Naktī uz 2. martu, Sanantonio, Teksasas štatā, notika cīņa, kura uztrauca netikai boksa fanus, bet arī statistus, jo varēja būt pārrakstīta šī sporta veida vēsture. Turklāt, šai cīņai sekoja gan profesionālā, gan amatieru boksa piekritēji!

Tomēr, laikam, 26-gadīgais ukrainis Vasilijs Lomačenko pasteidzās, izsaucot uz cīņu par pasaules kroni esošo čempionu jau savā otrajā iznācienā profesionālajā ringā. Protams, rekordi vilina, bet arī pieredze ir faktors, kuru nevar apiet! Ja šajā cīņā par Vasilija pretinieku kļūtu, piemēram, Maikija Garsijas, jeb Eidriena Bronera tipa bokseris, esmu pārliecināts, ka Lomačenko tiktu galā ar uzdevumu. Bet 33-gadīgais meksikāņu kareivis Orlando Salido ir pavisam no citas operas!

Salido nespēja ierakstīties svara limitā, tāpēc tituls viņam tika anulēts un WBO čempiona josta pusvieglajā (57 kg) svarā kļuva aktuāla tikai priekš Lomačenko. Cīņa uzsākās ļoti uzmanīgi, pirmajā raundā, gandrīz, nebija izdarīti sitieni. Tad, aktivizējās Salido, pārsvarā izpildot sitienus pa ķermeni. Nereti, meksikāņa sitieni trāpija ukraiņa jostā, brīžiem pat nedaudz zemāk, ringa tiesnesis izdarīja aizrādījumus, un viss bija normas robežās. Vēlāk precīzāks sāka kļūt Lomačenko, apspēlējot Salido uz kājām. Otrajā cīņas daļā iniciatīva pārgāja pie Salido. Brīžiem likās, ka Lomačenko pat ir apmulsis no meksikāņa presinga un plašajiem sitieniem. Vasilijs pārstāja pārvietoties, bet arī tūvcīņā neiesaistījās, bet gan centās klinčoties. Radās iespaids, ka bokseri par noteikumiem ir dažādi noinstruktēti. Šajā momentā, liekās, arī izpaudās Lomačenko nepietiekamā pieredze profesionālajā ringā. Beidzamajos trijos raundos Lomačenko beidzot atraisās, kļūst agresīvāks un iet uz visu banku! 12-jā, pēc ukraiņa kreisajiem galvā un ķermenī, likās, ka meksikānis saļims, bet viņš izturēja! "Finiša taisne", bez šaubām, piederēja Lomačenko. Manuprāt, varēja būt arī neizšķirts... Sānu tiesnešu lēmumi- 115:113 Lomačenko, 115:113 un 116:112 Salido! Pēc cīņas Vasilijs nežēlojās un nemeklēja attaisnojumus, vienkārši pasakot, ka izdarīja visu, ko spēja. Uz jautājumu par Salido sitieniem "nedaudz zemāk", Vasilijs atbildēja, ka neņemās izpildīt tiesnešu pienākumus, bet atdod priekšroku tīram boksam. Savukārt, Salido izrādīja cieņu pretiniekam un viņa sasniegumiem amatieru ringā, kā arī pateica, ka ne uz mirkli neatkāpās no sava cīņas plāna, tāpēc arī uzvarēja!

Manuprāt, Salido darbībās nebija nekā "netīra", drīzāk bija manāms sūrums, kas tik ļoti atšķir profesionālo boksu no amatieru. Un tieši Lomačenko nepietiekamā pieredze bija iemesls tam, ka ukrainis nebija gatavs tādām niansēm. Tā pat, varēja novērot, ka veiksmīgi trāpot divus-trīs sitienus, Lomačenko "nepielīmējās" klāt pretiniekam, bet gan atlaida to, meklējot izdevību jauniem precīziem momentiem, un šī ir tipiska amatieru boksa iezīme, kur pretinieku nevajag piebeigt, bet vienkārši vākt punktus! Vārdu sakot, gribās ticēt, ka šī neveiksme padarīs Vasiliju Lomačenko tikai spēcīgāku, un ka viņš vēl kļūs par pasaules čempionu profesionāļiem!

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­