Kā jau ierasts, katra gada izskaņā visā pasaulē notiek daudzums cīņu par pasaules čempiona tituliem. Arī šis gads nav izņēmums. Taču aizvadītajā nedēļas nogalē aizritēja patiešām daudz interesantu cīņu, no kurām lielākā daļa bija par čempionu jostām.

Atlantiksītijā, Ņūdžersijas štatā, vakara galvenajā cīņā divkārtējais olimpiskais čempions, 33 g.v. kubietis Gijermo Rigondo nosargāja savas WBA un WBO versiju jostas pirmajā pusvieglajā (55.3 kg) svarā, pārliecinoši pēc punktiem uzveicot savu vienaudzi, IBF versijas eksčempionu vieglākajā (53.5 kg) svarā, Džozefu Agbeko no Ganas. Kā jau parasti, Rigondo izrādījās pārāk ātrs savam pretiniekam. Fiziski spēcīgais Agbeko, kura iesauka ringā ir King Kongs, nemitīgi uzbruka, atduroties pret kubieša pretsitieniem vai pretuzbrukumiem, kā arī lielākā daļa pretendenta sitienu vienkārši "izkūpēja" gaisā. Visi trīs sānu tiesneši atdeva vienbalsīgu lēmumu par labu čempionam- 120:108. Gijermo Rigondo joprojām bez zaudējumiem, viņa bilance ir 13(8 KO)-0. Džozefs Agbeko piedzīvoja savu piekto zaudi ringā, viņam tagad 29(22 KO)-5.

Uz šī paša ringa savu profesionālo debiju aizvadīja 2012. gada Londonas olimpiskais čempions, tā pat arī pasaules un divkārtējais Eiropas čempions amatieriem, 29-gadīgais krievs Jegors Mehoncevs. Smagā (90.7 kg) svara kategorijā viņš bez īpašām pūlēm, ar tehnisko nokautu trešajā raundā, uzveica savu piecus gadus jaunāko pretinieku, amerikāni PīDžeju Kahagasu.

Par milzīgu farsu pārvērtās vakara galvenā cīņa Bruklinā, Ņujorkā. Par Ziemeļamērikas boksa federācijas čempiona titulu pusvidējā (66.6 kg) svarā tikās divi bruklinieši, divkārtējais pasaules eksčempions, 33-gadīgais Pols Malinjadži pret 36-gadīgo četrkārtējo pasaules eksčempionu Zabu Džudu. Džuda uzsāka ļoti viegli, izdarot un trāpot jebkuru sitienu, ātruma un klases starpība ir pārāk milzīga šiem diviem bokseriem lai varētu pat pieļaut domu, ka Malinjadži, kaut kādā veidā, varētu apdraudēt Zabu. Otrajā raundā Malinjadži nonāk nokdaunā, strīdīgā, bet tomēr... Kopš šī brīža Džuda pārstāj darīt jeb ko ringā, viņš vienkārši pārvietojās un izvairās no pretinieka sitieniem. Visa otrā cīņas puse pēc punktiem pieder Malinjadži. Tiesnešu punktu saskaitījums vienbalsīgs- 116:111 un diviem pa 117:110, visi par Polu Malinjadži, kuram čempiona jostu uzkarina vēl nenoskanot tiesnešu lēmumiem, kas ir ļoti interesanti! Malinjadži jaunā bilance ir 33(7 KO)-5(2 KO). Zabs Džuda nokāpj no ringa ar smaidu uz lūpām, viņam tagad 42(29 KO)-9(3 KO). Pilnīgi skaidrs, ka cīņas iznākums bija nolemts vēl pirms tās sākuma! Diemžēl, boksā šī tendence paliek novērojama arvien biežāk...

34-gadīgais Sakio Bika no Kamerūnas nosargāja savu WBC versijas jostu supervidējā (76.2 kg) svarā. Savam pretiniekam, 29-gadīgajam amerikānim Entonijam Direlam, Bika uzbrūk bez apstājas visas cīņas garumā, bet rokas tur zemu, par ko arī tiek sodīts- piektajā raundā Direls ar zibenīgu labo taisno sūta čempionu nokdaunā! Vēlāk Direls, iespējams, pagurst un kļūst mazaktīvs, visa cīņas otra puse pieder Bikam, liekās, ka viņam ir jāuzvar pārliecinoši. Tomēr tiesneši tā neuzskata, viens atdod 114:112 Bikam, otrs 116:110 Direlam, bet trešais 113:113- neizšķirts! Lai arī kādi nebūtu sānu tiesnešu pieraksti, tomēr Sakio Bika jostu nosargā, viņa bilance tagad ir 32(21 KO)-5-3. Savukārt Entonijam Direlam 26(22 KO)-0-1.

