Nākdams no bokseru un izcilu treneru dinastijas, viņam nebija citas izvēles, kā kļūt par čempionu. Tomēr Floida dzīvē ne vienmēr viss ir gājis gludi. Šodien viņš paliek nepārspēts profesionālajā ringā jau 17 gadus, viņu uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem un salīdzina ar tādiem, kā Robinsons, Ali un Leonards.

Floids Džojs Meivezers jaunākais piedzima 1977. gada 24. februārī Grandrapidsā, Mičiganas štatā, ASV. No dzimšanas Floidu ierakstīja mātes uzvārdā, Sinklērs, bet vēlāk viņš pieņēma tēva uzvārdu. Zēna vecāki bija šķīrušies, un viņš dzīvoja Ņjūdžersijā ar vecomāti un māti, kura bija nepārtrauktā narkotiku atkarībā. Tēvs, Floids vecākais, kurš kādreiz bija teicams bokseris, ilgu laiku pavadīja ieslodzījumā, jo bieži iekļuva nepatikšanās saistītās ar narkotikām. Divi jaunākie tēva brāļi arī ir izbijuši bokseri, Džefs un Rodžers, kurš ir pasaules eksčempions un Floida regulārs treneris.

Ar boksu Floids sāka nodarboties 9 gadu vecumā, tēva, kurš bija atbrīvojies, vadībā. Vēlāk Floids vecākais kļuva, un joprojām skaitās, viens no pasaules labākajiem treneriem, bet viņa dēls nevēlējās turpmāk sadarboties ar viņu, un vispār, tēva un dēla attiecības vienmēr palikušas diezgan saspringtas. Būdams iesaukts par Skaistulīti, 19 g.v. Floids izcīnīja bronzas medaļu 1996. gada Olimpiskajās Spēlēs Atlantā, pusvieglā (57 kg) svara pusfinālā sīvā un strīdīgā cīņā piekāpjoties trīskārtējam pasaules čempionam, Serafimam Todorovam no Bulgārijas. Profesionāļos Meivezers ir kļuvis par WBA, WBC un IBF versiju pasaules čempionu deviņas reizes, piecos dažādos svaros- pirmajā vieglajā (59 kg), vieglajā (61.2 kg), pirmajā pusvidējā (63.5 kg), pusvidējā (66.6 kg) un pirmajā vidējā (69.9 kg). Viņš ir uzvarējis 19 bijušos un aktīvos pasaules čempionus, tagadējā Floida cīņu bilance ir 45(26 KO)-0, viņš turpina būt nepārspēts. Ilgi, visas pasaules, gaidītā megacīņa pret filipīnieti Meniju Pakjao, nu jau izskatās, ka tomēr nenotiks. Šobrīd Floids ir viens no pasaules visapmaksātākajiem sportistiem, par cīņu pret Oskaru De La Hoju 2007-jā, viņš saņēma 25 mil. dollāru, bet kopumā viņa kapitāls sastāda ap 700 mil. dollāru. Tagad Meivezeru vairs nesauc par Skaistulīti, bet gan daudz banālāk, vienkārši Nauda! Joprojām būdams aktīvs sportists, tāpat, kā daži viņa kolēģi bokseri, Floids ir uzsācis promoutera un menedžera darbību, nodibinādams savu kompāniju Mayweather Promotions. Floids Meivezers jaunākais ar sievu un četriem bērniem ir apmeties Lasvegasā, 24. februārī viņš svinēs savu 37. Dzimšanas dienu!

Pasaules čempions smagajā svarā Džimmijs Elliss, jeb pilnajā vārdā Džeimss Alberts Elliss, dzimis 1940. gada 24. februārī Luisvillā, Kentuki štatā. No Luisvillas nācis arī leģendārais Muhameds Ali, Elliss un Ali trenējās vienā un tajā pašā zālē, un viņiem bija viens un tas pats treneris un menedžeris, Andželo Dandijs. 1968. gadā, laikā, kad Ali bija ieslodzījumā par nevēlēšanos doties karot uz Vjetnamu, Elliss izcīnīja vakanto WBA jostu, sīvā cīņā pieveicot Džeriju Kvoriju. Šajā pašā gadā Džimmijs aizstāvēja savu jostu uzvarot eksčempionu Floidu Patersonu, bet 1970. gadā ar nokautu 5. raundā zaudēja Džo Frezeram. Paralēli savai karjērai, Elliss bija regulārs Ali sparingpartneris un treniņu biedrs, bet 1971-jā viņi tikās ringā, kā pretinieki. Toreiz ar TKO 12-jā raundā uzvarēja Ali. Savu karjēru Elliss nobeidza 1975. gadā ar bilanci 40(24 KO)-12(4 KO)-1. Džimmijs Elliss turpina dzīvot dzimtajā Luisvillā, 24. februārī viņam paliek 74 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­