Naktī uz 15. jūniju Ņujorkas Barclay's Center notika divas cīņas par pasaules čempionu jostām WBO versijā. Vakara galvenās cīņas iznākums, iespējams, daudzus iepriecināja, bet nepārprotami visus izbrīnīja. Domājams, ka izbrīnīto starpā bija arī viens no sānu tiesnešiem!

30-gadīgais čempions no Krievijas, Ruslans Provodņikovs, kāpa ringā lai pirmo reizi aizstāvētu savu pirmā pusvidējā (63.5 kg) svara jostu. Pēc, maigi izsakoties, gandrīz uzvarētās cīņas pār Timotiju Bredliju un Maika Alvarado sagrāves, Ruslans ir iemantojis Štatos milzīgu popularitāti. Toties, izpārdoto biļešu skaits uz viņa cīņām, acīmredzot, stipri atšķirās (ne par labu Provodņikovam) no biļešu skaita, kuru iztirgoja viņa pretinieks, bijušais kikbokseris, bet noteicošākais faktors- ņujorkietis, 30-gadīgais Kriss Aldžeri. Liekas, ka tieši šis faktors nospēlēja galveno lomu tiesnešu lēmuma formulēšanā!

Jau pirmajā raundā Ruslans divas reizes sūta pretendentu nokdaunā. Čempiona pārākums spēkā, teritoriālajā dominancē un pārliecībā bija acīmredzams. Nevar nepalielīt arī Krisu Aldžeri, kurš pēc smagā pirmā raunda nesalūza psiholoģiski, bet turpināja pretoties, daudz pārvietojās, "izšāva" precīzus ordinārus sitienus un, visbeidzot, izturēja līdz galam! Provodņikovs uzbruka un nospieda pretinieku visas cīņas gaitā, bet tomēr nebija pietiekami agresīvs, tāds, kādu viņu ir pieraduši redzēt. Pēc cīņas arī pats Ruslans atzinās, ka dod priekšroku cīņai pret pretiniekiem, kuri iesaistās sitienu apmaiņā ar viņu, nevis "danco" pa ringu, kā to dara Aldžeri. Tāpēc viņam neesot bijis visai ērti. Bet tas ir bokss, un te vajag prast atrast atslēgu jebkuram oponentam, ja vien gribi saglabāt čempiona titulu! Cīņas vidus un beigu daļā varēja ierakstīt 2-3 raundus par labu Aldžeri, bet kopumā visa cīņa izskatījās diezgan vienpusēja, Provodņikovs "spēlēja pirmo vijoli"! Šo faktu arī pasvītroja milzīgā hemotoma zem Aldžeri labās acs. Viens no sānu tiesnešiem notiesāja diezgan loģiski- 117:109 par labu Provodņikovam. Cik liels bija izbrīns, netikai Provodņikova, bet arī Aldžeri apkalpojošās komandas sejās, kad pārējie divi soģi abi atdeva uzvaru Aldžeri ar rezultātu 114:112! Varbūt šie divi arbitri novēroja cīņu kādā citā ringā!? Kā vēl ir izskaidrojama tik milzīga starpība un dažādība trīs tiesnešu pierakstos??

Jaunais čempions Kriss Aldžeri joprojām nepazīst zaudējumu garšu profesionālajā ringā, viņa tagadējā bilance ir 20(8 KO)-0. Bet, ja godīgi, nedomāju, ka viņš spēs noturēt titulu pārāk ilgi, Krisam trūkst gan spēka, gan ātruma, kas ir tik nepieciešams šajos "sarežģītajos" 63.5 kg. Savukārt, Ruslana Provodņikova jaunā bilance ir 23(16 KO)-3, un viņa turpmākās perspektīvas uz lielām cīņām Štatos ir gaužām sarukušas!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­