasaules turnīros. Itālijas Turīnē viņš kļūst par Eiropas čempionu, pusfinālā pieveicot nākamo pasaules čempionu profesionāļiem Markusu Botu no VFR, bet finālā, citu vācieti, Rene Rilu no VDR. Bet Dienvidslāvijas galvaspilsētā Belgradā Vauļins izcīna Pasaules kausu, pieveicot 2-kārtējo pasaules čempionu, kubieti Pablo Romero un olimpisko medaļnieku, horvātu Damiru Škaro. Vēlāk Jurijs pieveic arī tādas boksa leģendas, kā vācieti Henriju Maski un kubieti Feliksu Savonu! 1990. gadā Jurijs, kā viens no pirmajiem Padomju bokseriem, dodās iekarot profesionālo ringu uz Štatiem. Profesionāļos Vauļins aizvada 13(8 KO)-3(3KO) cīņas. Viņa ievērojamākās cīņas ir pret nākamo WBO čempionu supersmagajā (+90.7 kg) svarā Tomiju Morisonu un cīņā par ASV čempiona titulu smagajā (86.2 kg) svarā, pret nākamo IBF smagā svara čempionu, Artūru Viljamsu. Pabeidzot sportista karjeru Jurijs Vauļins nolemj apmesties ar ģimeni uz dzīvi Bruklinā, Ņujorkā, kur arī šobrīd strādā par treneri un miesassargu. Šogad Juris svin savu 51. Dzimšanas dienu!

 

Vēl šajā dienā dzimuši:

 

1959. gadā Notingemā, Anglijā, dzimis divkārtējais Eiropas čempions profesionāļiem pirmajā vidējā (69.9 kg) un vidējā (72.6 kg) svaros, Erols Greijems. Trīs reizes Greijems cinījies arī par pasaules čempiona tituliem WBA, WBC un IBF versijās, bet iegūt tos viņam nav izdevies. Par visnozīmīgākajām cīņām Erola karjērā var uzskatīt uzvaru pār Ajubu Kaluli no Ugandas, un zaudējumus Maikam Makkallumam no Jamaikas un Džulianam Džeksonam no Jaunavu salām. Savu beidzamo cīņu Erols aizvadīja 1998. gadā un nobeidza karjēru ar 48(26 KO)-6(3 KO) cīņu bilanci. Šogad Erolam Greijemam paliek 55 gadi!

 

1963. gadā Kamenskā-Uraļskā, Krievijā, piedzima Eiropas un pasaules čempions amatieriem, Jurijs Aleksandrovs. 1982. gadā Minhenē, Aleksandrovs izcīnīja planētas spēcīgākā boksera titulu vieglākajā (51 kg) svarā. Bet pēc gada, 1983-jā, Varnā, Bulgārijā, Jurijs uzvar Eiropas čempionātā pirmajā pusvieglajā (54 kg) svarā. Vēlākos gadus Jurijs dzīvo Maskavā un ir Krievijas Profesionālā Boksa Federācijas viceprezidents. 2013. gada 1. janvārī Aleksandrovs piedzīvo sirds lēkmi un pāragri aiziet aizsaulē, viņam bija tikai 49 gadi. Šogad Jurijs Aleksandrovs svinētu savu 51. Dzimšanas dienu!

 

Vēl 1963. gadā Almalikas pilsētā, Taškentas apgabalā, Uzbekistānā, dzimis viens no Krievijas un pasaules izcilākajiem kikbokseriem, Almazs Gismejevs. Visu savu mūžu Gismējevs dzīvo Murmanskā, tāpēc vienmēr ringā ir pārstāvējis Krieviju. Ringā cīnījies supersmagajā (virs 91 kg) svarā un 9 reizes kļuvis par pasaules čempionu. Pēc karjēras nobeigšanas kļuvis par valsts nacionālās izlases galveno treneri, kā arī dibinājis Tuvas Republikas Kikboksa Federāciju. Šobrīd ir Murmanskas pilsētas Domes deputāts. 13. septembrī Almazam Gismejevam paliek 51 gads!

 

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­