Šociks pelnīti tiek uzskatīt par vienu no izcilākajiem Eiropas pēckara ēras bokseriem, kā arī par vienu no visu laiku ievērojamākajiem Lietuvas sportistiem. Šogad ringa Meistars svinētu savu Jubileju!

Algirds Šociks piedzima 1928. gada 14. maijā nelielā ciematā Kauņas apkaimē. Drīzumā Šociku ģimene pārvācās uz dzīvi pilsētā. Ar boksu Algirds iepazīstas 18 g.v., 1946. gadā, un jau gada izskaņā Lietuvas PSR izlases sastāvā dodas uz Maskavu, kur piedalās valsts komandu čempionātā.

Būdams 190 cm garš, Šociks startē smagajā (virs 81 kg) svara kategorijā un tajos laikos tiek uztverts, kā ļoti ražena auguma smagsvars. Algirds ne tikai labi pārvietojās ringā un prot tehniski boksēt distancē, bet arī ir spēcīgs nokautētājs. Savas karjeras laikā Šociks ringā aizvada 128 cīņas, kurās gūst 118 uzvaras, no kurām, savukārt, 73 ar nokautu! Algirdam 6 reizes izdevās kļūt par Lietuvas čempionu, 3 par Baltijas un 6 reizes par PSRS spēcīgāko bokseri, bet 1956. gadā viņš uzvarēja I PSRS tautu Vasaras Spartakiādē! 1952. gadā Šociks pārstāvēja Padomju Savienību Olimpiskajās Spēlēs Helsinkos, bet, diemžēl, izstājās jau ceturdaļfinālā, piekāpjoties bokserim no Dienvidāfrikas. Savu triumfu lietuvietis sasniedz 1953-jā Varšavā un 55-jā Berlīnē, divas reizes pēc kārtas uzvarot Eiropas čempionātos. Par visprincipiālāko Šocika oponentu kļūst Nikolajs Koroļevs. Ar leģendāro maskavieti tika aizvadītas vairāk nekā 10 cīņu, kurās ringa tiesneši pacēla roku, te vienam, te otram! 1949. gada valsts čempionāta finālcīņu pats Koroļevs vēlāk nodēvēja "par savas karjēras smagāko cīniņu"!

Sportista karjeru Šociks nobeidz 1956. gadā, un, kaut gan, uz to brīdi ir smagsvars Nr.1 valstī, tomēr uz Olimpiskajām Spēlēm Melburnā nolemj nedoties, bet gan uzsāk trenera darbību dzimtajā Kauņā. Par Šocika pazīstamākajiem audzēkņiem kļūst trīskārtējais Eiropas čempions Ričards Tamulis, Eiropas čempions Jozs Juocavičs, 1968. gada olimpiskais vicečempions, smagsvars Jons Čepulis. 1964. gadā Šocikam tiek piešķirts PSRS nopelniem bagātā trenera nosaukums! 

Algirds Šociks aizgāja aizsaulē 2012. gada 21. novembrī, 84 gadu vecumā. Šogad izcilais lietuviešu Meistars svinētu savu 90. Gadskārtu!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­