26. oktobrī dzimuši trīs smagā svara čempioni un pirmā olimpiskā čempione sieviešu boksā!

Džeks Šarkijs, jeb Jozus Žukausks, dzimis 1902. gadā Bingemptonā, Ņjujorkā, lietuviešu migrantu ģimenē. Tīņa gados Jozs pārceļās uz dzīvi Bostonā, Masačūsetā, kur arī uzsāk savas boksera gaitas. Kļūstot par profesionālu bokseri 1924. gadā, Žukausks izvēlās sev pseidonīmu, samiksējot savu divu ringa elku, Džeka Dempsija un Toma Šarkija, vārdus. 1927-jā, Ņjujorkā, Šarkijs tikās ar vienu no saviem elkiem, Dempsiju. Šarkijs bija jaunāks un viltīgāks bokseris nekā Dempsijs, viņš dominēja ringā sešus raundus, bet septītajā uzsāka debates ar ringa tiesnesi par atklātu Dempsija pārkāpumu, kuru tiesnesis esot noignorējis. Dempsijs izmantoja mirkli, kad Šarkijs bija nolaidis rokas un izdarīja nokautējošu kreiso āķi! 1930. gadā Šarkijs tikās ar vācieti Maksi Šmelingu par vakantajiem NYSAC un NBA pasaules tituliem....un 4-jā tiek diskvalificēts par sitienu zem jostas vietas. 1932. gadā abu revanša cīņā Džeks izcīna uzvaru pēc punktiem un kļūst par pasaules čempionu, bet lielākā daļa pasaules boksa kritiķu apšauba tiesnešu objektivitāti šajā cīņā. Tieši gadu vēlāk Šarkijs zaudē savas jostas itāļu milzim Primo Karneram, ar nokautu 6. raundā. Vēlāk sākās Džeka karjēras noriets, savu beidzamo cīņu Šarkijs aizvadīja 1936. gadā pret leģendāro Džo Luisu. Luiss bija 12 gadus jaunāks un viegli nokautēja Šarkiju jau 3-jā raundā. Šarkija cīņu bilance ir 37(13 KO)-13(4 KO)-3. Pateicoties savam raksturam un drosmei, Džeks Šarkijs tiek uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem smagā svara čempioniem boksa vēsturē. Pēc savas karjēras beigšanas Šarkijs kļuva par publisku personu Savienotajās Valstīs, viņam piederēja arī bārs un veikals. Džeks Šarkijs aizgāja no dzīves 1994. gada augustā, gandrīz 92 gadu vecumā. Šogad viņam paliktu 111 gadi!

Primo Karnera piedzima 1906. gadā, toreiz Udīnes, tagad Pordenones provinces pilsētiņā Sekualsā, Itālijas ziemeļos. Ringā iemantoja iesauku Kustīgais Alps, dēļ saviem iespaidīgajiem izmēriem, 200 cm auguma un 125 kg svara. Karnera ilgu laiku bija vissmagākais boksa pasaules čempions, līdz šo rekordu viņam atņēma krievs Nikolajs Valujevs 2005. gadā. Lielāko daļu savas karjēras Karnera aizvadīja Savienotajās Valstīs, un tiek lēsts, ka viņš ir bijis itāļu mafijas marionete. Tolaik, 20.-30. gados, itāļu mafija kontrolēja profesionālā boksa biznesu ASV, un Karnera mērķtiecīgi esot bīdīts uz pasaules čempiona titulu, viņa pretiniekiem esot maksāta nauda, par ko vairāki no viņiem esot atzinušies, vai arī cīņas atklāti esot notiesātas par labu Karneram. Karnera bija izcīnījis trīs NYSAC, NBA un IBU versiju titulus, kā arī vienu Eiropas čempiona jostu smagajā svarā. Par pasaules čempionu Primo kļuva 1933. gadā Ņjujorkā, 6. raundā nokautējot Džeku Šarkiju, bet zaudēja savu titulu 1934. gadā amerikānim Maksim Bēram, ar nokautu 11. raundā. Kopā ringā aizvadīja 88(72 KO)-14(5 KO). Pabeidzot karjēru, Karnera ar ģimeni pārvācās uz dzīvi ASV, iegūst pilsonību un apmetās Losandželesā, kur atver savu restorānu. 1967. gadā Primo Karnera atgriežās savā dzimtajā pilsētā, kur arī aiziet aizsaulē 29. jūnijā, nepilna 61 gada vecumā. Šogad Kustīgajam Alpam paliktu 107 gadi!

Odlijs Harisons dzimis 1971. gadā Londonā. 202 cm garš un ap 118 kg smagais supersmagsvars sensacionāli izcīnīja 2000. gada Sidnejas olimpisko zeltu, turnīra gaitā pieveicot galveno favorītu, pasaules čempionu, krievu Alekseju Ļozinu, bet finālā pasaules vicečempionu Muhtarhanu Dildabekovu no Kazahstānas. Profesionālajā ringā Harisons kļuva par Eiropas čempionu 2010. gadā, un šajā pašā gadā cīnījās par WBA pasaules čempiona jostu pret angli Deividu Heju, bet zaudēja jau 3-jā raundā. Pēc kārtējā zaudējuma 2012. gada oktobrī, Odlijs Harisons paziņo par savas karjēras beigām. Ringā viņš aizvadīja 28(21 KO)-6(3 KO). Šogad Odlijs svin savu 42. Dzimšanas dienu!

Nikola Ādamsa dzimusi 1982. gadā Līdsā, Anglijā. 2012. gada 9. augustā, Londonā, viņa kļuva par pirmo olimpisko čempioni sieviešu boksā vieglākajā (51 kg) svarā, finālā pārliecinoši pēc punktiem uzveicot Renu Kankanu no Ķīnas, kurai vairākkārtīgi bija zaudējusi pasaules čempionātu finālos. 26. oktobrī Nikola paliek 31 gadu jauna!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­