2012. gada 13. jūlijā miris viens no visu laiku izcilākajiem Polijas bokseriem, 2-kārtējais olimpiskais čempions, Ježijs Kulejs

Kulejs dzimis 1940. gada 19. oktobrī Čestohovā, Polijā. Viņa pirmais panākums boksā nāca 1963. gadā Eiropas čempionātā Maskavā, kur finālā viņš pieveica pēc punktiem Aloizu Tumiņu no Latvijas, pirmajā pusvidējā svarā (63.5 kg). Gadu vēlāk, Tokijā, Kulejs kļūst par olimpisko čempionu, finālā uzvarot krievu Jevgeniju Frolovu. 1965. gadā Ježijs otro reizi kļūst par Eiropas čempionu Berlīnē, šoreiz finālā būdams pārāks par Prebenu Rasmusenu no Dānijas. 1967. gadā Romā, Kulejs paliek vicečempiona godā, finālā pēc punktiem piekāpdamies Valērijam Frolovam no Krievijas. Bet 1968. gadā nāk otrais olimpiskais zelts Mehiko. Finālā, sīvā cīņā pēc punktiem, tiek uzveikts Enrike Rekeifeross no Kubas, Ježijs Kulejs kļūst par trešo bokseri, kuram izdevies iegūt vairāk, kā 1 zeltu olimpiskajā boksā!

Vēlākajos gados Kulejs kļūst par politiķi, laiku pa laikam pārstāvot dažādas partijas. No 2001. līdz 2005. gadam viņš ir Polijas Sejma loceklis.

2011. gada decembrī viņš piedzīvo smagu sirdslēkmi, un atveseļošanās procesā mirst 2012. gada 13. jūlijā.

Ježijs Kulejs tiek uzskatīts poļu izcilāko amatieru bokseri, kā arī par vienu no visu laiku izcilākajiem Eiropas un pasaules pirmā pusvidējā (63.5 kg) svara bokseriem!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­