22. martā savu Jubileju svinētu visu laiku izcilākais Latvijas bokseris, Eiropas čempions un vicečempions, Aloizs Tumiņš.

Aloizs Tumiņš piedzima 1938. gadā Jēkabpils rajona ciematā Atašienē. Tīņa gados devies uz Rīgu, kur iestājās mācīties arodskolā, apgūstot kuģa mehaniķa profesiju. Paralēli Aloizs sāk nodarboties ar boksu biedrībā Darba Rezerves pie trenera Alberta Lavrinoviča. Amatieru ringā Tumiņš aizvadīja 220 cīņas, kurās guva 200 uzvaras. Septiņas reizes Aloizs kļuva par Latvijas čempionu, 1958-jā, 59-jā un 60-jā gados viņš izcīna sudrabu PSRS čempionātos, bet 1961-jā un 1963-jā, kļuva par PSRS čempionu pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā. Lielākais Tumiņa panākums seko 1961. gadā, kad toreizējās Dienvidslāvijas galvaspilsētā Belgradā viņš izcīnīja Eiropas čempiona titulu. Pusfinālā Aloizs pieveica nākamo olimpisko čempionu, poli Marianu Kaspšiku, bet finālā guva pārliecinošu uzvaru pār serbu Ļubišu Mehoviču. Pēc čempionāta Tumiņu apbalvoja, kā turnīra tehniskāko bokseri, bet gada beigās viņš tika atzīts par Latvijas labāko sportistu. 1963. gadā, Eiropas čempionātā Maskavā, Aloizs gūst trīs pārliecinošas uzvaras līdz finālam, bet izšķirošajā duelī, sīvā cīņā pēc punktiem, piekāpjās nākotnes divkārtējam olimpiskajam čempionam, polim Ježijam Kulejam. Toreiz daudzi skatītāji uzskatīja, ka Tumiņš tika notiesāts. Pēc šī čempionāta Aloizs nobeidz savu sportista karjēru un iestājās Ļeningradas Augstākajā sporta skolā, kurā ieguva boksa trenera diplomu un turpmāk audzināja jaunos bokserus Rīgā. Aloizu Tumiņu pilnīgi noteikti var nosaukt par Latvijas izcilāko visu laiku bokseri, viņš bija tehnisks meistars ar nokautējošiem sitieniem no abām rokām. Diemžēl toreiz PSRS bokseri nepārgāja profesionāļos, kur, ļoti iespējams, Aloizs būtu arī sasniedzis augstus rezultātus. 2009. gada 29. janvārī, pēc ilgstošas slimības, Aloizs Tumiņš aizgāja, viņam bija 70! 22. martā Meistars svinētu savu Jubileju- 80!!!

Šajā pašā dienā, un arī Jubileju, svin izcilākais spāņu bokseris profesionālajā ringā Havjers Kastijeho. Dzimis 1968. gadā Madrides rajonā Parlā, Francisko Havjers Kastijeho Rodrigess iemanto iesauku Parlas Viltnieks. Divas reizes Kastijeho izcīnīja Eiropas čempiona titulu pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā. 1994. gada laikā viņš šo jostu aizstāv četras reizes, bet 1995-jā zaudē to slavenajam francūzim Lorānam Buduani. 1999. gadā Havjers kļūst par WBC pasaules čempionu. Aizstāvot šo jostu piecas reizes, 2001-jā, Lasvegasā, viņš to zaudē Oskaram De La Hoijam. 2006. gadā Kastijeho negaidīti 10-jā raundā nokautē vācieti Fēliksu Šturmu un atņem tam WBA versijas jostu vidējā (72.6 kg) svarā. Gadu vēlāk, viņu revanša cīņā, Havjers zaudē pēc punktiem. Kopumā Kastijeho ringā aizvadīja 62(43 KO)-8(2 KO)-1 cīņas un nobeidza karjēru 2009. gadā. 22. martā Parlas Viltnieks atzīmē Jubileju- 50 gadi!!!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­