17. maijā savu 60. Jubileju svin viens no visu laiku leģendārākajiem pasaules bokseriem. Olimpiskais čempions, kā arī vairākkārtējais pasaules čempions profesionāļiem, Šugars Rejs Leonards!

Rejs Čārlzs Leonards dzimis 1956. gada 17. maijā Vilmingtonā, Ziemeļkarolīnas štatā, ASV, un tika nosaukts par godu izcilajam blūza dziedātājam un muzikantam Rejam Čārlzam, par kuru sajūsmināta bija nākamā čempiona māte. Ģimenē Rejs bija piektais no septiņiem bērniem. Kad Rejam bija trīs gadi ģimene pārvācās uz Vašingtonu, bet vēl pēc dažiem gadiem apmetās Palmerparkā, Merilendas štatā. Dzīve maznodrošināto rajonā ar augsto noziedzības līmeni nesolīja daudz pozitīvu pārmaiņu. Lielākā daļa jauniešu, šajā pilsētas nostūrī, dienas pavadīja klaiņojot pa ielām un mēģinot kādu aplaupīt. Šādos piedzīvojumos lietā laida dūres, kā arī nažus un šaujamos. Tāda veida nodarbes bieži noveda līdz cietumam, bet dažreiz arī kapā. Vairāki no klases biedriem līdz izlaidumam tā arī nenodzīvoja, atceras Rejs. Pats Rejs auga bikls un kautrīgs, lielāko daļu laika pavadot mājās un lasot komiksus. Vecākie brāļi, kuri jau nodarbojās ar sportu, uzskatīja Reju par bailīgu memmesdēliņu. "Mani tēvs un māte nekad nevarētu iedomāties, ka es spētu sasniegt kaut ko boksā. Bērnībā es ļoti negribīgi spēlēju beisbolu un futbolu, uzskatot šīs spēles par bīstamām.", stāsta Rejs.

Tomēr, kad Rejam palika 13, viņa brālis Rodžers atveda viņu uz vietējo boksa zāli, kurā tolaik trenējās jau pats. Par brīnumu, Rejam bokss iepatikās, un pavisam drīz viņš iemīlējās šajā sporta veidā. "Kad es sāku piedalīties sacīkstēs, es centos kopēt Džo Frezeru, tā pat noniru zem sitieniem un mēģināju aizsniegt pretiniekus ar āķiem, kas nereti arī izdevās. Vēlāk es iztaisnoju muguru un sāku pārvietoties pa ringu, mēģinot atdarināt Muhamedu Ali. Bet tomēr vislielāko iespaidu uz mani atstāju Šugars Rejs Robinsons!", atceras Rejs, pieņemot sava elka iesauku ringā, kura "pieauga" viņam uz mūžiem!

Amatieros Leonards aizvadīja 150 cīņas, kurās guva 145 uzvaras. Viņš trīs reizes uzvarēja nacionālo "Zelta Cimdu" turnīrā, bet 1975. gadā uzvarēja arī Panamerikas Spēlēs Mehiko. 1976. gadā Rejs kvalificējās ASV "zvaigžņu" izlasē, kura devās uz Olimpiskajām Spēlēm Monreālā. Vēlāk pieci no šīs izlases dalībniekiem kļuva par pasaules čempioniem profesionāļos! Startējot pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, Rejs guva sešas pārliecinošas uzvaras. Ceļā uz zeltu viņš uzveic divus Eiropas čempionus, krievu Limasovu un vācieti Baijeru, Minhenes Olimpiādes bronzas medaļnieku, poli Ščerbu, bet finālcīņā, sūtot savu oponentu nokdaunā trīs reizes, uzvar kubieti Andresu Aldamu, kurš līdz finālam visās cīņās bija uzvarējis priekšlaicīgi. Pēc četriem gadiem, 1980-jā, Aldama kļūs par uzvarētāju Maskavas Olimpiādē. Kļūstot par olimpisko čempionu Rejs paziņo, "Es pabeidzu.. Šī bija mana pēdējā cīņa... Mans sapnis ir piepildīts... Tagad es gribu iegūt izglītību!" Nākotnes boksa superzvaigzne pat negrasījās pāriet profesionāļos, viņš plānoja mācīties, bet liktenis izkārtoja visu pēc sava prāta! Reja tēvs saslima ar meningītu, māti piemeklēja sirdslēkme, vecāki vairs nespēja doties uz darbu. Piedevām, Rejam bija trīsgadīgs dēls no skolas dienu draudzenes, kuru viņam vajadzēja uzturēt. Rejam Leonardam neatlika nekas cits, kā pāriet profesionāļos!

