Viņu uzskata par labāko vidējā svara čempionu boksa vēsturē. Viņam ilgi nedeva iespēju cīnīties par čempiona kroni, kad beidzot šī iespēja viņam radās, viņš to realizēja un vēlāk saglabāja čempiona kroni ilgāk, kā sešus gadus. Viņu iesauca par Lielisko! Viņš ir Marvelous Marvins Haglers!

Marvins Nataniels Haglers dzimis 1954. gada 23. maijā Ņuarkā, Ņudžersijas štatā. 1967. gadā, izceļoties ielu grautiņiem, tika izdemolēta daudzdzīvokļu māja, kurā apmetās arī Hāgleri, un ģimene pārcēlās uz Broktonu, Masačusetas štatā. Šeit, 15 gadu vecumā, Marvins uzsāka savas boksera gaitas. 1973. gadā uzvarēdams ASV čempionātā, viņš pāriet profesionāļos.

Marvins bija strādīgs un spēja uzupurēties mērķa labā, ringā viņš bija nežēlīgs un nedeva saviem pretiniekiem ne sekundi atelpas. Ietekmīgākie menedžeri saudzēja savus bokserus un pasargāja tos no Haglera. Izcilais čempions Džo Frezers reiz pateica Marvinam, "Ir trīs faktori, kuri spēlē pret tevi- tu esi melnais, tu esi kreilis, un tu esi labs!" Sešus ar pusi gadus ilgs ceļš Hagleram bija jānoiet, līdz beidzot viņam tika dota iespēja cīnīties par čempiona jostu. 1979. gada novembrī, Lasvegasā, Marvins tikās ar WBA un WBC jostu īpašnieku, itāli Vito Antuofermo. Kaut gan, pēc 15 aizvadītajiem raundiem, Marvina pārsvars bija acīmredzams, tomēr tiesneši atdeva neizšķirtu. Gandrīz gadu vēlāk Haglers dodās uz Londonu lai izaicinātu jauno čempionu, angli Alanu Minteru. Pirms cīņas Minters izsakās, "Neviens melnais neatņems manas jostas.." Šī replika noskaņo publiku, Vemblijas konferenču centrā, ļoti rasistiski. Haglers, burtiski, piekauj Minteru trijos raundos. Pēc cīņas apturēšanas zālē sākās nekārtības un nopietns grautiņš, Marvinu un viņa komandu, pudelēm un lauskām apmētātus, līdz ģērbtuvēm nogādā policijas pavadībā. Haglers kļūst par pasaules čempionu! Savu titulu Marvins saglabā 6 gadus un septiņus mēnešus, nosargājot to 12 reizes! Viņu uzskata par vienu no izcilākajiem vidējā (72.6 kg) svara bokseriem. Marvins trāpijās vidējā svara čempionu "zelta ērā", vairākas viņa cīņas tiek uzskatītas par skatāmākajām boksa vēsturē. Par visievērojamākajiem Haglera pretiniekiem ir kļuvuši vairāki pasaules boksa "klasiķi". 1983-jā, sīvā cīņā seko uzvara pār leģendāro panamieti Roberto Duranu. 1985-jā, trešajā raundā nokautēts spīdošais Tomass Hērnss. 1986-jā, ar nokautu 11-jā raundā uzveikts, līdz tam zaudējumus nezinošais, "džungļu karalis" Džons Mugabi no Ugandas. Bet 1987-jā notika cīņa, kuras iznākums vēl šodien izraisa debates kritiķu starpā, cīņa pret leģendāro Šugaru Reju Leonardu. Toreiz pēc punktiem uzvarēja Rejs, un boksa kritiķi visā pasaulē sadalījās divās frontēs, strīdos par to, kurš tad tomēr uzvarēja īstenībā!? Pēc šīs cīņas Marvins nobeidza karjēru ar cīņu bilanci 62(52 KO)-3-2.

Haglers pārvācās uz dzīvi Itālijā, kur par viņu izrādīja interesi vietējais kinematogrāfs. Viņš uznēmās dažās action žanra kinolentēs, no kurām slavenākās kļuva, tā saucamie bojeviki, Indio un Indio 2. Marvins Haglers joprojām dzīvo Milānā, viņš bieži tiek uzaicināts komentēt boksa reportāžas Lielbritānijā. 23. maijā Marvelous, jeb Lieliskais svin Jubileju, 60 gadusi!

Viens no ievērojamākajiem kanādiešu bokseriem Lū Brujārs, jeb Lisjēns Pjērs Brujārs, piedzima 1911. gada 23. maijā Kvebekā. No dabas Brujārs bija labiķis, bet pēc tam, kad viņam tika salauztas vairākas ribas krūšukurvja labajā pusē, viņš pārgāja kreiļa stājā un turpmāk boksēja, kā kreilis. Brujārs divas reizes bija kļuvis par pasaules čempionu, toreiz prestižajās NBA un NYSAC versijās. Pirmajā viņš ieguva jostu 1931. gadā pusvidējā (66.6 kg) svarā, pēc punktiem pieveicot amerikāni Jangu Džeku Tompsonu. Bet otro titulu izcīnīja 1933. gadā vidējā (72.6 kg) svarā, 7-jā raundā nokautējot amerikāni Benu Džebiju. Brujārs nobeidza savu karjēru 1940-jā ar cīņu bilanci 100(56 КО)-30(1 КО)-2. Lū Brujārs aizgāja no dzīves 1984. gadā 73 gadu vecumā! Šī gada 23. maijā kanādiešu bokserim paliktu 103 gadi!

Vienīgais bokseris visā sporta vēsturē, kuram ir izdevies gūt vairāk, kā 20 uzvaras ar nokautu pēc kārtas veselas divas reizes ir Karloss Carate, ar iesauku Stiebrs. Karloss ir dzimis 1951. gadā Tepito, Meksikā. Savas pirmās 23 uzvaras ar nokautu viņš guva periodā no 1970.-73., nākamajā piegājienā Carate guva 28 uzvaras ar nokautu no 1974.-78. gadam, pirms piedzīvoja savu pirmo neveiksmi ringā. Carate divas reizes bija kļuvis par WBC versijas pasaules čempionu vieglākajā (53.5 kg) svarā, astoņas reizes nosargājot savu jostu. Savus zaudējumus viņš piedzīvoja tikai no izcilākajiem bokseriem, tādiem, kā puertorikānis Vilfredo Gomess, austrālietis Džefs Feneks un saviem tautiešiem, Lupe Pintoru un Danielu Saragosu. Karloss Carate pabeidza karjēru 1988. gadā ar bilanci 66(63 KO)-4(2 KO). Šī gada 23. maijā Karloss svin savu 63. Dzimšanas dienu!

IBF pasaules čempions vieglajā (61.2 kg) svarā Filips Holidejs dzimis 1970. gadā Benoni, Dienvidāfrikā. Holidejs ieguva savu titulu 1995. gadā, 11-jā raundā nokautējot Migelu Hulio no Kolumbijas. Nosargājot savu jostu sešas reizes, 1997-jā viņš sīvā cīņā pēc punktiem to zaudē slavenajam Šeinam Moslijam. Nobeidzot karjēru 2003-jā, Filips atkal atgriežās ringā, nu jau 2010-jā gadā, bet aizvadot tikai 2 cīņas, atkal aiziet ar bilanci 39(22 KO)-7(2 KO)-1. Pašreiz Filips Holidejs ir apmeties Austrālijas pilsētā Brisbenā, 23. maijā viņš svin savu 44. Dzimšanas dienu!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­