Teicams sportista sasniegums ir piedalīties Olimpiskajās Spēlēs. Vēl augstāks sasniegums ir izcīnīt olimpisko medaļu. Uzvarēt Olimpiādē ir izcils rezultāts. Šis raksts ir par diviem sportistiem, kuri ir sasnieguši ģeniālas sportiskās virsotnes- izcīnījuši divus olimpiskos zeltus!

Vasilijs Lomačenko ir dzimis 1988. gada 17. februārī Belgorod Dņestrovskā, Ukrainā. Kā izsakās pats Vasilijs, viņa boksera karjēra sākās jau mātes vēderā, jo tikko pārvestam no dzemdību nama, tēvs tam uzvilcis boksa cimdus. Par viņa treneri kļuva un joprojām paliek viņa tēvs, Anatolijs. Pirmo cīņu Vasilijs aizvadīja 6 gadu vecumā, bet kopumā ringā ir cīnījies ap 400 reižu. Pirmo nopietno panākumu Lomačenko sasniedz 2004. gadā Krievijas pilsētā Saratovā, kur kļūst par Eiropas jauniešu (līdz 16 g.v.) čempionu svarā līdz 46 kg. Junioru (lidz 18 g.v.) vecuma grupā Vasilijs uzvar 2006. gada pasaules čempionātā Agadirā, Marokā, svarā līdz 51 kg pirmslaicīgi uzveicot trīs no saviem četriem pretiniekiem. Ugunskristības notika 2007. gada pieaugušo pasaules čempionātā Čikāgā. Pusvieglajā (57 kg) svarā Lomačenko pieveic piecus pretiniekus, bet finālā līdzīgā un strīdīgā cīņā tomēr piekāpjās Albertam Selimovam no Krievijas. 2008. gada Pekinas Olimpiādē Lomačenko uzskata par vienu no pusvieglā svara favorītiem. Jau pirmajā cīņā viņš tiekās ar Selimovu un pierāda, ka iepriekšējās viņu tikšanās rezultāts bijis strīdīgs, Vasilijs pārliecinoši uzvar. Finālā uzvara ar redzamo pārsvaru jau pirmajā raundā pār Dželhiru Kedafi no Francijas, un Lomačenko izcīna savu pirmo olimpisko zeltu, kā arī tiek nosaukts par turnīra labāko bokseri un apbalvots ar Vela Bārkera balvu! Šajā pašā gadā Vasilijs uzvar arī Eiropas čempionātā Anglijas pilsētā Liverpūlā.

2009. gadā Milānā Vasilijs kļūst par pasaules čempionu. Finālā viņš bez grūtībām apspēlē, nu jau pasaules eksčempionu, krievu Sergeju Vodopjanovu. Lomačenko izlaiž 2010-tā un 2011-tā gadu kontinenta čempionātus, bet parādās ringā 2011. gada pasaules čempionātā Baku, nu jau vieglajā (60 kg) svarā. Parādās, lai kļūtu par čempionu otro reizi. Pusfinālā seko uzvara pār pasaules čempionu, itāli Domeniko Valentino. Finālā, sīva uzvara pār Jasnieru Toledo no Kubas. 2012. gada Olimpiādē Londonā Lomačenko kļūst par olimpisko čempionu otro reizi. Pusfinālā atkārtota uzvara pār Toledo, bet finālā viņš dominē pār Hanu Sunčulu no Dienvidkorejas. Vasiliju droši var uzskatīt par pasaules titulētāko amatieru bokseri. Šobrīd Vasilijs ir pārgājis profesionāļos un š.g. 1. martā, Teksasā, cīnīsies par WBO pasaules titulu pusvieglajā (57 kg) svarā. Ja Lomačenko izdosies uzvarēs, viņš kārtējo reizi ierakstīs savu vārdu boksa vēsturē, kā bokseris ar visīsāko ceļu uz čempiona jostu- šī Vasilijam būs tikai otrā cīņa profos! 17. februārī Vasilijam Lomačenko paliek 26 gadi! Apsveicam viņu Dzimšanas dienā un novēlam augstus sasniegumus arī turpmāk!

