Viņš bija paredzams un izskaitļojams ringā. Viņam nebija liela auguma un nepiemita milzīgs spēks. Bet katrs, kurš izkāpa pret viņu ringā zināja, viņu sagaida īsts karšs līdz pēdējai asins un sviedru lāsei. Tāds bija Arturo "Pērkons" Gatti, viens no visu laiku sīvākajiem bokseriem, kurš nezināja kompromisa ar pretinieku. Lasiet arī par vēl dažiem leģendāriem bokseriem.

Arturo Gatti piedzima 1972. gada 15. aprīlī Kassino, Itālijā. Kad Arturo bija vēl bērns, viņa ģimene migrēja uz Kanādu un apmetās Monreālā. Neskatotites uz to, ka tīņa gados Arturo pārbrauca uz Džersijassītiju, Ņūdžersijas štatā, ASV, viņš turpināja pārstāvēt Kanādu. Valsts izlases sastāvā Gatti gatavojās 1992. gada Barselonas Olimpiskajām Spēlēm, bet tad mainija savu nodomu un 1991-jā, 19 g.v. pārgāja profesionāļos.

Savu pirmo pasaules čempiona jostu, pirmajā vieglajā (59 kg) svarā IBF versijā, Gatti ieguva 1995. gadā, pēc punktiem uzveicot leģendārā Floida Patersona audžudēlu Treisiju Herisu Patersonu. Trīs reizes šo jostu Arturo izdodās aizstāvēt. 1998-jā, Gatti aizvada beztitula cīņu pret Aivanu Robinsonu. Arturo uzskatīja par favorītu, tomēr sīvā un dramatiskā cīņā viņš piekāpās pēc punktiem. Žurnāls Ring Magazine atzīmē šo cīņu, kā gada labāko, kā arī par gada sensāciju! Četrus mēnešus vēlāk notika abu bokseru revanša cīņa, un Gatti atkal zaudē! Arturo aiziet nosacītā ēnā. 2001. gadā seko zaudējums Oskaram De La Hojam, kurš ir acīmredzami smagāks par Gatti. Par karstasinīgo kanādieti sāk pamazām aizmirst, un 2002. gada maijā Arturo iznāk cīnīties pret tādu pašu, nu jau otrā ešelona bokseri, amerikāni Mikiju Vordu. To, kas notika ringā 10 raundus, ir grūti nosaukt par cīņu, tas bija īsts karšs! Kautgan, pēc punktiem uzvarēja Vords, visa pasaule ieraudzīja savos televīzijas ekrānos divus bezkompromisa gladiātorus. Abiem bokseriem tiek piedāvāta revanša cīņa, par kuru abi saņems 1 mil. dollāru. Toreiz, vēl neviens nedomāja, ka promouteri iespaidoti arī ar otru Gatti un Vorda tikšanos piedāvās tiem trešo, izšķirošo cīņu, un nu jau par 1.5 mil. katram! Šis bija abu cīnītāju atdzimšanas brīdis, Arturo un Mikiju sāka dēvēt par drosmīgākajiem bruņiniekiem šodienas boksā! 2004. gadā Gatti izcīna WBC jostu pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā. Aizstāvot titulu divas reizes, viņš 6. raundā zaudē to Floidam Meivezeram. 2006-jā, Arturo pretendē uz argentīnieša Karlosa Baldomira pusvidējā (66.6 kg) svara WBC jostu, bet tas jau būtu par daudz... Gatti piekāpjās 9-jā raundā. Gadu vēlāk Arturo nobeidz karjēru ar cīņu bilanci 40(31 KO)-9(5 KO).

2009. gada vasarā Arturo ar savu sievu, brazīļu modeli Amandu Rodrigesu, un 10 mēnešus jauno dēlu, atradās Brazīlijas kūrortā Ipožukā. 11. jūlijā Gatti tika atrasts miris savas viesnīcas numurā. Viņam bija 37 gadi! Arturo sieva nespēja paskaidrot, kas bija noticis viņu istabā pēdējo stundu laikā. Ekspertīze uzrādīja, ka Gatti bijis nožņaugts, Brazīlijas policija šo gadijumu pasludināja par pašnāvību un atteicās izdot Amandu Rodrigesu Kanādas policijai nopratināšanai. Šis negadījums turpina būt izmeklēts Kanādā un Štatos. 15. aprīlī visu laiku izcilākais kanādiešu bokseris Arturo "Pērkons" Gatti nosvinētu savu 42. Gadadienu!

