No 18. līdz 21. oktobrim Somijas pilsētā Tamperē notika, nu jau, 33. starptautiskais turnīrs Tammer Cup, kurš šogad sapūlcēja 96 bokserus no 18, Eiropas, Āfrikas un Āzijas, valstīm. Dalībnieku starpā bija vairāki kontinentālo un pasaules čempionātu, kā arī olimpisko spēļu medaļnieki. Latviju šajā turnīrā pārstāvēja 5 bokseri.

Vieglais svars (60 kg); Artjoms Ramlavs (Rīga, BK Sidneja 2000)

Mūsu komandas pieredzējušākais bokseris tikās pret Džo Kordinu no Velsas. Iespējams, ka lika sevi manīt saspringums, kurš sakrājās bez cīņām divās pavadītajās dienās. Velsietis jau bija aizvadījis cīņu dienu iepriekš, tāpēc jutās manāmi brīvāks. Kopumā, cīņa bija līdzīga, nedaudz trūka Artjoma aktivitātes, viņš parāk ilgi gatavoja savas sitienu kombinācijas, un tā līdz cīņas beigām sevi pilnībā nerealizēja. 5:11

Pirmais pusvidējais svars (64 kg); Artūrs Ahmetovs (Rīga, BK Sidneja 2000)

Artūrs ļoti veiksmīgi aizvada pirmo cīņu pret Lūisu Bensonu no Skotijas. Ahmetovs ir aktīvāks, agresīvāks un precīzāks. Pārliecinoša uzvara 16:8.

Ceturdaļfinālā Artūram pretī stājās pieredzējušais Zaks Deiviss no Velsas. Cīņa ir ļoti līdzīga, izskaņā precīzāks ir Ahmetovs, bet velsietis pieturējās pie, salīdzinoši, pasīvas taktikas, izdarot 2-3 sitienu kombinācijas no aizsardzības. Līdz ar to, acīmredzot, izpelnījās tiesnešu punktus- 10:19. Jāsaka, ka tiesnešu labvēlība pret britu un īru bokseriem šajā turnīrā bija krasi jūtama!

Otrais pusvidējais svars (69 kg); Vladislavs Jaškuls (BK Sidneja 2000)

Vladislavs ļoti labi uzsāka cīņu, izmantoja sava auguma un garo roku priekšrocības cīņā pret Stjuartu Bārtu no Skotijas. Bet otrā raunda izskaņā sāka pietrūkt fiziskā sagatavotība, tāpēc beidzamo raundu Jaškuls aizvadīja darbojoties, kā "otrais numurs", un atdeva iniciatīvu skotam. Rezultāts 13:20 neatspoguļo reālo cīņas gaitu, bet zaudējums paliek zaudējums!

Smagais svars (91 kg); Ralfs Vilcāns (Fighter Elvis Promotion)


Ralfam ir 18 un šogad viņš vēl cīnās jauniešu konkurencē, uz šo turnīru Ralfs devās pasaules čempionāta, kas risināsies š.g. novembrī-decembrī, sagatavošanas procesa ietvaros. Savukārt, Vilcāna pretinieks, 25 g.v. Mihals Olašs no Polijas, ir pusprofesionāls pieredzējis bokseris,kurš boksē WSB līgā, fiziski spēcīgs un agresīvs. Tomēr Ralfam izdevās mobilizēties cīņai un aizvadīt viņu augstā uzbrūkošā tempā un stilā. Trešais raunds pilnībā piederēja Vilcānam, kurš bija nogurdinājis pašpārliecināto poli. Tiesnešus iespaidoja Olaša augums un vizuālais fiziskais pārākums, 8:16, kurš no bokseriem tiešām bija precīzāks, var paskatīties turnīra oficiālajā video.

Supersmagais svars (+91 kg); Mārtiņš Gavars (Jelgavas BK "Madara")

Mārtiņam stājās pretī 200 cm un 108 kg smagais Džo Džoiss no Anglijas. Angļa auguma un svara pārākums bija nospiedošs. Gavars uzsāka agresīvi, cenšoties aizsniegt Džoisu ar spēcīgiem āķiem, bet meistarīgais anglis labi kustējās ringā un divas reizes spēcīgi sagaidīja Gavaru, pēc kā tika atklāti nokdauni. Pēc otrās atskaites cīņa tika apturēta ar redzamo pārsvaru!

Visu cīņu video ierakstus variet novērot šeit: www.tammerturnaus.com/uutiset/

 

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­