2012. gada Londonas Olimpisko Spēļu programmā pirmo reizi tika iekļauts arī sieviešu bokss. Dažas no dalībniecēm bija jau diezgan titulētas, kontinentālo un pasaules čempionātu uzvarētājas. Bet viena no olimpiskā turnīra dalībniecēm, nodemonstrējot tiešām pirmklasīgu meistarību un kļuva par īstu zvaigzni.

Ketija Teilore dzimusi 1986. gada 2. jūnijā Brejā, pilsētā, kura atrodas pašos Īrijas austrumos. No agras bērnības Ketija aizrāvās ar futbolu, un pat vairākas reizes izcīnīja valsts čempiones nosaukumu dažādu vecuma grupu komandās. Kad Ketijai palika 12 gadi, viņas tēvs Pīters, izbijis amatieru bokseris, atveda viņu uz boksa zāli un sāka apmācīt. No tās dienas bokss kļuva par Ketijas sporta veidu Nr. 1!

Šobrīd Ketija Teilore ir vistitulētākā sieviete-boksere amatieru ringā pasaulē. Startējot vieglajā (60 kg) svarā viņa ir piecas reizes uzvarējusi Eiropas čempionātos, pa četrām reizēm ir kļuvusi par Eiropas Savienības un pasaules čempioni. Tomēr pa īstam Ketija triumfēja Londonas Olimpiādē. Atklāšanas ceremonijā Teilore bija īru delegācijas karognesēja, bet paša turnīra ietvaros Ketija izcīnīja trīs pārliecinošas uzvaras, finālā, pēc punktiem, pieveicot savu ilggadējo pretinieci, Sofiju Očigavu no Krievijas un izcīnot zeltu! Īrijā Teilore ir ļoti populāra, viņa tika pasludināta par 2012. gada Labāko Sportisti. Ketijas biogrāfiskais apraksts, grāmata "Mans Olimpiskais Sapnis", Īru Gada Grāmatas balvas pasniegšanā, tika atzīts par labāko nominācijā Īru Grāmata par Sportu. Paralēli boksam Ketija turpina nopietni spēlēt futbolu. Viņa ir Īrijas nacionālās sieviešu izlases locekle, un ir guvusi valsts vienības labā 2 vārtus. 2. jūnijā meitenei boksa cimdos, vai Brejas Bombardierim, kā fani ir iesaukuši Ketiju, paliek 28 gadi!

IBF versijas pasaules čempions pussmagajā (79.4 kg) svarā Čārlzs Viljamss, ar iesauku Princis, dzimis 1962. gadā Kolumbusā, Ohaijo štatā, ASV. Viljamss izcīnīja savu jostu 1987. gada oktobrī, 9-jā raundā piespiežot atteikties no cīņas turpinājuma amerikāni Bobiju Čižu. Nosargājot savu titulu astoņas reizes, Princis zaudēja to vācu leģendai Henrijam Maskem, 1993. gadā. Gadu vēlāk Viljamss pretendēja uz šīs pašas versijas jostu supervidējā (76.2 kg) svarā, un tikai 15 sekundes līdz cīņas beigām piedzīvoja zaudējumu ar nokautu no Džeimsa Tonija. Čārlzs Viljamss nobeidza karjēru 1996. gadā ar bilanci 37(28 KO)-7(4 KO)-3. Šī gada 2. jūnijā Princis svin savu 52. Dzimšanas dienu!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­