Tā nu ir sagadījies, ka 13. septembrī savas Dzimšanas dienas svin uzreiz divi izcili Latvijas bokseri. Vienam no viņiem, mūsu olimpietim Romānam Kukļinam, šogad ir Jubileja!

Šī gada 10. septembrī savas Jubilejas atzīmē uzreiz divi izcili ringa meistari. Tie ir divi slaveni kikbokseri un jaukto cīņu meistari, kuri savu slavu iekaroja netikai ringā, bet arī uz kinoekrāniem.

26. augustā savu Dzimšanas dienu svin uzreiz vairāki atzīti ringa meistari. Tomēr vienu no viņiem gribētos atzīmēt atsevišķi. Viņu līdz pat šodienai vēl uzskata par vienu no izcilākajiem un spēcīgākajiem bokseriem amatieru ringā. Neskatoties uz to, ka viņš boksēja tikai vidējā svarā, tomēr viņu iesauca par Misteru Nokautu!

Naktī uz 14. septembri, slavenajā Lasvegasas kazino MGM Grand, notiks atkārtota Floida Meivezera un Markosa Maidanas cīņa. No šo divu bokseru pirmās tikšanās ir pagājuši četri mēneši un šoreiz pasaules pirmais numurs P4P reitingā, 37-gadīgais Meivezers centīsies nosargāt uzreiz trīs čempiona jostas divās dažādās svara kategorijās- WBA Super un WBC titulus pusvidējā (66.6 kg) svarā, un WBC jostu pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā.

Viens no izcilākajiem vidējā svara bokseriem. Moncona personība bija pārpildīta kontrastiem- meistarīgs un filigrāns ringā, brutāls mačo un uzdzīvotājs ārpus tā. Sīkstums bija Moncona spilgtākā rakstura īpašība, tāds viņš bija gan sportā, gan dzīvē. Kļuvis par ikonu savā dzimtenē, Argentīnā, tur viņu joprojām ierindo blakus leģendārajam futbolistam Maradonam.

30. augustā ir dzimušas dažas nozīmīgas pasaules boksa figūras un viena no tām ir izcilais treneris, kurš izveidoja Muhamedu Ali un Šugaru Reju Leonardu par tādiem, kādus mēs viņus pazīstam šodien.

Modernais bokss ir noslēpumains un vienkāršs, un tajā pašā laikā daudzveidīgs un serežģīts. Jau divas simtgades bokseri sacenšās ringā, amatieru un profesionālajā, šō cīņu noteikumi mainās līdz ar laiku, bet principi paliek nemainīgi. Cīņu veidu fani zin un atcerās dažādu austrumu cīņu veidu pamatlicējus, bet klasiskā boksa izgudrotāju (ja viņu tā var nodēvēt) ļaudis ir piemirsuši. Tomēr cilvēks, kurš lika pamatus modernā boksa noteikumos eksistēja. Šogad lords Kvinsberijs nosvinētu savu Jubileju!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­