Naktī uz 10. novembri Teksasas Korpuskristijā notika veselas trīs intreģējošas cīņas par pasaules čempiona tituliem, kā arī viena supercīņa, kura gan nebija par titulu, bet toties abi tās dalībnieki ir pasaules boksa zvaigznes.

Par vakara galveno cīņu kļuva 30-gadīgā Romāna "Rokija" Martineza no Puertoriko WBO jostas aizstāvēšana pirmajā vieglajā (59 kg) svarā pret meksikāņu izcelsmes amerikāni, 25-gadīgo Maikiju Garsiju. Pretendents uzsāka cīņu bez jebkāda saspringuma un pat diezgan pašpārliecināti, par ko arī tika sodīts, otrajā raundā čempions viņu sagaida ar īsu labo taisno- nokdauns! Bet nekaunīgo Garsiju nokdauns tikai vairāk mobilizē, viņa uzbrukumi kļūst arvien biežāki, kā arī viņš vairāk sāk pielietot savas spēka un ātruma priekšrocības. Astotajā raundā, pēc vairākiem labajiem taisnajiem galvā, Martinezs ir satricināts, Garsija mirkli nepalaiž garām. Spēcīgs kreisais pa ķermeni un čempions ir nokautā! Interesanti, ka Maikijs Garsija šogad izcīna jau savu trešo čempiona titulu un joprojām paliek neuzvarēts, viņa bilance ir 33(28 KO)-0. Savukārt, Rokijs Martinezs cieš savu otro sakāvi karjērā, viņa bilance tagad 27(16 KO)-2(1 KO)-2.

10-raundu reitinga cīņā tikās divi bijušie pasaules čempioni, trīskārtējais eksčempions, 30-gadīgais filipīnietis Nonito Donaire pret divkārtējo eksčempionu, 37-gadīgo Viku Darčiņjanu no Armēnijas. Šī tikšanās bija revanša cīņa pēc sešiem gadiem, kad 2007. gadā ar nokautu piektajā raundā uzvarēja Donaire. Pirmajos divos raundos precīzāks ir filipīnietis, bet tad kreilis Darčiņjans kāpina tempu un kļūst arvien agresīvāks. Armēņu bokseris ir aktīvāks un precīzāks raundu aiz raunda, izskatās, ka Donaire kaut ko nogaida, bet laika atliek pavisam maz un Darčiņjans ir jau krietni vadībā pēc punktiem. Bet tomēr Nonito pacietība atmaksājās! Vispirms, 9. raundā, ar kreiso āķi viņš izdara armēnim pirmo nokdaunu, tad burtiski "pielīp" tam klāt un apber ar sitieniem. Plašs kreisais sitiens no apakšas pieliek punktu šai cīņai un, iespējams, arī visai Austrālijā dzīvojošā armēņa karjērai- tehniskais nokauts! Nonito Donaires bilance ringā tagad ir 32(21 KO)-2, bet Vikam Darčiņjanam 39(28 KO)-6(2 KO)-1.

Par vakanto WBO čempiona jostu pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā tikās divas bijušās amatieru ringa zvaigznes, 27-gadīgais armēņu izcelsmes amerikānis, 2004. gada olimpietis, Vaness Martirosjans pret 2007. gada amatieru pasaules čempionu, amerikāni Demetriusu Andradi. Kreilis Andrade uzsāk teicami, provocē Martirosjanu uzbrukumam, bet tad strauji pretuzbrūk pats. Bet jau pirmajā raundā Demetriuss aizraujās ar uzbrukumu un pēc spēcīga Vanesa kreisā taisnā nonāk nokdaunā! Visa cīņa aizrit lielā intrigā ar mainīgiem abu bokseru panākumiem. Sākot ar sesto raundu Martirosjans pārtver iniciatīvu un sāk teritoriāli nospiest Andradi, bet tuvojoties izskaņai, iespējams, tomēr Vaness pagurst. Beidzamajos trijos raundos, it kā, otra elpa paverās Andradem, un tagad viņš jau sāk dominēt ringā. Tiesnešu lēmumi dalās, 115:113 Martirosjanam, 114:113 un 117:110 jaunajam čempionam Demetriusam Andradem, kurš joprojām nepazīst zaudējuma garšu- 20(13 KO)-0. Vaness Martirosjans piedzīvo savu pirmo zaudējumu profesionālajā ringā, viņam 33(21 KO)-1-1.

Un visbeidzot, savu pirmo WBA titula aizstāvēšanu pusvieglajā (57 kg) svarā realizēja 27-gadīgais Nikolass Volterss no Jamaikas. Savu pretinieku, 28-gadīgo meksikāni Alberto Garcu, Volterss pārspēja visos cīņas elementos. Pēc trijiem dominēšanas raundiem, 4-jā, Nikolass izpilda zibenīgu kombināciju labais galvā-kreisais pa ķermeni... Pat līdz "10" atskaitei Garca nav spējīgs piecelties no ringa dēļiem! Līdz ar to, Nikolass Volterss joprojām virzās uz priekšu bez zaudējumiem, viņa bilance ringā 23(19 KO)-0. Savukārt, Alberto Garcam 25(20 KO)-6(4 KO)-1.

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­