Naktī no 14. uz 15. septembri Lasvegasā notiks gada cīņa, un ļoti iespējams, ka nedaudz vēlāk tā tiks nosaukta par desmitgades, vai pat par gadsimta cīņu! Ringā, par absolūtā čempiona titulu un par pasaules Boksera Nr. 1 nosaukumu, tiksies, vismaz, pēdējās piecgades planētas labākais bokseris, 36-gadīgais amerikānis Floids "Nauda" Meivezers un viens no pēdējo gadu, iespējams, apdāvinātākajiem bokseriem, 23-gadīgais meksikānis Sauls "Kanēlis" Alvarezs.

Bez jau minētajiem tituliem tiks izspēlētas arī divas čempiona jostas- WBC un WBA Superčempiona tituli pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā. Meivezers, kurš šoreiz būs pretendenta lomā, ir 1996. gada Atlantas Olimpisko Spēļu bronzas godalgas ieguvējs. Savas 17 gadus garās profesionālās karjēras laikā Floids spēja kļūt par pasaules čempionu septiņas reizes piecās dažādās svara kategorijās, nosargājot savus titulus 14 reizes! Viņš ir uzvarējis visās savās iepriekšējās 44 cīņās. Savukārt, tagadējais abu jostu īpašnieks Alvarezs ar sasniegumiem amatieru ringā palielīties nevar, jo jau no 15 gadu vecuma cīnās, kā profesionālis. Savus titulus Sauls ir nosargājis sešas reizes un tikai vienu reizi ir cīnījies neizšķirti 43 iepriekš aizvadītajās cīņās!

PROGNOZE: Šī būs cīņa, kuras abi dalībnieki ir apveltīti ar lielu spēku, zibenīgu ātrumu un visaugstāko meistarību. Par Kanēļa Alvareza galveno trumpi kļūs viņa jaunība un naturālais fiziskais spēks. Floida galvenais ierocis ir pieredze un viņa unikālā spēja un refleksi aizsardzībā. Abu bokseru ātrumu pat ir lieki pieminēt. Alvarezam ir nepārtraukti jāpresingo un ar sitienu krusu jāmēģina neitralizēt Meivezera spējas kustēties ringā. Floids, visdrīzāk, darīs to, ko dara vienmēr- izdarīs ātrus ordināros, jeb sērijveida sitienus, aizies un klinčos jauno meksikāni. Manuprāt, Alvarezs var uzvarēt tikai ar nokautu, vai arī atkārtoti sūtot Floidu nokdaunā. Ja cīņa aizritēs visus 12 raundus, domāju, ka uzvarēs Meivezers. Lieku 60/40 uz Floidu!

Šī paša vakara ietvaros notiks vēl viena ļoti interesanta un principiāla cīņa par WBA un WBC čempiona jostām pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā. 25-gadīgais amerikānis Denijs Garsija centīsies nosargāt savas jostas pret 30-gadīgo Lukasu Matissi no Argentīnas. Abi pretinieki ir tipiski nokautētāji, Garsija ir uzvarējis visās savās 26 cīņās, bet Matissem ir 32 nokauti 34 cīņās un tikai divi, diezgan apšaubāmi, zaudējumi. Garsija ir fiziski spēcīgs, bet salīdzinoši vienveidīgs. Viņa kroņnumurs ir negaidīts un ļoti spēcīgs kreisais āķis. Savukārt, Matisse ir spēcīgi sitošs presingotājs, kurš ir apveltīts ar izturību, drosmi un labu amatieru pagātni, kas, protams, nav noteicošākais faktors profesionālajā ringā, bet arī vēl nevienam nav patraucējis.

PROGNOZE: Cīņa būs ļoti aizraujoša. Domāju, ka argentīnietis apsteigs Garsiju ātrumā un nokautēs, vai arī savainos. Tomēr Matissem jābūt bezgala uzmanīgam ar Denija kreiso sānsitienu! Esmu gandrīz pārleicināts, ka cīņa neaizritēs visus noliktos 12 raundus. Dodu 60/40 par labu Lukasam Matissem!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­