Tikai nedaudz vairāk par nedēļu ir atlicis līdz, tā saucamajai, Gadsimta Cīņai, kuru visa pasaule gaida, nu jau, gandrīz veselus desmit gadus. Naktī no 2. uz 3. maiju, pēc Eiropas laika, Lasvegasas MGM Grand Garden Arena ringā izies; bokseris, kurš 19 gadus nepazīst zaudējumus, Nr. 1 P4P bokseru reitingā, 38-gadīgais amerikānis Floids "Nauda" Meivezers, un vienīgais bokseris, kuram ir izdevies kļūt par pasaules čempionu astoņās dažādās svara kategorijās, 36-gadīgais filipīnietis Menijs "Pakmens" Pakjao.

Pēc ažiotāžas šī cīņa ir salīdzināma tikai ar dažām visā boksa vēsturē. Pie šādām megacīņām varētu tikt pieskaitītas; 1974. gada 30. oktobrī, Zairas galvaspilsētā Kinšasā aizvadītais Kautiņš Džungļos, starp Džordžu Formenu un Muhamedu Ali. Trešā savstarpējā cīņa starp Muhamedu Ali un Džo Frezeru 1975. gada 1. oktobrī Filipīnās, kura tika iesaukta par Manilas Trilleri. Un, iespējams, 1987. gada 6. aprīļa cīņa Lasvegasā, kad par vidējā svara absolūtā čempiona troni tikās Marvins Haglers un Šugars Rejs Leonards. 2002. gada 8. jūnija cīņa Memfisā starp Lenoksu Lūisu un Maiku Taisonu vairs nebija tik ažiotāžas pārpildīta, jo vairumam novērotāju šīs cīņas iznākums bija skaidrs jau iepriekš, nabaga Taisonam toreiz jau bija "iztecējis termiņš". Ja runājam par honorāriem, tad Floida un Menija cīņa nav salīdzināma ne ar vienu no augstāk pieminētajām, un, liekās, ka vēl ilgi šis naudas daudzuma rekords netiks pārsists nevienā no sporta veidiem!

Floids Meivezers. Savu beidzamo zaudējumu piedzīvoja vēl būdams amatieris, 1996. gada Atlantas Olimpiskajās Spēlēs. Kopš tā brīža bilance profesionālajā ringā 47(26 KO)-0! Tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem aizsardzības stila bokseriem. Šobrīd ir WBA Super un WBC versiju pasaules čempions pusvidējā (66.6 kg) svarā, kā arī WBC versijas čempions pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā. Ir bijis čempions piecās dažādās svara kategorijās, no 59 līdz 70 kilogramiem. Floidam piemīt gan ātrums, gan sitiena spēks, bet šos savus plusus viņš neatklāj uzreiz. Dod priekšroku aizsardzības taktikai, izvilinot pretinieku uz sevi, un tad zibenīgi sagaidot vai pret uzbrūkot. Floidam nepatīk, kad viņam pārāk aktīvi un cieši uzbrūk (sk. pirmo cīņu pret Maidanu), tāpēc viņš cenšas izvairīties un neiesaistīties brutālā sitienu apmaiņā (sk. cīņu pret Kanelo Alvaresu).

Menijs Pakjao. Piedzīvoja sakāvi ar smagu nokautu 2012. gada decembrī no Huana Manuela Markesa. Kopš tās dienas ir guvis trīs pārliecinošas uzvaras un iekarojis WBO jostu pusvidējā (66.6 kg) svarā. Menija cīņu bilance ir 57(38 KO)-5(2 KO)-2. Kreilis, kurš sevī ietver spēka un ātruma īpašību etalonu (sk. cīņas pret Hatonu un Kotto). Vienīgais cilvēks boksa vēsturē, kuram ir izdevies iegūt čempiona jostas astoņās svara kategorijās, no 51 līdz 70 kilogramiem! Ir spējīgs darboties no aizsardzības ar pret uzbrukumiem, kā arī apbērt pretinieku ar sitienu krusu uzbrūkot. Bet tomēr priekšroku atdod uzbrukumam! Uzņemot apgriezienus uzbrukumā, bieži aizmirst pats par savu aizsardzību, par ko arī dārgi samaksāja cīņā pret, jau pieminēto, Markesu!

PROGNOZE: Daudzi uzskata, ka abi meistari tiekas pārāk vēlu, viņiem abiem, taču, ir jau turpat vai 40! Šai cīņai vajadzēja notikt gadus 7-8 atpakaļ! Nepiekritīšu! Uzskatu, ka tieši tagad ir īstais laiks. Abi ir maksimāli pieredzējuši un sakoncentrējušies. Jo vairāk, šodien abi ir izgājuši finiša taisnē un pēc šīs cīņas, kā viens, tā otrs, varēs uzkarināt cimdus uz naglas. Domājams, ka tieši tā viņi arī izdarīs. Taisnību sakot, neesmu pārliecināts, ka šī cīņa būs ļoti skatāma, pārāk atšķiras abu boksa stili. Vairāk iespēju uzvarēt pēc punktiem ir Meivezeram, vai Pakjao spēs Floidu nokautēt- grūti iztēloties! Domāju, ka optimāls būtu neizšķirts, bet arī pie tāda iznākuma nedomāju, ka mūs sagaida revanša cīņa! Teikšu godīgi, turēšu īkšķus par Pakmenu, bet lieku 60/40 uz Floidu!

Uz šī paša ringa savu WBO titulu pusvieglajā (57 kg) svarā centīsies nosargāt ukrainis Vasilijs Lomačenko. Viņa pretinieks būs Gamaliers Rodrigess no Puertoriko.

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­