Supersmagā svara kategorija bija pēdējā, kurā nekad par pasaules čempionu nebija kļuvis kreilis. Tikai 1992. gadā par pirmo kreili, kuram tas izdevās kļuva amerikānis Maikls Mūrers

Maikls Lī Mūrers dzimis 1967. gada 12. novembrī Bruklinā, Ņjujorkā. Visu bērnību Maikls pavada Monesenas pilsētā, Pensilvānijas štatā. Kad Maiklam palika 11 gadi, viņa vectēvs aizveda viņu uz boksa zāli. Būdams iedzimts labrocis, Maikls uzsāk darboties ringā, kā kreilis- samaina stāju, kustās un izdara sitienus kreiļa stājā. Jaunajam Mūreram ir acīmredzams talants, un viņš nolemj doties uz Detroitu, Mičiganā, lai pilnveidoties, kā bokseris slavenajā Kronk klubā, pie leģendārā trenera Emanuela Stjuarda. Amatiеru ringā Mūrers aizvada tikai 64 cīņas, kurās gūst 48 uzvaras, bet vairākkārtīgi pārstāv nacionālo izlasi, 1986. gadā kļūst par ASV čempionu un izcīna bronzas medaļu Labas Gribas Spēlēs Maskavā, pirmajā vidējā (71 kg) svarā.

1988. gadā Mūrers pāriet profesionāļos. Cīnoties pussmagajā (79.4 kg) svarā, Maikls gūst uzvaras ar nokautu pirmajās 26 cīņās pēc kārtas, bet 1988. gada decembrī kļūst par pirmo pussmagā svara pasaules čempionu jaunizveidotajā WBO versijā, 5-jā raundā ar tehnisko nokautu pieveicot Ramzi Hasanu no Jordānijas. Šo jostu Mūrers aizstāv deviņas reizes, pirms vakantē to un pāriet supersmagajā (virs 86.2 kg) svarā. 1992. gada maijā, Atlantiksitijā, Maikls kļūst par pirmo kreili, kuram izdodās izcīnit pasaules čempiona jostu šajā svarā. Īsā, bet ļoti dramatiskā cīņā viņš pieveic Bertu Kūperu par WBO jostu. Pirmajā raundā abi bokseri pēc kārtas nonāk nokdaunā, trešajā uz dēļiem atkal nonāk Mūrers, bet piektajā Maikls izdara sitienus Kūpera aizsardzībā tik ilgi, līdz tiesnesis aptur cīņu! Gandrīz uzreiz Maikls arī vakantē šo jostu, jo WBO toreiz nebija tik prestiža, kā šodien. 1994. gadā Lasvegasā, Mūrers sīvā cīņā pēc punktiem uzveic Evanderu Holifildu un izcīna WBA un IBF versiju jostas. Šī paša gada novembrī Mūrers aizstāv savas jostas pret veterānu, 46 g.v., Džordžu Formenu un...sensacionāli piedzīvo savu pirmo sakāvi. Desmit raundus Mūrers sit Formenu "vienos vārtos", bet tad izlaiž zibenīgu labo taisno tieši pa zodu un nonāk nokautā. Vēlāk Maikls atkal izcīnīs IBF jostu un divas reizes to aizstāvēs. Kopumā Mūrers ir kļuvis par čempionu četras reizes WBA, IBF un WBO versijās divos dažādos svaros un spējis nosargāt savus titulus deviņas reizes. Viņš ir guvis uzvaras pār tādiem meistariem, kā trinidadietis Leslijs Stjuarts, vācietis Aksels Šulcs, Fransuā Bota no Dienvidāfrikas un Vasilijs Žirovs no Kazahstānas, revanša cīņā piekāpās Holifildam un piedzīvoja smagu nokautu no Deivida Tua no Jaunzēlandes. 2008. gadā Mūrers pabeidz savu karjēru ar ciņu bilanci 52(40 KO)-4(3 KO)-1.

Pēc boksera karjēras Maikls pievēršās trenera darbam, kļūstot par slavenā trenera Fredija Rouča asistentu Wild Card boksa klubā Holivudā. Šodien Mūrers trenē un konsultē arī MMA cīkstoņus. 12. novembrī Maikls Mūrers svin savu 50. Jubileju!

 

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­