16. jūnijā Majoru Sporta laukumā, Jūrmalā pirmo reizi Latvijas sporta vēsturē notika komandu cīņa boksā starp Latvijas un Īrijas nacionālajām izlasēm. Turnīra izskaņā ringā kāpa arī šī brīža Latvijas labākais profesionālais bokseris, smagsvars Mairis Briedis.

Iesildošajā cīņā ringā cīnījās, pirmā pusvidējā svara, divi pašmāju bokseri- Genādijs Merkūlovs un Nikta Farions. Cīņa uzsākās ļoti spraigi, bet jau 2. raunda nobeiguma daļā vairāk atgādināja cīņu parterī! Bokseri nepārtraukti atrazdamies klinčā bieži nonāca uz ringa dēļiem, bet nevis no sitieniem, bet gan no abpusējiem cīņas paņēmieniem. Cīņu pēc punktiem uzvarēja Merkūlovs, kurš, taisnību sakot, bija arī nedaudz smagāks par Farionu.

Pusvieglais svars (56 kg)

Jau pirmajā komandu dueļa cīņā ringā tikās abu komandu pieredzējušākie bokseri, 7-kārtējais Latvijas čempions Dmitrijs Gutmans un 4-kārtējais Īrijas čempions Denijs Kaflans. Jau no pirmā raunda amatieru cīņā atgādināja profesionālo, abi bokseri nemitīgi atradās ringa centrā un raidīja viens pret otru spēcīgus sitienus no sāna un no apakšas. Bija sarežģīti izzīmēt uzvarētāju, bet tiesneši, domām daloties, priekšroku atdeva Gutmanam.             

Vieglais svars (60 kg)

Artjoms Ramlavs jau no pirmā gonga izdarīja spēcīgu presingu uz Šonu Makkombu, kas arī bija saprotams- īrs bija gandrīz galvu garāks. Nepārtraukti izdarot sitienus pa ķermeni, kā arī noliecoties un nonirstot no pretinieka sitieniem Ramlavs izcīna vienbalsīgu tiesnešu uzvaru!

                                                             

Pirmais pusvidējais svars (64 kg)

Ļoti iespaidīgu uzvaru izcīnīja rīdzinieks Artūrs Ahmetovs. Ieņemot ringa centru jau no pirmās sekundes viņš uzspiež Stīvenam Kerolam savu taktiku un ļoti koncentrēti cenšas aizsniegt īra labo sānu- aknas! Viņam tas izdodas veselas 3 reizes jau 1. raundā, bet Kerols tomēr iztur līdz gongam. 2. raunda jau pirmajā minūtē, kārtējais spēcīgais sitiens pa ķermeni un īru bokseris nonāk 4. nokdaunā, tiesnesis aptur cīņu ar latviešu boksera redzamo pārsvaru!

                                                

Vidējais svars (75 kg)

Vienīgais mājinieks Latvijas izlases sastāvā, jūrmalnieks Ruslans Kirijs cīnījās pret augumā garo un tehnisko īru Konoru Kojlu. Iespējams, īru boksera teicamā kāju darbība, vai arī Ruslana mazākā pieredze nedeva jūrmalniekam pilnībā pārņemt iniciatīvu, Īrijai pirmā uzvara!

                                                           

Pussmagais svars (81 kg)

Īrs Īmons Volšs uzsāka ļoti agresīvi, bet olainieks Nikita Versockis, strādājot no aizsardzības, veiksmīgi sagaida savu oponentu, un 3. raundā, ar pretuzbrukumiem, jau pats dominē ringā. Pelnīta uzvara Latvijas pārstāvim!

                                                               

Smagais svars (91 kg)

Abi savu valstu jauniešu čampioni, rīdzinieks Ralfs Vilcāns un īrs Stīvens Stoukss. Ralfs, kā parasti uzsāk pārliecinoši, bet pārāk lēni, sitienus sāk raidīt tikai 1. raunda izskaņā. No 2. raunda Vilcāna uzbrukumi kļūst arvien biežāki un "konkrētāki", Stouksam atliek tikai glābties un atkāpties no tiem. Uz 3. raundu īra sekundanti savu bokseri vairs neizlaiž, izskatās, ka tam ir 2 iemesli- Vilcāna pārākums un deguna trauma!

                                                 

Supersmagais svars (+91 kg)

Varbūt tas, ka Nikita Maculēvičs bija noslimojis 2 nedēļas pirms turnīra, varbūt arī īra lielākā pieredze, Niels Kenedijs bija 6 gadus vecāks, lika rīdziniekam izskatīties smagnējam, Kenedijs bija ātrāks gan uz kājām, gan izdarot sitienu sērijas. Tiesneši, neskatoties ne uz ko, notiesāja cīņu neizšķirti! Kaut gan, man likās, ka varēja atdot īram... Bet cīņa, tik un tā, izdevās!

                                                          

Profesionālā cīņa smagajā svarā (90.7 kg)

Neskatoties uz to, ka 37 gadus vecais ungārs Jožefs Naģs izskatījās daudz mazāks augumā un svarā par Mairi Briedi, 27 g., īstenībā, oficiālajā iesvēršanā, dienu pirms cīņas, viņš bija pat 200 g smagāks. Naģs ir 1996. gada Atlantas olimpiādes dalībnieks, vēlāk, WBA un IBF versiju interkontinentālais čempions, bet tas vis notika vidējā svarā (72.6 kg), turpretī, Briedis ir naturāls smagsvars, šajā svarā cīnījās vēl būdams amatieris, tāpēc, protams latvietis izskatījās lielāks, ko nevarētu teikt par viņa pieredzi ringā, salīdzinot abus. Jožefs Naģs nebija ieradies atdot uzvaru viegli, jau no paša sākuma viņš izdarīja bīstamus izlēcienus, cenšoties aizsniegt Briedi ar spēcīgu labo, kam Mairis lika pretī savu ātrumu, meistarību, kā arī naturālo spēku, sagaidot un uzreiz pretuzbrūkot. Jau 1. raundā ringa tiesnesis atklāj 3 nokdaunus, no kuriem 2, pilnīgi noteikti, bija pāragri atklāti. Tomēr ungārs iztur līdz raunda beigām. Otrajā Naģs atkal dodās uzbrukumā pirmais, bet jau otrajā raunda minūtē, Briedis izmantojot savu roku ātrumu, izsit veiksmīgu sēriju, kuru nobeidz ar spēcīgu īsu labo taisno- Naģs atkal uz dēļiem, šoreiz neapstrīdams nokdauns un izskatās, ka cīņa jāaptur, ko tiesnesis Sergejs Kirpikovs arī izdara! Mairim Briedim 10. uzvara 11. cīņā, 8 ar nokautiem!

                                    

Vairāk fotogrāfijas no turnīra varat apskatīt mūsu galerijā!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­