Jau vairāk, kā divas dekādes viena no spilgtākajām personībām pasaules boksā un visbiežāk ar boksu saistītais vārds ir Rojs Džonss. Iegūtie neskaitāmie tituli, uzvarētie pretinieki, nopelnītie honorāri un Roja boksēšanās stils, padara viņu par īstu boksa Supermenu!

Rojs Levesta Džonss jaunākais dzimis 1969. gada 16. janvārī Pensakolā, Floridas štatā. Viņa pirmais boksa treneris un ilggadējais menedžeris bija viņa tēvs Rojs Džonss Seniors. Amatieros Rojs pārliecinoši uzvar visās 1988. gada Seulas Olimpiādes cīņās pirmajā vidējā (71 kg) svarā. Finālā viņš atklāti spēlējās ar dienvidkorejieti Parku Sihunu, bet tiesneši vienbalsīgi atdod uzvaru mājiniekam. Tas bija viens no lielākajiem Olimpiādes skandāliem, pats Parks pēc cīņas atvainojās Rojam. Līdz ar sudraba medaļu, Džonsam pasniedz arī Vela Bārkera balvu, kā Olimpisko Spēļu meistarīgākajam bokserim. 1997. gadā, visi trīs šīs cīņas sānu tiesneši atzīst, ka bija piekukuļoti, Starptautiskā Olimpiskā Komiteja paziņo, ka cīņas iznākums ir bijis kļūdains, bet lēmumu vienalga nemaina.

Profesionāļos Rojs Džonss sešas reizes ir kļuvis par WBA, WBC un IBF versiju pasaules čempionu četrās svara kategorijās, vidējā (72.6 kg), supervidējā (76.2 kg), pussmagajā (79.4 kg) un supersmagajā (virs 90.7 kg). Kopumā Rojs ir aizstāvējis savas jostas 19 reizes, un visilgāk uzturējies pussmagajā svarā. Džonss ierakstīja savu vārdu boksa vēsturē trekniem burtiem tad, kad kļuva par supersmagā svara čempionu, pirms tam būdams vidējā svara bokseris. Iepriekšējais un vienīgais tāds gadījums notika pirms 106 gadiem! Rojs ieguva šo titulu 2003. gada martā, kad Lasvegasā pārliecinoši pēc punktiem pieveica Džonu Ruizu. Šobrīd Roja Džonsa karjēra iet uz norietu, kaut gan viņš vēl nav oficiāli paziņojis par savas karjēras izbeigšanu. Tagadējā Roja cīņu bilance ir 57(40 KO)-8(4 KO). Boksa Žurnālistu Asociācija nosaukusi Roju Džonsu par 20. gs. 90-to gadu Dekādes Bokseri. 16. janvārī Rojs svin savu 45. Dzimšanas dienu!

Somluks Kamsings, īstajā vārdā Somraks, ir pirmais Taizemes sportists, kurš ir izcīnījis olimpisko zelta medaļu. Tas notika 1996. gadā Atlantā, kad boksa turnīrā pusvieglajā (57 kg) svarā, viņš ceļā uz medaļu pieveica pasaules čempionu, gruzīnu Ramazu Paliani, nākamo pasaules čempionu profesionāļiem, argentīnieti Pablo Čakonu, bet finālā 3-kārtējo pasaules čempionu Serafimu Todorovu no Bulgārijas. Dzimis 1973. gada 16. janvārī Taizemes pilsētā Honkenā, Somraks, kā lielākā daļa taizemiešu puiku, sāk nodarboties ar taizemiešu boksu muaj-tai. Bet nevarēdams atrast ietekmīgu menedžeri, kurš būtu spējīgs sarunāt Somrakam lielas cīņas, pāriet uz amatieru boksu. Kopumā, Kamsings ir piedalījies četrās Olimpiādēs, vēl arī 1992. gadā Barselonā, 2000-jā Sidnejā un 2004-jā Atēnās. Nobeidzis amatieru karjēru, Kamsings nepāriet profesionāļos, bet gan atgriežās muaj-tai, kurā cīnās profesionāli joprojām. Somluks Kamsings tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem Taizemes sportistiem. 16. janvārī viņš svin savu 41. Dzimšanas dienu!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­