Vairāk, kā 100 gadus atpakaļ ringā biežāk varēja noskatīties cīņas starp bokseriem ar baltu ādu. Tomēr pirmo melnādaino pasaules čempionu Džeku Džonsonu, tā laika publicisti, sauca par 20. gs. sākuma pasaules atpazīstamāko melnādaino personu!

Džeks Džonsons, jeb īstajā pilnajā vārdā Džons Artūrs Džonsons, piedzima 1878. gada 31. martā Galvstonā, Teksasas štatā, ASV, bijušo vergu ģimenē. Neskatoties uz savu pagātni, ģimenes tēvs Henrijs Džonsons prata lasīt un rakstīt, tādēļ arī savus bērnus sūtīja skolā. Džeks nomācījās sešus gadus, pirms sāka strādāt par ostas darbinieku.

Džonsona boksēšanas maniere bija tam laikam ļoti neparasta. Viņš neuzsāka cīņas agresīvi, kā toreiz bija pieņemts, attīstot intensivitāti un spēku cīņas gaitā. Neskatoties uz savu atlētisko miesas būvi, Džeks bija meistarīgs, daudzveidīgs un labi prata pārvietoties pa ringu. Sajūtot savu pārākumu pār pretinieku, Džonsons nesteidzās to nokautēt, bet gan spēlējoties piekāva to, kas izskatījās nežēlīgi, bet ņemot vērā tā laika noteikumus bija pieļaujams un patika skatītājiem. Pirmo reizi par pasaules čempionu "krāsainajiem" (toreiz bija tāds tituls) Džonsons kļuva 1903. gadā Losandželosā, 20 raundos pēc punktiem pieveikdams Edu Martinu. Veselas 15 reizes Džekam izdevās savu titulu nosargāt, pirms 1908. gadā Sidnejā, Austrālijā, viņš kļuva par pirmo melnādaino absolūto pasaules čempionu, 14 raundos pēc punktiem pieveicot Tomiju Bērnsu no Kanādas. Nākošo septiņu gadu laikā Džonsons saglabā jostu, aizstāvot to septiņas reizes. 1910. gada jūlijā notika leģendārā cīņa Rino, Nevadas štatā, kura tika nodēvēta par "Gadsimta Cīņu". Cīņas 15. raundā Džonsons piespiež padoties pasaules spēcīgāko balto bokseri Džeimsu Džefrīsu, nopelnot par šo cīņu 65 tūkst. dollāru (aptuveni 1.5 mil. šodien). 1915. gada aprīlī Kubas galvaspilsētā Havanā Džonsons zaudēja savu jostu kovbojam no Kanzasas, Džesam Vilardam. Cīņa tika paredzēta 45 raundus, līdz 20-jam manāmi vadībā bija Džeks, bet tad sāka pagurt un 26-jā tika nokautēts. Vēlāk Džonsons turpināja savu karjēru bieži aizvadot cīņas Meksikā un Eiropā. Viņš cīnījās līdz pat 1931. gadam un nobeidza karjēru 53 gadu vecumā, ar cīņu bilanci 54(35 KO)-11(6 KO)-9.

Ārpus ringa Džeks Džonsons, jau 100 gadus atpakaļ, uzvedās, kā īsta mūsdienu zvaigzne. Viņš filmējās kino un reklāmās, uzstājās radio reportāžās, pirka dārgus auto un apģērbus, kā arī dārglietas un dimantus savām sievām. Džeks aizrāvās ar sacīkšu automašīnām un pat piedalījās vairākās sacīkstēs pats. Viņš tika bieži policijas sodīts par pārāk ātru braukšanu būdams jau gados. 1946. gada 10. jūnijā Džonsons cieta autoavārijā uz lielceļa. Hospitālī bijušais čempions mira, viņam bija 68 gadi! Džeks Džonsons tika apglabāts Čikāgā, uz viņa kapa stāv kapakmens ar vienu vienīgu uzrakstu, "Džonsons". 31. martā Galvstonas Milzim paliktu 140 gadi!

Vēl 31. martā savu Dzimšanas dienu svin pasaules eksčempions amatieriem Ramons Garbejs. Garbejs dzimis 1971. gadā Kamahuejā, Kubā. 1991. gadā viņš izcīna pasaules čempionāta bronzas medaļu vidējā (75 kg) svarā Sidnejā, bet 1993. gadā uzvar pasaules čempionātā Tamperē, pussmagajā (81 kg) svarā. Nespēdams kvalificēties 1996. gada Atlantas Olimpiādei, Garbejs pārmūk uz Savienotajām Valstīm, kur uzsāk profesionālo karjēru. No 1996.- 2009. gadam gūstot cīņu bilanci 19(13 KO)-4, Garbejs izcīna WBC un WBO versiju interkontinentālā čempiona jostas smagajā (90.7 kg) svarā. 31. martā Ramonam Garbejam palika 47 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­