Jengibarjans tiek uzskatīts par visu laiku izcilāko armēņu bokseri. Viņš ir sportists, kurš izcīnīja vienu no pirmajiem olimpiskajiem zeltiem savai dzimtenei, tā laika PSRS republikai- Armēnijai!

Vladimirs Jengibarjans piedzima 1932. gada 24. aprīlī Erevānā. Ar boksu sāka nodarboties 14 gadu vecumā. Trīs reizes uzvarēja PSRS čempionātā. Tik pat reizes triumfēja Eiropas čempionātos, 1953. gadā Varšavā vieglajā (60 kg) svarā, 1957. gadā Prāgā un 1959. gadā Lūcernā pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā. Bet par lielāko Vladimira sasniegumu var uzskatīt uzvaru Melburnas Olimpiskajās Spēlēs 1956. gadā. Vairākas reizes Jengibarjans tika apbalvots, kā tehniskākais valsts un Eiropas čempionātu bokseris. Viņam ir PSRS nopelniem bagātā sporta meistara pakāpe.

Pēc aktīvās karjēras strādāja par treneri Erevānas bērnu un jaunatnes sporta skolā, kura tagad ir nosaukta viņa vārdā. Kā arī bija starptautiskās kategorijas tiesnesis. 1993. gadā migrēja uz ASV, un apmetās Losandželosā, Kalifornijas štatā, kur arī nodzīvoja pedējos 20 savas dzīves gadus. Vladimirs Jengibarjans nomira 2013. gada 1. februārī, viņam bija 80 gadi!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­