Vēl viens divkārtējais olimpiskais čempions, šoreiz nav bokseris, bet gan džudists. Dāvids Duijē dzimis 1969. gada 17. februārī Ruanā, Francijā. Jau bērnībā Dāvids izcēlās ar savu augumu un svaru, 11 gadu vecumā sākdams savas nodarbības džudo, viņa parametri bija 180 cm un 80 kg. Junioru vecumā Dāvida panākumi bija labi, tomēr par viņa superčempiona nākotni vēl nekas neliecināja. Un tikai pārgājis pieaugušo klasē, Duijē sāk uzņemt apgriezienus. 1992. gada Barselonas Olimpiādē smagajā (virs 95 kg) svarā Duijē izcīna bronzu, piekāpjoties četrkārtējam pasaules čempionam, japānim Naojam Ogavam. 1993. gadā Dāvids kļuva par pasaules čempionu Hamiltonā, Kanādā. Vēlāk šo panākumu viņš atkārtoja vēl trīs reizes, 1995-jā Čibā, Japānā smagajā un open kategorijā, un 1997-jā Parīzē smagajā svarā. Vienu reizi Dāvids kļuva par Eiropas čempionu, 1994-jā Gdaņskā, Polijā. Pirmais olimpiskais triumfs seko 1996. gadā Atlantā. Tā saucamais, fināls pirms fināla, seko jau pusfinālā, kur Duijē revanšējās japānim Ogavam. Finālā uzvarēt Ernesto Perezu no Spānijas, Dāvidam jau ir tīra formalitāte. Goliāts, kā Duijē iesauc, atgriežās 2000. gadā Sidnejā un Olimpiādes atklāšanas ceremonijā iznes Francijas karogu. Turnīra ietvaros Duijē uzveic trīs Eiropas čempionus, bet finālā, ļoti sīvā cīnā, ir pārāks par divkārtējo pasaules čempionu, Šiniči Šinoharu no Japānas. Izcīnot otro olimpisko zeltu, Duijē kļūst par titulētāko pasaules džudistu, viņu uzskata par izcilāko džudo meistaru Eiropā un par vienu no izcilākajiem pasaulē. Pēc Sidnejas Olimpiādes Dāvids nobeidz savu karjēru. Šobrīd Dāvids Duijē ir iesaistījies politikā, viņš ir Francijas Nacionālās Аsamblejas loceklis, kā arī paliek sporta ikona, kā savā dzimtenē, tā arī Japānā, kur ir ļoti populārs. 17. februārī Goliāts svin savu 45. Dzimšanas dienu!

Vairākkārtējais Eiropas čempions supersmagajā svarā profesionāļiem Žeļko Mavrovičs, ar iesauku Maurs, dzimis 1969. gadā Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā. Amatieros Mavrovičs divas reizes pārstāv tā laika Dienvidslāviju Olimpiskajās Spēlēs, 1988. gadā Seulā un 1992. gadā Barselonā, cīnoties smagajā (91 kg) svarā. Profesionāļos Mavrovičs iemanto savu iesauku pateicoties matu griezumam. 1995. gadā Žeļko kļūst par Eiropas čempionu, ar tehnisko nokautu 11-jā raundā pieveicot francūzi Kristofu Bizo. Vēlāk šo titulu Mavrovičs aizstāvēs sešas reizes. Par visnozīmīgāko horvāta cīņu kļuva 1998. gada tikšanās pret angli Lenoksu Lūisu Ankasvillā, Konektikutas štatā, par WBC pasaules čempiona jostu. Mavrovičs izrāda sīvu pretestību Lūisam, tomēr piedzīvo savu vienīgo karjēras zaudējumu pēc punktiem. Pēc šīs cīņas Žeļko nobeidz savu karjēru ar cīņu bilanci 27(22 KO)-1. Dzimtenē Žeļko Mavrovičs divas reizes ir nosaukts par gada sportistu. 17. februārī viņam paliek 45 gadi!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­