Bokss ir Puertoriko neatņemama sastādaļa. Vienlīdzīgi, kā beisbols, tā bokss ir šīs salas kultūras un mentalitātes īpašums. No šīs valsts ir cēlušies vairāki izcili bokseri, kuri ierakstījuši savus un savas dzimtenes vārdus sporta vēsturē. 29. oktobrī savas Dzimšanas dienas svin divi izcili puertorikāņu bokseri, divi izcili čempioni! Vienam no viņiem šodien ir Jubileja!

Vilfredo Gomess dzimis 1956. gadā, valsts galvaspilsētā, Sanhuanā. Ar boksu sāka nodarboties agrā bērnībā, un jau 16 gadu vecumā pārstāvēja Puertoriko 1972. gada Olimpiādē Minhenē. Izcīnīt uzvaras Vilfredo olimpiskajā ringā neizdevās, bet iegūt pieredzi gan! Tāpēc, jau 1974. gadā Havannā, Kubā, Gomess piedalās pirmajā amatieru pasaules čempionātā, un nokautējot četrus savus pretiniekus, 18 gados kļūst par pasaules čempionu pirmajā pusvieglajā (54 kg) svarā, kā arī tiek atzīts par čempionāta labāko bokseri! Uz Gomesu tiek liktas cerības nākamajā Olimpiādē, bet dēļ finansiāliem apsvērumiem, Vilfredo pāriet profesionāļos jau 74-tā gada novembrī. Naudas trūkuma dēļ, nevarēdams pārvākties uz Štatiem, Gomess uzsāk savu karjēru Panamā, kur savu pirmo 6 raundu cīņu pabeidz, kā....neizšķirtu! Tas motivē Vilfredo vēl vairāk un savās nākamajās 32 cīņās viņš gūst uzvaras tikai ar nokautu, izpelnoties iesauku Bazuka! 1977. gada maijā, Jatorejā, Puertoriko, Vilfredo kļūst par WBC pirmā pusvieglā (55.3 kg) svara čempionu, 12. raundā nokautējot un atņemot jostu Jumam Dongkjunam no Dienvidkorejas. Kopumā Gomess izcīnījis trīs WBA un WBC jostas pirmajā pusvieglajā un pusvieglajā (57 kg) svaros, nosargājot tās 12 reizes. Visslavenākie no Vilfredo uzvarētajiem pretiniekiem bija tādi izcili bokseri, kā meksikāņi Karloss Sarate un Lupe Pintors, tautietis Huans Laporte un amerikānis Rokijs Lokridžs. 15 gadu garās karjēras laikā Gomess piedzīvoja tikai 3 zaudējumus no tādām zvaigznēm, kā meksikāņa Salvadora Sančesa un Profesora Azumas Nelsona no Ganas, kā arī no mazpazīstamā panamieša Alfredo Leina (šis zaudējums bija, kā signāls Vilfredo, ka karjēra jābeidz). Kopējā cīņu bilance 44(42 KO)-3(3 KO)-1. Vilfredo Gomess tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem pirmā pusvieglā svara čempioniem un par nacionālo varoni Puertoriko! Pēc karjēras nobeigšanas Gomess paliek boksā, kā treneris. 2006. gadā viņš nopērk māju Kisimī, Floridas štatā, ASV, uz kurieni pārvācās ar sievu un saviem četriem bērniem. Šodien Vilfredo Gomesam ir Jubileja- 60 gadi!

Migels Anhels Kotto dzimis 1980. gadā Kahuasā. Jau puikas gados Migels demonstrē milzīgu talantu boksa zālē. 1997. gadā Kolumbijā viņš kļūst par jauniešu Panamerikas čempionu, bet gadu vēlāk iegūst sudrabu 18-gadnieku pasaules čempionātā Argentīnā, vieglajā (60 kg) svarā. 2000. gadā Migels pārstāv savu valsti Sidnejas Olimpiādē, svarā līdz 63.5 kg, bet jau pirmajā aplī izstājās, pēc punktiem zaudējot pasaules čempionam un nākamajam olimpiskajam čempionam, Muhamadkadiram Abdulajevam no Uzbekistānas. Vēlāk, jau profesionāļos, Migels revanšesies uzbekam, pieveicot to ar TKO 9-jā raundā. Pēc Olimpiādes Kotto pāriet uz profesionālo ringu, kur 2004-jā kļūst par pasaules čempionu. Pavisam Kotto ir kļuvis par čempionu piecas reizes WBA, WBC un WBO versijās četros dažādos svaros, pirmajā pusvidējā (63.5 kg), pusvidējā (66.6 kg), pirmajā vidējā (69.7 kg) un vidējā (72.6 kg), nosargājot savus titulus 14 reizes! Kotto ir uzvarējis ļoti daudzus spīdošus bokserus, tādus, kā Karloss Mausa no Kolumbijas, Džošua Klotejs no Ganas, Rikardo Majorga no Nikaragvas, Serhio Martiness no Argentīnas, un amerikāņus Polu Malinjadži, Zabu Džūdu un Šeinu Mosliju. Ir piedzīvoti zaudējumi no tādiem boksa grandiem, kā Menijs Pakjao un Flojds Meivezers. Bet pret meksikāņu kareivi Antonio Margarito Migelam ir gan uzvara, gan zaudējums. Migels Kotto joprojām ir aktīvs un tiek uzskatīts par vienu no vadošākajām figūrām profesionālajā boksā, protams, dzimtajā Puertoriko viņš ir neapstrīdami populārākā persona sportā. Šodien Migelam Kotto paliek 36 gadi!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­