30. augustā ir dzimušas dažas nozīmīgas pasaules boksa figūras un viena no tām ir izcilais treneris, kurš izveidoja Muhamedu Ali un Šugaru Reju Leonardu par tādiem, kādus mēs viņus pazīstam šodien.

Leģendārais treneris Andželo Dandijs, jeb Andželo Mirena īstajā vārdā, piedzima 1921. gada 30. augustā Filadelfijā, Pensilvānijas štatā, ASV. Andželo nekad pats nebija bijis izcils bokseris, un visām boksa gudrībām bija iemācījies pie tā laika Amērikas slavenākajiem treneriem, palīdzot tiem ringa stūrī sekundēt bokserus. Viņš bija tas cilvēks, kurš stūrī bokseriem pastiepa spaini, kurā tie, starplaikos starp raundiem, iespļāva asinis un ūdeni. Pārvācoties uz Floridu, Andželo ar savu brāli Krisu atver jaunu boksa zāli Maijami- Piektās Ielas Zāle (Fifth Street Gym). Šeit jaunais Dandijs arī izaudzina savus pirmos čempionus.

Par pirmo Dandija pasaules čempionu kļūst, 1955. gadā, Karmens Bazilio, izcinot absolūtā čempiona jostu pusvidējā (66.6 kg) svarā. 1960. gadā Andželo uzsāk darbu ar, profesionāļos pārgājušo, olimpisko čempionu Kasiusu Kleju, kuru šodien pasaule pazīst, kā Muhamedu Ali. Dandijs ar Ali nostrādāja tā visas profesionālās karjēras garumā, 21 gadu, esot Ali stūri 59, no 61, cīņās. Pēc būtības, šīs divas personības padarīja par dzīvām leģendām viens otru. 1977. gadā Dandijs saskata nākotnes superzvaigzni citā olimpiskajā čempionā, Šugarā Rejā Leonardā. Andželo nenokļūdās, šodien Leonardu uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem mūsdienu bokseriem. Dandijs iesauca Reju par "mazāku Ali versiju" un sekundēja to visās nozīmīgākajās ciņās. Dandija trenēto bokseru skaitā bija tādi izcili čempioni, kā Džimijs Elliss un Džordžs Formens, kubiešu sensācija Hosē Napoless un puertorikāņu brīnumbērns Vilfredo Gomess, kā arī daudzi citi.

Andželo Dandijs ir uzņemts Boksa Slavas Zālē, visā pasaulē viņu uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem treneriem profesionālajā boksā. 2012. gada 17. janvārī Andželo apciemoja un apsveica 70 gadu Jubilejā savu ilggadējo audzēkni Ali. Šī bija, savā veidā, trenera atvadišanās no boksera. Tieši pēc divām nedēļām, 1. februārī, Boksa Profesors Dandijs aizgāja aizsaulē. Viņam bija 90 gadi!

 

Vēl šajā dienā dzimuši:

 

1946. gadā, Šihobilovas ciematā, Čuvašijas PSR, piedzima olimpiskais čempions Valerians Sokolovs. Ar boksu Sokolovs sāka nodarboties 16 gadu vecumā un jau pēc sešiem gadiem izcīnīja zelta medaļu 1968. gada Olimpiskajās Spēlēs Mehiko, pirmajā pusvieglajā (54 kg) svarā. Ringā aizvadījis 216 cīņas, kurās guvis 196 uzvaras. Sokolovs ir atvaļināts Padomju Armijas pulkvedis. Ilgus gadus nodzīvojis Čeboksaros, kur viņa vārdā ir nosaukta gan iela, gan sporta skola. Pašreiz dzīvo Maskavā un ir viens no Krievijas izlases treneriem. Šogad Valerianam Sokolovam paliek 68 gadi!

 

Divkārtējais, WBA un IBF versiju, pasaules čempions pirmajā vieglajā (59 kg) svarā Brains Mitčels dzimis 1961. gadā Johanesburgā, Dienvidāfrikā. Savu pirmo jostu Mitčels ieguva 1986. gadā, ar tehnisko nokautu 10-jā raundā uzveicot Alfredo Leinu no Panamas. Veiksmīgi aizstāvējis savu titulu divpadsmit reizes, Brains to vakantē un aiziet neuzvarēts. Dotajā brīdī Mitčels ir viens no Dienvidāfrikas labākajiem treneriem. Brainu Mitčelu uzskata par, iespējams, vienu no izcilākajiem dienvidāfrikāņu bokseriem. Šogad viņš kļuva 53 gadus vecs!

 

1966. gadā Kantā, Kirgīzijā, dzimis viens no šīs valsts izcilākajiem bokseriem, pasaules čempions profesionāļiem, Orzubeks Nazarovs. Amatieru ringā Nazarovs kļuva par Labas Gribas Spēļu uzvarētāju 1986. gadā Maskavā un par Eiropas čempionu 1987. gadā Turīnā, vieglajā (60 kg) svarā. Vēlāk Nazarovs, kā viens no pirmajiem padomju bokseriem dodās uz Japānu, kur pāriet profesionāļos. 1993. gadā Dienvidāfrikā, uzvarot pēc punktiem Dingaanu Tobelu, Nazarovs izcīna WBA versijas pasaules čempiona kroni vieglajā (61.2 kg) svarā. Nosargājot titulu sešas reizes, 1998. gadā Parīzē, Nazarovs piedzīvo savu pirmo un vienīgo zaudējumu, viņš pēc punktiem piekāpjās francūzim Žanam-Baptistam Mendi. Nazarova cīņu bilance ir 26(19 KO)-1. Šodien Orzubeks Nazarovs ir Kirgīzijas Parlamenta loceklis. 30. augustā viņam paliek 48 gadi!

 

1971. gadā Stavangerā, Norvēģijā, dzimis Ole Klemetsens, ar iesauku Zelta Vikings. Ole izcīnīja bronzas medaļas 1991. gada Eiropas un pasaules čempionātos, kā arī pārstāvēja savu valsti 1992. gada Olimpiādē Barselonā. Pārgājis profesionāļos Klemetsens iegūst Eiropas čempiona titulu pussmagajā (79.4 kg) svarā, bet gadu vēlāk cīnās par IBF versijas pasaules čempiona godu, bet pēc punktiem piekāpjās amerikānim Redžijam Džonsonam. Klemetsens nobeidza savu karjēru 2001. gadā ar cīņu bilanci 45(36 KO)-6(4 KO). Šogad Zelta Vikings svin savu 43. Dzimšanas dienu!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­