21. novembrī savas Dzimšanas dienas svin divi, pēdējās desmitgades, slaveni profesionālie bokseri, kurus pazīst ikkatrs boksa līdzjutējs

Antonio "Maģiskais" Tarvers dzimis 1968. gadā Orlando, Floridas štatā. Gara auguma kreilis, kurš pie visa vēl arī nokautējoši sit. Tomēr, daudzi uzskatīja, ka Antonio pārāk ilgi iekavējies amatieros. 1992. gadā Tarveram tikai nedaudz trūka, lai kvalificēties Barselonas Olimpiādei, bet tā vietā lai pāriet profesionāļos, Antonio turpina cīnīties amatieru ringā. 1995. gads ir visauglīgākais, Mardelplatā, Argentīnā, Antonio uzvar Panamerikas Spēlēs, bet Berlīnē kļūst par pasaules čempionu, ceļā līdz medaļai pieveicot spēcīgākos pasaules pusmagsvarus (81 kg), itāli Pietro Aurino, kazahu Vasīliju Žirovu un Diosbani Vegu no Kubas. 1996. gadā Tarvers piedalās Atlantas Olimpiādē lai kļūtu par čempionu, bet paliek ar bronzas medaļu, pusfinālā, karstā cīņā, viņš piekāpjās nākošajam čempionam Vasīlijam Žirovam no Kazahstānas.

1997. gadā Antonio debitē profesionālajā ringā, bet 2003-jā iegūst vakantos WBC un IBF titulus pussmagajā (79.4 kg) svarā, pēc punktiem uzveicot Montelu Grifinu. Šī paša gada novembrī Tarvers zaudē savus titulus Rojam Džonsam, bet pusgadu vēlāk iegūst WBA un WBC jostas, un kļūst par pirmo, kurš nokautē pašu Roju Džonsu. Kopumā Tarveram pieder 5 jostas, viņš ir zaudējis un uzvarējis Glenu Džonsonu, pieveicis angli Klintonu Vudsu, piekāpies Bernardam Hopkinsam un Čadam Dousonam. 2012. gada jūnijā aizvadīja cīņu smagajā (90.7 kg) svarā. Ringā Antonio Tarvers aizvadījis 29(20 KO)-6, un ir joprojām aktīvs. Antonio piekrita Silvestra Stallones piedāvājumam un nofilmējās pēdējā Rokija Balboas filmā. Šodien Antonio Tarveram paliek 44 gadi!

Deivids Tua, jeb pilnajā, bet tomēr saīsinātajā vārdā, Mafofo Sita, dzimis 1972. gadā Faleasiju, Samoa salā, Mikronēzijā, bet vēlāk pārvācies uz dzīvi Oklendā, Jaunzēlandē, kur izauga un vēlāk vienmēr pārstāvēja. Tikai 180 cm garš smagsvars, apveltīts ar milzīgu spēku un iedzimtu ātrumu. Amatieros, smagajā (91 kg) svarā, divas reizes kļūst par Okeānijas čempionu un izcīna bronzas medaļas 1991. gada pasaules čempionātā Sidnejā, pusfinālā piekāpjoties leģendārajam kubietim Feliksam Savonam, un 1992. gada Olimpiādē Barselonā, pēc kuras pāriet profesionāļos.

Profi-ringā Deivids ir tipisks nokautētājs, smagus nokautus no Tua rokas ir piedzīvojuši tādi slaveni bokseri, kā Džons Ruizs, Oļegs Maskājevs, Hasims Rahmans, Maikls Mūrers. Negaidītu zaudējumu pēc punktiem Tua piedzīvo no neērtā kreiļa Krisa Bērda un pavisam neveiksmīga cīņa izvēršās pret angli Lenoksu Lūisu par WBC un IBF jostām supersmagajā svarā. Deivids bija pārāk sasprindzis un nespēja realizēt divas trešdaļas sava potenciāla vissvarīgākajā savas karjēras cīņā, zaudējums pēc punktiem. Savu beidzamo cīņu Tua aizvadīja 2011. gadā un pabeidza karjēru ar 52(43 KO)-4-2 cīņām. Šodien Deivids Tua, jeb Tuamans, svin savu 40. Jubileju!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­