Šodien savu 100 gadu Jubileju svinētu izcils vidējā svara bokseris, kā arī viens no Francijas spilgtākajiem sportistiem, Marsels Serdans, ar iesauku Kasablankas Laupītājs!

Marsels Serdans piedzima 1916. gada 22. jūlijā Sidibelabesā, Alžīrijā, kura toreiz tika saukta par Franču Alžīriju. Savu profesionālo karjēru Marsels uzsāka Marokā 1934. gadā, būdams 21 gadu vecs. Nākošos trīs gadus Serdans dzīvoja un trenējās Kasablankā. Vēlāk, kad viņu ievēroja ietekmīgākie promouteri un sāka uzaicināt arvien biežāk uz cīņām Eiropā, Marsels iemantoja iesauku Kasablankas Laupītājs. Serdans uzvarēja 45 cīņās pēc kārtas, pirms viņu uzaicināja cīnīties Anglijā, kur viņš tika diskvalificēts par, it kā, sitienu zem jostas vietas. Marsels vairākas reizes bija kļuvis par Eiropas čempionu un arī devās cīnīties uz Štatiem un Kanādu, kur vienmēr uzvarēja. Tomēr iespēju cīnīties par pasaules čempiona titulu viņam nedeva.

Līdz beidzot, 1948. gada septembrī šāda iespēja 32-gadīgajam Serdanam tiek dota. Viņš, kā vidējā (72.6 kg) svara pretendents Nr. 1 dodas cīnīties uz Ņūdžersiju pret NBA versijas (National Boxing Association, vēlāk tika pārdēvēta par WBA versiju) čempionu, amerikāni Toniju Zeilu. Bukmeikeri uzskata Zeilu par pārliecinošu favorītu, pirms cīņas viņš pats prognozē, ka nokautēs Serdanu līdz 7. raundam. Cīņa izvērtās ļoti līdzīga un saspringta. 11-tā raunda izskaņā, Serdans ar ar spēcīgu un precīzu kreiso āķi aizsūta Zeilu uz ringa dēļiem, amerikāņa sekundanti, burtiski, aiz rokām ievelk savu bokseri stūrī. Uz 12-to raundu Zeils neiznāk. Serdans kļūst par pirmo vidējā svara pasaules čempionu neamerikāni!

Pirmā titula aizstāvēšana tika nosprausta uz 1949. gada 16. jūniju Detroitā. Par Serdana pretinieku kļuva slavenais Trakais Bullis, Džeiks La Motta. Neskatoties uz to, ka jau 1-jā raundā Marsels gūst smagu kreisā pleca izmežģījumu, viņš, būdams labrocis, turpina cīnīties un pat uzvar nākamajos trijos raundos. Bet tie, kas ir boksējušies zin, ka boksēties bez priekšējās rokas ir, praktiski, neiespējami. Pēc 9. raunda Serdana sekundanti pārtrauc cīņu. Kāds no amerikāņu boksa žurnālistiem rakstīja, "...sarežģīti iztēloties,ka La Motta spētu pieveikt Serdanu, ja tam būtu divas rokas."

Ārpus ringa Marsels iekaro milzīgu franču publikas mīlestību un popularitāti. Milzu rezonansi gūst viņa mīlas dēka ar, tā laika, estrādes superzvaigzni Editu Piafu, kura vēlāk uzrakstīs Marselam vienu no savām slavenākajām dziesmām Hymne a L'amour (Mīlas Himna). Marsela revanša cīņa pret La Mottu tika nosprausta uz 49-tā gada decembri, un lielākā daļa boksa kritiķu nešaubījās, ka Serdans titulu atgūs. 1949. gada 28. oktobrī Marsels devās uz Piafas koncertu Ņujorkā. Lidmašīna cieta katastrofu uz vienas no Azoru salām, visi apkalpes locekļi un 37 pasažieri gāja bojā. Marselam bija tikai 33 gadi! Šogad Marsels Serdans svinētu savu 100. Jubileju!

 

Vēl šodien savas Dzimšanas dienas svin;

 

1927. gada 22. jūlijā, Brakpanā, Dienvidāfrikā, piedzima 1948. gada Londonas Olimpisko Spēļu čempions, Džordžs Hanters. Londonā Hanters netikai uzvarēja piecās cīņās un guva zelta medaļupussmagajā (79.4 kg) svarā, bet arī, kā otrais sportists boksa vēsturē, tika apbalvots ar Vela Bārkera balvu, kā Olimpiādes labākais bokseris. Džordžs Hanters aizgāja aizsaulē 2004. gada 12. decembrī 77 gadu vecumā. Šogad dienvidāfrikāņu čempionam paliktu 89 gadi!

1938. gada 22. jūlijā, Kauņā, Lietuvā, piedzima viens no Lietuvas un Padomju Savienības izcilākajiem bokseriem, Ričards Tamulis. Cīnoties pusvidējā (67 kg) svara kategorijā, Tamulis četras reizes kļuva par PSRS čempionu, trīs reizes (1961, 1963, 1965) uzvarēja Eiropas čempionātos, bet 1964. gadā izcīnīja sudraba medaļu Tokijas Olimpiskajās Spēlēs, finālā piekāpjoties Marjanam Kaspšikam no Polijas. Šajā pat gadā Tamulim tiek piešķirts Nopelniem bagātā sporta meistara nosaukums, bet Lietuvā viņu pasludina par Gada Sportistu. 2008. gada 22. aprīlī Ričards Tamulis gāja bojā nenoskaidrotos apstākļos, nenodzīvojot līdz savai 70-jai Jubilejai trīs mēnešus. Šogad Meistaram paliktu 78 gadi!

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­