Boksera Vjačeslava Ļemeševa liktenis bija ļoti traģisks. 20 gados viņš kļuva par visjaunāko olimpisko čempionu PSRS vēsturē. 28 gadu vecumā Ļemeševs bija jau invalīds, bet 43 gados nomira. Ļemeševs, līdzīgi meteoram, nozibēja pasaules amatieru boksa debesīs un tik pat zibenīgi nozuda.

Vjačeslavs Ļemeševs piedzima 1952. gada 3. aprīlī Maskavā. Divi viņa vecākie brāļi arī bija bokseri- sporta meistari, bet Vjačeslavam izdevās sasniegt daudz augstākas virsotnes. Skatāmības ziņā ringā Ļemeševs krasi atšķīrās no daudziem saviem izlases komandas biedriem. Jau jaunieša vecumā Vjačeslavs bija spilgts pretuzbrukuma nokautētājs, kas, protams, piesaistīja skatītāju uzmanību. 1970-jā un 1972-jā seko uzvaras Eiropas jauniešu čempionātos, kuros Ļemeševu vēl arī atzīst par turnīra labāko bokseri abās reizēs. Tā sanāca, ka vietējā līmeņa sacensībās Vjačeslavs startēja daudz neveiksmīgāk, kā starptautiskos turnīros. Kā iemeslu tam, daudzi, kuri bija pazīstami ar Vjačeslavu personīgi, nosauc sportista nenopietno attieksmi pret treniņu procesu un disciplīnas trūkumu.

1972. gada Minhenes Olimpiādē, 20-gadīgais Ļemeševs, startējot vidējā (75 kg) svarā, četrus no pieciem saviem pretiniekiem uzveic priekšlaicīgi. Pusfinālā, otrajā raundā, tiek nokautēts nākamais pasaules čempions profesionāļiem, amerikānis Marvins Džonsons, bet finālā, jau pirmajā raundā, uzveikts Reima Virtanens no Somijas. Divas reizes Vjačeslavs kļuva arī par Eiropas čempionu, 1973-jā Belgradā un 1975-jā Katovicē.

Vēl jaunieša vecumā treneri atklāj Ļemeševā fenomenālas reakcijas spējas. Testi uzrādīja, ka tādu ātruma refleksu, kā Ļemeševam, nebija nevienam citam izlases bokserim. Tieši pateicoties šiem dabas dotumiem Vjačeslavs spēja demonstrēt tik neatkārtojamu boksu. Ļemeševam nepatika smagie nogurdinošie treniņi un ringā viņš neizkatījās pārāk atlētisks. Kad viņam jautāja, kā viņš izvēlās vajadzīgo sitiena momentu, Vjačeslavs atbildēja, ka viņš neizvēlās, bet gan jūt šo mirkli. Šī boksera izjūta bija tik fenomenāla, ka bieži izdarot sitienu, Ļemeševs neatskatoties devās uz neitrālo stūri, zinādams, ka pretinieks jau ir dziļā nokautā!

Bet paviršā attieksme pret treniņiem un biežie disciplīnas pārkāpumi drīz vien atspoguļojās Vjačeslava sportiskajos rezultātos. Vienā no sparingiem ar pasaules čempionu Rufatu Riskijevu, Ļemeševs tiek smagi nokautēts, viņa sekundanti, burtiski, nones bokseri no ringa uz rokām. Dēļ nepienācīgās attieksmes pret treniņu procesu Ļemeševs bieži nav formā, viņš sāk izlaist spēcīgus sitienus arvien biežāk, tas negatīvi iespaido sportista refleksus. Par beidzamo Ļemeševa neveiksmi kļūst viņa neieskaitīšana nacionālajā izlasē startam 1976. gada Olimpiādei Monreālā. Ļemeševa karjēra sāk ievirzīties negatīvajā plaknē. Vjačeslavs sāk arvien biežāk pievērsties alkoholam. Neskatoties tikai uz 24 gadu vecumu, bokserim vairs neizdodās kaut ko panākt nedz starptuatiskajā, nedz vietējā līmenī. Ļemeševs nobeidz karjēru.

Vjačeslavs strādā gan par pumpju stacijas mašīnistu, gan par apzaļumošanas darbinieku un durvju sargu, un pat dažus mēnešus nostrādā par kapraci. Dažus gadus vēlāk viņam tiek piešķirta invaliditāte, sākumā 2. grupas, vēlāk arī 1. grupas. Ļemeševam konstatēja veselu slimību buķeti- attīstījās galvas smadzeņu asinsvadu atrofija, pasliktinājās redze, bija problēmas ar aknām un epilepsija. 1995. gadā Vjačeslavam tiek izdarīta operācija- galvaskausa trepanācija. Visjaunākais padomju olimpiskais boksa čempions aizgāja aizsaulē 1996. gada 27. janvārī, viņam bija nepilni 44 gadi. Šogad Vjačeslavam Ļemeševam paliktu 62!

 

 

 

Materiāls smelts no www.ko-news.com

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­