18. oktobrī savu Jubileju svin viens no visu laiku izcilākajiem profesionālajiem bokseriem, leģendārais "Hitmens" Tomass Hērnss!

Tomass Hērnss dzimis 1958. gadā Granddžankšenā, Tenesijas štatā. Viņš bija trešais vecākais deviņu bērnu ģimenē. Kad Tomijam palika 5 gadi, ģimene pārvācās uz Detroitu, Mičiganā, kur nākamais čempions arī sāka savas boksera gaitas. Amatieros Tomass aizvadīja 163 cīņas, no kurām zaudēja tikai 8. 1977. gadā viņš uzvar nacionālo Zelta Cimdu turnīru pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā.

Profesionālo karjēru Hērnss uzsāka Detroitā, slavenajā Kronx klubā, leģendārā trenera Emanuela Stjuarda (kurš toreiz vēl nebija tik leģendārs) uzraudzībā. Pirmajās 17 cīņās Tomass gūst uzvaras ar nokautiem, viņš ir ļoti neērts saviem pretiniekiem, gara auguma, izstīdzējis, garām rokām, tehnisks bokseris, kurš arī ļoti spēcīgi sit. 1980. gada augustā Hērnss kļūst par WBA pasaules čempionu pusvidējā (66.6 kg) svarā, otrajā raundā nokautējot Hosē Kuevasu no Meksikas. 1981. gada septembrī Lasvegasā, Hērnss piedzīvo savu pirmo sakāvi, 14. raundā ar tehnisko nokautu zaudējot olimpiskajam čempionam un nākošajai superzvaigznei, Šugaram Rejam Leonardam. Šie divi bokseri, turpmāk, vienmēr būs asociēti viens ar otru, un tiek uzskatīti par vieniem no izcilākajiem pusvidējo un vidējo svaru čempioniem. 1989-jā viņi tikās vēlreiz, šoreiz par WBC un WBO supervidējā (76.2 kg) svara tituliem, 12 raundu cīņa beidzās neizšķirti, kaut gan daudzi boksa kritiķi uzskata, ka uzvarēja Hērnss.

Kopumā Hitmens Hērnss 6 reizes izcīnīja WBA, WBC un WBO versiju jostas piecos dažādos svaros, no 66.6 kg līdz 79.4 kg, un nosargāja tās 7 reizes. Karjēras izskaņā Тomass izcīnīja arī mazākprestižo WBU un IBO versiju jostas smagajā (90.7 kg) svarā. Viena no izcilākajām Hērnsa uzvarām bija pār slaveno
panamieti Roberto Duranu, 1984. gadā Lasvegasā, kad Tomass aizstāvot savu WBC jostu pirmajā vidējā (69.9 kg) svarā nokautēja Duranu 2-jā raundā. Visrūgtākā zaude, pēc paša Hērnsa vārdiem, piedzīvota 1985. gada aprīlī. Toreiz Hērnss izaicināja izcilo Marvinu Hagleru aizstāvēt savu vidējā (72.6 kg) svara absolūtā čempiona nosaukumu, un tika nokautēts 3-jā raundā. Tomass Hērnss cīnījies ar daudziem sava laika spēcīgākajiem bokseriem, un lielāko daļu no viņiem Tomijam izdevās uzvarēt. Savu beidzamo cīņu Hitmens aizvadīja 2006. gada februārī, gandrīz 47 gadu vecumā. Aizvadīto cīņu bilance ir 61(48 KO)-5(4 KO)-1.

Hērnss ir dibinājis promouteru kompāniju Hearns Entertainment, viņš joprojām dzīvo Detroitā un šogad svin savu 60. Dzimšanas dienu!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­