Uz jauniešu pasaules čempionātu Erevānā devās pieci jaunie bokseri no Rīgas, Daugavpils un Jūrmalas. Diemžēl, šis čempionāts bija reti neveiksmīgs mūsu bokseriem, viņi netikai neiguva vai nepietuvojās medaļām, bet zaudēja visi jau pirmajā kārtā.

Dmitrijs Zaharovs- 49 kg, Daugavpils.

Zaharova svarā pieteicās 37 bokseri. 1/16 finālā Dmitrija pretinieks bija Džeids Bornea no Filipīnām. Pirmais raunds uzsākās piesardzīgi. Otrajā manāmi aktīvāks kļuva filipīnietis un uzreiz sāka iegūt savā kontā lielu punktu pārsvaru. Trešajā raundā Zaharovs gāja uz visu banku, toties Bornea 3 minūšu laikā atklāti izvairījās no cīņas, par ko pat saņēma tiesneša brīdinājumu. Diezvai rezultāts 6:19 atspoguļo īsteno cīņas ainu, bet Zaharova zaudējuma iemesls bija nepietikama aktivitāte, kura tika izraisīta dēļ nepietiekamas funkcionālās sagatavotības. Pašdisciplīnas trūkums! Filipīnietis Bornea izcīnīja bronzas medaļu.

Sergejs Marčenko- 60 kg, "Sidneja 2000", Rīga.

Piedaloties divos turnīros un aizvadot treniņnometni pirms šī turnīra, Marčenko tomēr ieradās Armēnijā ar 6 kg lieko svaru, kas 4 dienas pirms cīņām pat smagsvaram būtu par daudz. Vieglajā svarā pieteicās 45 bokseri, Sergeja pretinieks 1/32 finālā bija Juta Akijama no Japānas. Skaidrs, ka pēc tik straujas svara nodzīšanas īsā periodā, bokseris nevarēja justies pilnvērtīgi funkcionālā nozīmē. Marčenko izgāja ringā "tukšām acīm" un vienīgai uz ko cerēja, bija nostāvēt kājās līdz beigu gongam. Otrajā raundā Sergejam tika atskaitīts nokdauns, bet tomēr cīņu viņš pabeidza zaudējot pēc punktiem- 4:17. Protams, ka atbildība par tādu paviršu pieeju tik nopietnām sacensībām jāuzņemās arī treneriem, bet arī Sergejam vairs nav 10, bet gan 17 gadi, un viņam pašam jāsaprot, kā šī ir tikai viņa paša karjēra un ka ringā viņš ir viens, pats par sevi. Arī šajā gadījumā klibo pašdisciplīna. Japānis Akijama piedzīvo zaudējumu jau nākamajā kārtā.

Genādijs Merkulovs- 64 kg, "Sidneja 2000", Rīga.

Visvairāk iepriecināja Merkulovs. Viņa svara kategorijā bija novākušies 47 bokseri. 1/16 finālā Genādijam stājās pretī pieredzējušais Artjoms Lipko no Baltkrievijas. Baltkrievs, tā pat, kā Merkulovs, bija uzbrūkoša stila bokseris, tāpēc tas bija parocīgi rīdziniekam. Genādijs noskaņojās un aizvadīja teicamu cīņu.Visa cīņa aizritēja ringa centrā, vienā, ļoti augstā tempā, kurā abi pretinieki cīnījās tūvcīņā un centās paņemt vins otru "uz raksturu". Pilnīgi viennozīmīgi cīņas izskaņu uzvarēja Latvijas pārstāvis....bet, pie rezultāta 24:24, uzvaru atdod baltkrievam! Tādas nu ir šīs pogu punktu skaitīšanas priekšrocības amatieru boksā! Pats Lipko piedzīvoja zaudējumu 1/8 finālā.

Ņikita Ļifānovs- 81 kg, "Sidneja 2000", Rīga.

Labi ar savu uzdevumu tika galā 17-gadīgais Ņikita. Pussmagajā svarā ringā izgāja 33 bokseri. Ļifānova pretinieks 1/16 finālā bija Nikols Arutjunovs no Armēnijas. Skaidrs, ka pret mājinieku derēs tikai pārliecinoša uzvara, vai arī nokauts. Ņikita izrāda lielu gribasspēku un cienīgi nocīnās pret vecāku, pieredzējušāku un augumā raženāku pretinieku. Otrajā raundā Ļifanovam atskaita nokdaunu, bet gala rezultāts ir 4:22. Nikols Arutjunovs kļuva par pasaules čempionu!

Ralfs Vilcāns- 91 kg, "Fighter Elvis Promotion", Jūrmala.

Vislielākās cerības tika liktas uz vairākkārtējo Latvijas čempionu, smagsvaru Vilcānu. Kategorijā pieteicās 29 bokseri, izloze bija vairāk, kā veiksmīga, Ralfs droši varēja izcīnīt bronzu, un, iespējams, tikt arī finālā. Bet Vilcānu šoreiz, kā arī bieži iepriekš, pieviļ koncentrācijas spējas, kuras arī tiek attīstītas treniņu procesā un sportistam disciplinejot pašam sevi. 1/16 fināla cīņu pret gados jaunāko Danielu Viljamsu no Anglijas, Ralfam tā arī neizdodās pakārtot savai gribai. Otrajā raundā Vilcānam tiek atņemts punkts par "atvērtu cimdu". Zaudējums ar rezultātu 7:16. Anglis Viljamss izcīna bronzu.

Kopumā, turnīrs neradīja iespaidu par to, ka mūsu bokseri ir tālu no panākumiem. Trūkst mērķtiecīgas sagatavotības sacensībām visa gada garumā, kā arī treneru stingruma un morālās sagatavotības darba ar bokseriem. Jāstrādā, jāupurējās, kā bokseriem, tā treneriem un funkcionāriem, un panākumi sevi neliks gaidīt!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­