Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā vēl divas dienas turpināsies Eiropas čempionāts boksā. Mūsu kontinenta prestižākajā gada turnīrā piedalījās arī četri bokseri no Latvijas. Lūk, mūsu sportistu gaitas un neliela to analīze.

Vieglajā (60 kg) svarā ringā kāpa rīdzinieks Artjoms Ramlavs. Šajā svara kategorijā pieteicās 21 bokseris. 1/16 finālā Artjoms teicami tiek galā ar Petru Apostolu no Moldovas. Ramlavs spīdoši kustās ringā, izgāž moldāvu un zibenīgi veido pretuzbrukumus. Tiesnešu domām daloties uzvaru piešķir Latvijas bokserim.

1/8 finālā Ramlavam pretī stājās Donato Kosenca no Itālijas. Pirmajā raundā itālis ir nekaunīgāks, tāpēc arī dominē. Otrajā aktīvāks kļūst Artjoms un tīri pārsit savu pretinieku. Trešajā raundā Ramlavs, nezin kapēc, neturpina iesākto un atdod iniciatīvu. Artjoms nebija pietiekami aktīvs līdz galam un, manuprāt, viņam trūka gribas uzvarēt. Līdzīgā cīņā uzvaru atdod itālim, kurš, savukārt, piekāpās jau ceturdaļfinālā.

Rīdzinieks Artūrs Ahmetovs startēja pirmajā pusvidējā (64 kg) svarā, kurā pieteicās 22 bokseri. Pēc izlozes Artūrs uzreiz iekļūst 1/8 finālā, kur par viņa pretinieku kļūst Artjoms Arutjunjans no Vācijas. Kā mūsu, tā arī vācu bokseris, abi ir uzbrūkoša stila piekritēji. Īsta kauja turpinājās no pirmā līdz pat beidzamajam gongam. Iespējams, šo cīņu varētu nosaukt par sacensību trešās dienas labāko. Armēņu izcelsmes vācietis labi aizvadīja atkārtotas sitienu sērijas, kā arī bieži dubūltoja sitienus. Varētu būt, ka tieši šī meistarības izpausme nospēlēja galveno lomu tiesnešu lēmuma pieņemšanā. Jebkurā gadījumā šis Ahmetova zaudējums ir divu uzvaru vērts. Bet viņa treneriem gan būtu jāapdomā un jāpārskata sava pieeja treniņu procesam ar šo apdāvināto bokseri!

Vislielākais sarūgtinājums ir par mūsu izlases līderi, Nikolaju Grišuņinu no Ventspils. Pussmagajā (81 kg) svarā uz starta iznāca 24 bokseri. 1/16 finālā pret Koļu stājās, netik pieredzējis, bet ļoti uzstājīgais Petrs Čobanu no Moldovas. Nikolajs ir pārliecinoši pārāks pirmajos divos raundos, viegli apspēlējot savu pretinieku. Trešajā, iespējams, Grišuņins ir nedaudz noguris, bet tomēr iniciatīvu neizlaiž. Liels bija izbrīns, kad ar rezultātu 2:1 uzvaru piešķīra moldāvu bokserim. Starp citu, arī pagājušajā gadā Turcijā ar tiesnešu "palīdzību" Nikolajs nespēja kvalificēties Londonas Olimpiādei. Savukārt Čobanu ceturtdaļfināla cīņā divas reizes nokļuva nokdaunā no itāļu boksera, bet... uzvaru atkal piešķīra viņam! Veicās!

Bet vislielāko vilšanos sagādāja mūsu smagsvars Raitis Sinkevičs no Jelgavas. Svarā līdz 91 kg ringā izgāja 22 bokseri, Raitis bez cīņas nokļuva 1/8 finālā. Ringā Raiti sagaidīja īsta "dāvana" bosniešu izcelsmes vācieša Emira Ahmatoviča personā. Kātad, protams, Ahmatovičs startē WSB līgā, bet tas vēl nebūt neliecina par to, ka viņš ir augstas klases bokseris. Tā arī izrādījās, nedz spēka, nedz ātruma vācietim nepiemita. Katrs Sinkeviča sitiens sasniedza mērķi un likās, ka nu pat, nu pat un vācietim jānokrīt, bet, diemžēl, piebeigt savu pretinieku jelgavnieks necentās. Trešajā raundā, Ahmatovičs sajuzdams, ka viņu nesit, palika nekaunīgs un devās uzbrukumā, kas bija ļoti izdevīgi mūsu bokserim, bet arī šo pretinieka paviršību Raitis nespēja vērst sev par labu. Laikam, lika sevi manīt ilgā pirmscīņas gaidīšana un, gluži vienkārši, Raitis pārdega pirms starta. Zaudējums! Bet 1/4 finālā Ahmatovičam pretī stājās līdzīgs "meistars" no Slovākijas, un vācietis savu iespēju nepalaida garām izejot pusfinālā. Jā, smagajā svarā mēs reāli varējām izcīnīt medaļu...

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­