Naktī no 14. uz 15. decembri, Sanantonio, Teksasas štatā, notika veselas četras cīņas par pasaules čempiona jostām. Dažu šo cīņu iznākums bija diezgan likumsakarīgs un prognozējams, toties vakara galvenā cīņa nevienam nelika vilties un tās izskaņa daudzus pārsteidza, turklāt patīkami!

Boksa līdzjutēji jau sen ir pieraduši pie 24-gadīgā četrkārtējā pasaules čempiona, amerikāņa Eidriena "Problēmas" Bronera, kurš vakara galvenajā cīņā centās nosargāt savu WBA pusvidējā (66.6 kg) svara jostu, izaicinošās uzvedības, nekaunīgajiem izteicieniem un efektīgajiem ringa iznācieniem. Bet šoreiz Broners ar saviem izgājieniem pārspēja pats sevi. Problēma uzvedās netikai nekaunīgi, bet arī ļoti nekorekti un nesportiski attiecībā pret savu pretinieku, 30-gadīgo Markosu "Ķīnieti" Maidanu no Argentīnas, ar ko radīja problēmu publikas nepatikā un antipātijā pret sevi. Bet saskaroties ar sīvo oponenta spiedienu, nevis augstprātīgi ignorēja to (attiecīgi savam imidžam), bet gan sāka simulēt traumu un sūdzēties tiesnesim uz pretinieka rupjajām darbībām, ar ko vēl vairāk noskaņoja skatītājus pret sevi. Argentīnietis uzsāka cīņu, kā viesulis uzmetoties un apberot čempionu ar sitienu krusu. Un tas bija taktiski pareizi, jo tikai tādā veidā Maidana spētu neitralizēt Bronera ātrumu. Otrajā raundā, pēc Maidanas kreisā sānu dubūltsitiena, Problēma nonāk uz ringa dēļiem pirmo reizi savā karjērā! Turpmākajos raundos abi pretinieki cenšās uzspiest viens otram sev izdevīgo taktiku. Brīžiem likās, ka argentīnietis sāk pagurt, bet čempions pārtver iniciatīvu un uzsāk savu oponenta apšaudi ar zibenīgajiem sitieniem. Astotajā raundā, atkal- divi Maidanas kreisie no sāna un Broners ir nokdaunā! Vienā no brīžiem, kad bokseri ir klinčā, Maidana nespēj atbrīvoties no Bronera satvēriena, zaudē vēso prātu un iebada ar galvu čempiona sejā! Tikai dažas sekundes vēlāk, Broners apjauš, ka tā ir viņa iespēja atgūt nokdaunā zaudēto punktu un "sāpēs" nokrīt gar zemi! Tiesnesis viņu pieceļ kājās, tomēr punktu Maidanam atņem! Pēc šī incidenta pretendentam atverās otra elpa un beigu raundi, ar nelielu, bet pārsvaru, pieder viņam. Sānu tiesnešu pieraksti sekojoši- 117:109, 115:109 un 115:110, visi par labu jaunajam čempionam Markosam Maidanam, kuram šī ir jau otrā josta un cīņu bilance tagad ir 35(31 KO)-3. Toties Broners, kurš skatītāju svilpienu pavadīts, gandrīz raudot pamet ringu, piedzīvo savu pirmo zaudi, viņa bilance tagad ir 27(22 KO)-1.

25-gadīgais meksikānis Leo Santakruzs, kā vienmēr, bija precīzs, savākts un disciplinēts savās darbībās. Neskatoties uz to, ka viņa pieredzējušais  pretinieks, 27-gadīgais Sezars Seda no Puertoriko, bija noskaņojies uzvarai un ne sekundi nedomāja padoties, Leo tomēr pārspēja viņu ātrumā un nospieda ar savu presingu. Labs Sedam izdevās piektias raunds, bet 20 sekundes līdz gongam, ar kreiso sānsitienu, Santakruzs nokdaunē puertorikāni. Tāpat arī divos beidzamajos raundos aktīvāks bija Seda, bet ar to vien viņam uzvarai bija par maz. Tiesnešu pieraksti- 116:111, 117:110 un 115:112, visi par Leo Santakruzu, kurš nosargāja savu WBC jostu pirmajā pusvieglajā (55.3 kg) svarā un joprojām virzās bez zaudējumiem, viņam 25(15 KO)-0-1. Tagadējā Sezara Sedas bilance ir 25(17 KO)-2.

Ļoti pārliecinoši savu WBA pagaidu čempiona titulu pusvidējā (66.6 kg) svarā nosargāja 25-gadīgais amerikānis Kīts Tūrmans. Kīts nodemonstrēja tiešām apbrinojamas spēka un ātruma īpašības, neatstājot savam pretiniekam, 31-gadīgajam meksikānim Hesusam Soto Karasam nemazāko iespēju. Piektajā raundā Karass nonāca uz ringa dēļiem pēc zibenīga Tūrmana kreisā aperkota, bet devītajā raundā, ar vairāku sitienu sēriju Tūrmans nokautē Karasu. Kītam Tūrmanam ir nevainojama bilance- 22(20 KO)-0. Savukārt, Hesuss Soto Karass piedzīvo savi jau devīto zaudējumu ringā, viņam 28(18KO)-9(3 KO)-3.

Bet WBA jostas īpašnieks pussmagajā (79.4 kg) svarā, 30-gadīgais Beibuts Šumenovs no Kazahstānas, jau piekto reizi spēja nosargāt savu čempiona godu. Šoreiz Beibuts bez īpašām grūtībām uzveica 36-gadīgo Tamašu Kovaču no Slovākijas. Pretendents, kurš, star citu, ir pirmais savas valsts pārstāvis, kurš cīnās par tik augstu titulu profesionālajā boksā, nonāca nosdaunos katrā no trim aizvadītajiem raundiem. Pēc trešās atskaites tiesnesis cīņu pārtrauca. Beibuta Šumenova bilance tagad ir 14(9 KO)-1, un izskatās, ka ir pienācis laiks tikties ar kādu nopietnāku pretinieku. Tamašs Kovačs piedzīvo savu pirmo zaudējumu, viņam 23(14 KO)-1(1 KO).

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­