Pasaules smagā svara čempions Džeimss Džeksons Džefrīss piedzima 1875. gada 15. aprīlī Kerollā, Ohaijo štatā, ASV, bet visu savu dzīvi nodzīvoja Bērbenkā, Kalifornijā. Džefrīss izcīnīja čempiona jostu 1899. gadā Ņujorkā, 11-jā raundā nokautējot Bobu Fitcsimonsu no Jaunzēlandes. Džeimsam izdevās aizstāvēt savu titulu septiņas reizes, revanša cīņā atkārtoti uzveicot Fitcisimonsu un divas reizes nokautējot pasaules eksčempionu Džeimsu Korbetu. Vakantējot titulu 1904. gadā, Džefrīss atgriezās ringā 1910-jā, lai aizvadītu, tā saukto, "Gadsimta Cīņu" pret Džeku Džonsonu. Džefrīsam nebija izredžu, un cīņas 15. raundā viņa sekundants izmeta dvieli. Tā bija Džeimsa beidzamā cīņa. Viņa bilance ringā ir 19(16 KO)-1(1 KO)-2. Džeimss Džefrīss nomira 1953. gadā, gandrīz 78 gadu vecumā. 15. aprīlī viņam paliktu 139 gadi!

WBC versijas pasaules čempions pusvieglajā (57 kg) svarā Hovards Vinstouns piedzima 1939. gada 15. aprīlī Mertir Taidfilā, Velsā. Vinstouns bija arī Eiropas čempions, septiņas reizes nosargājot savu jostu. Periodā no 1965.-67. gados, Hovards trīs reizes mēģināja atņemt pasaules čempiona jostu meksikānim Visentem Saldivaram, bet ikreizi piedzīvoja zaudējumu. Beidzot, 1968. gadā, Vinstouns izcīna, nu jau vakanto, titulu, devītajā raundā nokautējot Mitsunori Seki no Japānas. Trīs mēnešus vēlāk Vinstouns zaudē jostu kubiešu izcelsmes spānim Hosē Legram, ar nokautu 5. raundā, un nobeidz karjēru ar cīņu bilanci 61(27 KO)-6(3 KO). Hovards Vinstouns aizgāja no dzīves 2000. gadā 61 gada vecumā, Šogad, 15. aprīlī, viņam paliktu 75 gadi!

Iespējams labākais Krievijas pussmagā (81 kg) svara amatieru bokseris Aleksandrs Ļebzjaks dzimis 1969. gada 15. aprīlī Doņeckā, Ukrainā, bet Sašas viena gada vecumā ģimene pārvācās uz dzīvi Burkandjas ciematā, Magadanas apgabalā. Ļebzjaks ir vienīgais bokseris, kurš ir cīnījies trīs dažādu valstu nacionālajās izlasēs- PSRS, NVS un Krievijas. 1991. gadā, Sidnejā, Aleksandrs izcīnīja pasaules čempionāta sudrabu vidējā (75 kg) svarā, finālā sīvā cīņā piekāpjoties itālim Tomaso Russo. 1992-jā un 1996-jā, Ļebzjaks piedalās Barselonas un Atlantas Olimpiādēs, bet paliek bez medaļām. Pārejot pussmagajā svarā, Aleksandrs uzvar 1997. gada pasaules čempionātā Budapeštā un divas reizes triumfē Eiropas meistarsacīkstēs, 1998-jā Minskā un 2000-jā Tamperē. Bet visnozīmīgākais sasniegums seko Aleksandra trešajā Olimpiādē Sidnejā, kur viņš pārliecinoši kļuva par čempionu! Pēc karjēras nobeigšanas Ļebzjaks kļuva par treneri. Šodien viņš ir Maskavas Boksa Federācijas dibinātājs un prezidents, kā arī Krievijas nacionālās izlases galvenais treneris. 15. aprīlī Aleksandram Ļebzjakam paliek 45 gadi!

Pasaules čempions amatieriem Rokijs Huarezs dzimis 1980. gadā Hjūstonā, Teksasas štatā, ASV. 1999. gadā Rokijs uzvarēja pasaules čempionātā, kurš notika viņa dzimtajā pilsētā, pusvieglajā (57 kg) svarā. 2000. gada Olimpiskajās Spēlēs Sidnejā Huarezs pārliecinoši tūvojās zelta medaļai, savā ceļā uzveicot Pasaules Kausa ieguvēju, vācieti Falku Husti, olimpisko čempionu, taizemieti Somluku Kamsingu un pasaules vicečempionu Kamilu Džamalutdinovu no Krievijas. Bet finālā Rokijs tomēr sīvā cīņā piekāpjās Bekzatam Satarhanovam no Kazahstānas. Profesionāļos Rokijs piecas reizes centās izcīnīt pasaules čempiona jostu, bet vienmēr neveiksmīgi. Divas reizes viņš piekāpās meksikānim Marko Antonio Bareram, vienu reizi Bareras tautietim Huanam Manuelam Markezam, kā arī cīnījās neizšķirti un zaudēja Krisam Džonam no Indonēzijas. Savu beidzamo cīņu Rokijs aizvadīja 2012. gadā un nobeidza karjēru ar cīņu bilanci 29(21 KO)-10-1. 15. aprīlī Rokijs Huarezs svin savu 34. Dzimšanas dienu!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­