1936. gada Berlīnes Olimpisko Spēļu boksa turnīrā pirmo reizi tika izvēlēts sacensību labākais bokseris, kuru noteica AIBA oficiālās personas. Šim bokserim tika pasniegta speciāla trofeja, britu smagsvara un vēlāk Starptautiskās Amatieru Boksa Asociācijas ģenerālsekretāra, Vela Barkera, vārdā sauktā balva. Kā pirmais šo trofeju ieguva amerikānis Lū Lauri.

Luiss Daniels Lauri dzimis 1917. gada 19. novembrī Klīvlendā, Ohaijo štatā, itāļu un slovākietes migrantu ģimenē. Paralēli nodarbojās gan ar boksu, gan ar akrobātiku, kurā divas reizes pat kļuva par pilsētas čempionu. 1936. gadā, ar tikai 18 amatieru cīņām savā kontā, Lū uzvar valsts čempionātā un kvalificējās Berlīnes Olimpiādei. ASV olimpiskajā delegācijā 18-gadīgais Lauri ir jaunākais loceklis!

Spēlēs, startējot visvieglākajā (51 kg) svarā, Lū gūst trīs uzvaras, pirms pusfinālā piekāpjas itālim Mattam. Toreiz par bronzas medaļu savā starpā bija jācīnās abiem pusfinālu zaudētājiem, un šajā cīņā Lauri uzveic argentīnieti Karlomanjo. Speciālā komisija bija tik iespaidota ar jaunā amerikāņa filigrāno boksēšanās stilu, ka labākā boksera balvu nolemj piešķirt tieši Lauri, neskatoties uz to, ka viņš pat nekļuva par čempionu! Pēc Olimpiādes noslēguma Lū vēl divus mēnešus ceļo pa Eiropu piedaloties dažādos paraugdemonstrējumos!

Atgriežoties Štatos, Lauri uzsāk profesionālo karjeru, bet diemžēl bez panākumiem. 1941. gadā Lū nobeidz savu boksera karjeru un atkārtoti dodas uz Eiropu, bet šoreiz jau, kā karavīrs. Izejot caur visu Otro Pasaules Karu, Lū atgriežas dzimtajā pilsētā, kur sāk strādāt par mehāniķi. Diemžēl, toreiz amatieru boksa zvaigznēm vēl nebija garantēti tituli un miljonu vērtie honorāri profesionālajā ringā, kā tas notiek šodien! Lū Lauri tika uzņemts Klīvlendas Sporta Slavas zālē, kopā ar savu novadnieku, leģendāro sprinteri Džesi Ouvensu! Lauri aizgāja no dzīves 2002. gada 26. decembrī, 85 gadu vecumā. Šogad jaunajam talantam no Ohaijo paliktu 100 gadi!

 

Vēl šajā dienā dzimuši;

 

70 gadu Jubileju svin pazīstamais kubiešu vidējā svara bokseris, Rolando Garbejs. Garbejs trīs reizes ir uzvarējis Panamerikas Spēlēs- 1967-jā, 71-jā un 75-jā gados, pirmajā vidējā (71 kg) svarā. 1974. gadā viņš uzvar pirmajā amatieru pasaules čempionātā Havannā. Kā arī, trīs reizes pārstāv Kubu Olimpiskajās Spēlēs. 1968. gadā Mehiko, Garbejs izcīna sudraba godalgu, finālā piekāpjoties Borisam Lagutinam no PSRS. 1972. gadā Minhenē, Rolando aizkļūst līdz ceturdaļfinālam. Bet 1976. gadā Monreālā, Garbejs atkal izcīna medaļu, šoreiz bronzas! Pēc sportista karjeras nobeigšanas, Rolando kļūst par treneri, viņa vispazīstamākais audzēknis ir divkārtējais olimpiskais čempions, Gijermo Rigondo!

55 gadi, 19. novembrī, paliek divkārtējam IBF versijas pasaules čempionam pirmajā visvieglākajā (49 kg) un visvieglākajā (50.8 kg) svaros, filipīnietim Diosdado Humaranam Peņjalosam, jeb Dodi Bojam. Pirmo savu čempiona titulu Peņjalosa izcīna 1983. gadā, uzveicot japāni Satoši Šingaki. Otro josti Dodi iegūst 1987. gadā. Kopumā, 17 gadu garās karjeras laikā, Peņjalosas cīņu bilance ir 31(13 KO)-7(1 KO)-3.

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­