Lara (pa kreisi) apspēlē TrautuVakanto WBA jostu pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā izcīna bijušais pasaules čempions amatieriem, 30-gadīgais Erislandi Lara no Kubas. Viņš teicami kustās un ir pārāk ātrs lai viņu spētu noķert šīs pašas jostas eksīpašnieks, 28 g.v. amerikānis Ostins Trauts. Astotajā raundā ar kreiso pāri rokai, kreilis Lara sūta Trautu nokdaunā, gandrīz visa cīņa norit Laram izdevīgā manierē. Galējais punktu sakopojums izskatās tā- 118:109 un divi tiesneši 117:110, visi par labu jaunajam čempionam Erislandi Laram, kura bilance ringā tagad ir 19(12 KO)-1-2. Toties Ostins Trauts šogad piedzīvo jau otro zaudējumu, viņam 26(14 KO)-2.

Bet 26-gadīgais amerikānis Devons Aleksandrs zaudē savu IBF versijas pusvidējā (66.6 kg) svara titulu savam vienaudzim un tautietim Šonam Porteram, kurš izvēlējās ļoti ērtu sev un neizdevīgu pretiniekam cīņas distanci, bija ļoti aktīvs tūvcīņā un ļoti labi darbojās ar priekšējo kreiso roku visas cīņas garumā. Aleksandrs tā arī neatrada pieeju Porteram, bet ar ātrumu viņš Šonu pārsteigt nevarēja, jo pats Porters ir ļoti ātrs. Tiesnešu gala pieraksti- 115:113 un diviem 116:112, visi par jauno čempionu Šonu Porteru, kuram tagad ir 23(14 KO)-0-1. Devons Aleksandrs zaudē savu jostu un piedzīvo otro zaudējumu karjērā, viņam tagad 25(14 KO)-2.

Štutgartē, Vācijā, 31 g.v. Darens Barkers no Anglijas pirmo reizi centās nosargāt savu IBF vidējā (72.6 kg) svara jostu. Diemžēl to izdarīt Darenam neizdevās. Viņš labi pārtvēra iniciatīvu pirmajā raundā pret savu pretinieku, 34-gadīgo trīskārtējo pasaules eksčempionu, vācieti Feliksu Šturmu, bet tad jau otrajā raundā nokļuva trijos nokdaunos pēc netipiskiem, šādiem gadijumiem, sitieniem, kaut kur deniņu rajonā. Pēc otrā nokdauna čempions sāka pieklibot, acīmredzot bija guvis kājasŠturms atkal čempions traumu, iespējams, krītot. Pēc trešā nokdauna Barkera stūris izmeta dvieli. Jocīgi likās tas, ka, nu jau bijušais čempions, Barkers pameta ringu nepateikdams ne vārda pēc cīņas intervijā. Angļa bilance tagad 26(12 KO)-2(2 KO). Savukārt, Felikss Šturms izcīna savu ceturto pasaules čempiona jostu un viņam šobrīd ir 39(18 KO)-3(1 KO)-2.


Vēl piektdien, 6. decembrī, Čikāgā jau sesto reizi savu WBC jostu smagajā (90.7 kg) svarā nosargāja 32-gadīgais polis Kšištofs Vlodarčiks. Jau trešo reizi savā starpā tikās Vlodarčiks pret 44-gadīgo veterānu Džakobi Fragomeni no Itālijas. Viņu pirmā tikšanās, 2009. gadā beidzās neizšķirti. Gadu vēlāk ar tehnisko nokautu astotajā raundā uzvarēja polis. Šoreiz Vlodarčiks izskatījās ļoti pārliecinoši, viņš dominēja gan teritoriāli, gan fiziski. Jau no pirmā gonga čempions, pilnā vārdaVlodarčks (pa labi) sasit Fragomeni nozīmē, sāka pretendentu sist. Nepārprotami piekāpjoties visos cīņas elementos, ar sasistu brūci zem labās acs, Fragomeni atsakās cīņu turpināt pēc sestā raunda. Kšištofa Vlodarčika jaunā cīņu bilance ir 49(35 KO)-2-1, Džakobem Fragomeni tā izskatās šādi, 31(12 KO)-4(3 KO)-2. Liekās, ka itāļa "gulbja dziesma" ir nodziedāta!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­