26. augustā savu Dzimšanas dienu svin uzreiz vairāki atzīti ringa meistari. Tomēr vienu no viņiem gribētos atzīmēt atsevišķi. Viņu līdz pat šodienai vēl uzskata par vienu no izcilākajiem un spēcīgākajiem bokseriem amatieru ringā. Neskatoties uz to, ka viņš boksēja tikai vidējā svarā, tomēr viņu iesauca par Misteru Nokautu!

Valerijs Popenčenko piedzima 1937. gada 26. augustā Piemaskavas Kuncevā. Ar boksu sāka nodarboties 12 gadu vecumā, un uzvarējis Savienības junioru čempionātā, tomēr neizjuta īpašu interesi pret boksu. Tāpēc pievēršās vieglatlētikai un specializējās barjērsprintā. 1955. gadā, studējot Ļeņingradā, iepazinās ar, toreiz, Padomju Savienibā labi pazīstamo treneri Grigoriju Kusikjancu, kurš pārliecina Valēriju atgriesties boksa zālē. Popenčenko pieturējās pie, tam laikam, neraksturīgas Padomju boksam tehnikas un taktikas. Viņš tikai un vienīgi uzbruka, turēja zemu nolaistas rokas un nepārtraukti iesaistījās sitienu apmaiņā ar pretinieku. Šāds bokss nebija pa prātam Padomju sporta funkcionāriem, tāpēc, neskatoties uz to, ka Valerijs jau bija uzvarējis arī pieaugušo valsts čempionātā, uz Romas Olimpiādi 1960. gadā viņu nepaņēma.

Popenčenko uzvarēja 1963. gada Eiropas čempionātā Maskavā un izcīnīja zelta medaļu Tokijas Olimpiskajās Spēlēs 1964. gadā vidējā (75 kg) svarā. Turklāt, Japānā Valerijs uzveica trīs no saviem četriem pretiniekiem pirmslaicīgi. Bet finālcīņā, vācu boksera Emīla Šulca sekundanti izmeta balto dvieli jau pirmajā raundā. lielāko daļu savu uzvaru Popenčenko guva ar nokautu, viņš patiesi tiek uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem nokautētājiem amatieru ringā boksa vēsturē. Tokijā Valerijam tika pasniegta Vela Bārkera balva, kā olimpiskā turnīra izcilākajam bokserim!

1965. gadā Berlīnē Popenčenko atkārtoti kļūst par Eiropas čempionu un neilgi pēc šī panākuma aiziet no sporta. Šī vēsts kļūst par īstu sensāciju, gan sporta funkcionāriem, gan arī līdzjutējiem, tomēr Valerija lēmums paliek nemainīgs. Viņš nolemj pievērsties tālākajām studijām, pārbrauc uz Maskavu, kur aizstāv tehnisko zinātņu kandidāta disertāciju. Vēlāk piecus gadus vada Baumana Maskavas Augstākās Tehniskās Skolas fizkultūras katedru. 1975. gada 15. februārī skolas galvenajā korpusā notiek traģisks nelaimes gadījums. Īsi pirms savas doktora disertācijas aizstāvēšanas, Valerijs steidzoties lejā pa kāpnēm, trešajā stāvā, zaudē līdzsvaru un pārkrīt pāri zemajām margām. Liecinieks apgalvo, ka pēc kritiena Valerijs vēl pieceļās, pasper dažus soļus un tad saļimst. Viņš bija tikai 37 gadus vecs...

Valeriju Popenčko uzskata par vienu no izcilākajiem amatieru bokseriem, gan PSRS, gan Krievijas, gan visas pasaules boksa vēsturē. Toreiz  Padomju sportistiem bija liegts pāriet profesionāļos, kur, vairāk, kā iespējams, Popenčenko arī būtu sasniedzis visaugstākos rezultātus. Šogad izcilajam bokserim paliktu 77 gadi!

 

Vēl šajā dienā dzimuši:

1901. gadā Ņujorkā. 1920. gada Antverpenes Olimpisko Spēļu uzvarētājs un vēlāk pasaules čempions profesionāļiem visvieglākajā (50.8 kg) svarā, Frenkijs Dženaro, jeb Frančesko di Džennara pilnajā vārdā. Frenkijam ir 19 gadi, kad viņš triumfē Olimpiādē, un iegūstot profesionāļu čempiona jostas absolūtajā, NBA, IBU un NYSAC versijās, viņš tās nosargā vienpadsmit reizes. Pirmo titulu viņš izcīna 1928. gadā Kanādā, pēc punktiem uzvarot mājinieku Frenčiju Belanžē. Bet beidzamo reizi šķirās no savas jostas 1931. gadā Parīzē, ar nokautu 2-jā raundā piekāpjoties francūzim Jangam Peresam. Dženaro cīņu bilance ir 79(19 KO)-21(4 KO)-8. Frenkijs Dženaro aizgāja aizsaulē 1966. gadā, 65 gadu vecumā. Šogad viņš nosvinētu savu 113. gadadienu!

 

1958. gadā, toreizējā Kazahstānas PSR galvaspilsētā Almaatā, piedzima 1979. gada Eiropas čempions Ķēlnē Viktors Demjaņenko. Amatieru ringā Viktors aizvadīja 290 cīņas, kurās guva 267 uzvaras. 1980. gada Maskavas Olimpiskajās Spēlēs Demjaņenko izcīnīja sudraba medaļu vieglajā (60 kg) svarā. Viktors guva četras pārliecinošas uzvaras, bet finālcīņā, dēļ nopietna savainojuma zem uzacs, bija spiests pārtraukt cīņu pret leģendāro kubieti Anhelu Ereru. Šogad Viktoram Demjaņenko paliek 56 gadi!

 

Bijušais divkārtējais WBA versijas pasaules čempions pussmagajā (79.4 kg) svarā Silvio Branko dzimis 1966. gadā Čivitavekjā, Itālijā. Branko ieguva savas čempiona jostas 2003-jā un 2006-jā gados. Šogad viņš kļuva 48 gadus vecs, bet joprojām ir aktīvs profesionālajā ringā. 26 gadus ilgās karjēras laikā Barbars, kā Silvio ir iesaukuši fani, ir cīnījies pret tādiem slaveniem meistariem, kā vācietis Svens Ottke, amerikānis Glens Džonsons, francūzis Fabriss Tiozzo, horvāts Stipe Drevss. Šī brīža Branko cīņu bilance ir 63(37 KO)-11(4 KO)-3.

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­