Nortonu iesauca par Melno Herkulesu pateicoties viņa fiziskajām dotībām un miesasbūvei, kas bija liels retums 70-jos gados. Viņš tika uzskatīts par vienu no pasaules vadošākajiem smagsvariem, bet par čempionu kļuva tikai vienu reizi, un to pašu bez cīņas...

Kenets Hovards Nortons vecākais piedzima 1943. gada 9. augustā Džeksonvillā, Ilinoisas štatā, ASV. Tīņa vecumā Kenam padevās vairāki sporta veidi vienlaikus, viņš bija savas skolas amerikāņu futbola komandas vadošais spēlētājs, kā arī izcils vieglatlēts. Līdz šim Ilinoisas skolās ir spēkā Kena Nortona Noteikumi, kuri paredz jaunajiem vieglatlētiem piedalīties ne vairāk, kā četrās disciplīnās. Pabeidzot skolu un iestājoties jūras kājiniekos, Nortons iepazīstās ar boksu. Gūstot amatieros 24 uzvaras 26 cīņās, Kens pāriet profesionāļos.

Nortons kļuva par pasaules čempionu vienu reizi. 1977. gadā uzvarot Džimmiju Jangu, Kens kļūst par titula pretendentu Nr.1 WBC versijā, bet toreizējais jostas īpašnieks Leons Spinkss atdod priekšroku revanša cīņai pret Muhamedu Ali, kura bija finansiāli izdevīgāka. WBC atņem titulu Spinksam un piešķir to Nortonam (toreiz vēl prestižākās versijas nepadevās manipulācijai no "naudīgo" čempionu puses, kā tas notiek šodien!). Pusgadu vēlāk, Lasvegasā, Nortons zaudē savu jostu Larijam Holmsam, sīvā 15 raundu cīņā pēc punktiem. Bet lielāko slavu Kens tomēr ieguva 1973. gadā, būdams vēl mazpazīstams bokseris, uzvarot pašu Muhamedu Ali. Ar Ali viņi tikās vēl divas reizes- pēc pusgada, cīņā par kuras tiesnešu lēmumu bija sašutusi visa Amērika, brīdi, kad tika pacelta Ali roka, un 1976-jā Ņujorkā, kur ļoti saspringtā cīņā par uzvarētāju atkal tika nosaukts Ali. Kens nobeidza karjēru 1981. gadā, viņa bilance ringā ir 42(33 KO)-7(4 KO)-1.

Kens Nortons aizgāja aizsaulē šī gada 18. septembrī, viņš bija 70 gadus vecs. Melno Herkulesu uzskata par vienu no ievērojamākajiem mūsdienu smagsvariem.

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­