Šodien reti kurš atcerās pirmo bokseri, kuram izdevās uzvarēt divās Olimpiādēs pēc kārtas. Tomēr gandrīz veselus trīsdesmit gadus Harijs Mellins tika uzskatīts par pasaules vistitulētāko amatierbokseri!

Harijs Mellins, pilnajā vārdā Henrijs Viljams Mellins, piedzima 1892. gada 1. jūnijā Londonas ziemeļu daļā. Savas karjēras laikā Harijam izdevās piecas reizes kļūt par Lielbritānijas čempionu un uzvarēt divās Olimpiskajās Spēlēs vidējā (72.6 kg) svarā. 1920. gadā Antverpenē, Mellins uzvarēja četrās cīņās, bet finālā pārliecinoši pieveica Žoržu Predomu no Kanādas. 1924. gadā Parīzē, anglis atkārtoja savu panākumu, uzvarot piecās cīņās, bet finālā būdams pārāks par savu tautieti Džeku Eliotu. Tādā veidā Harijs Mellins kļuva par pirmo cilvēku boksa vēsturē, kuram izdevās izcīnīt divus olimpiskos zeltus. Tikai pēc 28 gadiem, 1952-jā Helsinkos, šo panākumu atkārtoja ungārs Laslo Paps.

Visas savas karjēras laikā Mellins nepiedzīvoja nevienu zaudējumu ringā, tomēr profesionāļos tā arī nepārgāja. Šī gada 1. jūnijā Harijam Mellinam paliktu 122 gadi!

Cits olimpiskais čempions, Fernando Atcori, dzimis 1942. gadā Orestano provincē, Sardīnijas salā, Itālijā. Atcori uzvarēja 1964. gada Olimpiskajās Spēlēs Tokijā, visvieglākajā (51 kg) svarā. Vēlāk Atcori pārgāja profesionāļos, kur divas reizes kļuva par Eiropas čempionu, deviņas reizes aizstāvot savu titulu. Šodien Fernando Atcori dzīvo Florencē, un 1. jūnijā viņš svin savu 72. Dzimšanas dienu!

Vēl šodien savu Dzimšanas dienu atzīmē Kristofs Tiozzo. Dzimis 1963. gadā Sendenī, Francijā, čigānu ģimenē, Tiozzo izcīnīja bronzas medaļu 1984. gada Olimpiskajās Spēlēs Losandželosā, pirmajā vidējā (71 kg) svarā. Pārgājis profesionāļos Kristofs kļuva par Eiropas čempionu vidējā (72.6 kg) svarā, bet 1990-jā, sestajā raundā nokautējot Beku Inčulu no Dienvidkorejas, izcīnīja arī WBA versijas supervidējā (76.2 kg) svara pasaules čempiona troni, kuru nosargāja divas reizes. Kristofa jaunākais brālis, Fabriss, ir trīskārtējais pasaules eksčempions pussmagajā un smagajā svaros, un tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem franču bokseriem profesionālajā ringā. 1. jūnijā Kristofam Tiozzo paliek 51 gads!

Pirmais boksa pasaules čempions no Azerbaidžanas, Agasi Mamedovs, arī dzimis 1. jūnijā, 1980. gadā Baku. Tīņa gados Agasi pārvācās uz dzīvi Turcijā un pieņemot vārdu Agasi Agaguloglu startē zem turku karoga. 2000. gadā viņš uzvar Eiropas čempionātā Somijas pilsētā Tamperē un pārstāv Turciju Sidnejas Olimpiādē. 2001. gadā Agasi kļūst par pasaules vicečempionu Bēlfastā, tad atgriežās dzimtenē un turpmāk pārstāv Azerbaidžanu. 2003. gadā Mamedovs kļūst par pasaules čempionu pirmajā pusvieglajā (54 kg) svarā Bangkokā, bet 2004-jā, Atēnās, izcīna olimpisko bronzu. Agasi Mamedovs tiek uzskatīts par vienu no Azerbaidžanas izcilākajiem bokseriem, ringā viņš ir guvis uzvaras pār tādām zvaigznēm, kā divkārtējais olimpiskais čempions, kubietis Gijermo Rigondo un divkārtējais pasaules čempions, Raimkuls Malahbekovs no Krievijas. Profesionāļos Mamedovs nepārgāja. Šogad Agasi Mamedovam paliek 34 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­