Leonards ir viens no pusvidējā un vidējā svaru "legendārā piecinieka", Durans, Haglers, Hērnss, Benitess un Leonards, kuru savstarpējās cīņas tiek uzskatītas par boksa paraugstundām un tiek demonstrētas tv-kanālā Boxing Classics jau vairākas desmitgades. Leonards-Benitess 1979. gadā, cīņa, kurā Rejs pirmo reizi izcīnīja pasaules čempiona jostu. Cīņas pret Roberto Duranu 1980. gadā, pirmajā no kurām Rejs piedzīvoja savu pirmo zaudējumu, bet otra kļuva slavena ar panamieša frāzi cīņas laikā "NO MAS!" (spān. "Pietiek!"), kad Durans nespēja atrast argumentus Leonarda ātrumam un boksa stilam. Divas dramatiskās cīņas pret Tomasu Hērnsu, 81-jā un 89-jā gados, pirmajā no kurām uzvarēja Rejs, bet otrajā tika fiksēts strīdīgs neizšķirts pēc tam, kad Leonards divas reizes bija nonācis nokdaunā. Un, protams, sīvā spēkošanās pret Marvinu Hagleru 1987. gadā, pēc kuras Haglers nobeidza savu karjeru. Jā, visas šīs cīņas tiek uzskatītas par pasaules sporta mantojumu! Savā profesionālā boksera karjerā Rejs aizvadīja 40 cīņas, guva 36 uzvaras (25 KO), 1 reizi cīnījās neizšķirti un 3 reizes piedzīvoja zaudējumus. Leonards sešas reizes kļuva par pasaules čempionu piecās dažādās svara kategorijās- 66.6 kg, 69.9 kg. 72.6 kg, 76.2 kg un 79.4 kg!

Pēc sportista karjeras nobeigšanas Leonards kļuva par atpazīstamu TV zvaigzni Savienotajās Valstīs. Viņš ir filmējies daudzos televīzijas šovos, dažās Holivudas mākslas filmās, vairākos, pazīstamu kompāniju, reklāmas rullīšos. Vairāk, kā desmit gadus Rejs komentē boksu prestižākajos televīzijas kanālos un ir dibinājis savu promoutera kompāniju. Rejs ir četru bērnu tēvs, kā arī slavenās "sabiedrības dāmas" Klo Kardašjanas krusttēvs. Šogad leģendārais Šugars Rejs Leonards svin savu 60. Gadadienu!

 

 

Vēl šodien savas Dzimšanas dienas svin;

 

Šajā dienā, 1963. gada 17. maijā, dzimis WBA un WBO versiju pasaules eksčempions pirmajā vidējā (69.9 kg) un vidējā (72.6 kg) svaros, amerikānis Džons Deivids Džeksons, ar iesauku Action. Čempiona titulus Džeksons ir izcīnījis divas reizes un piecas reizes aizstāvējis. Visatpazīstamākie Džeksona pretinieki ringā ir amerikāņi Redžijs Džonsons un Bernanrds Hopkinss, kā arī Horhe Kastro no Argentīnas. Pašreiz Džeksons ir slavens treneris Savienotajās Valstīs, viņš ir strādājis ar tādiem čempioniem, kā Šeins Moslijs, Bernards Hopkinss, Džamils Makklains un Sergejs Kovaļevs. Šogad Džonam Deividam Džeksonam paliek 53 gadi!

Vēl šajā dienā, 1980. gadā, dzimis pazīstamais holandiešu kikbokseris un jaukto stilu cīkstonis, Alisters Overims. Jamaikiešu izcelsmes holandiešu milzis, ar augumu 193 cm un svaru 112 kg, ir pasaules K-1 Grand-Prix uzvarētājs un MMA pasaules čempions STRIKEFORCE un DREAM versijās supersmagajā svarā. 17. maijā Alisters Overims paliek 36 gadus vecs!

1984. gada 17. maijā dzimis pasaules čempions amatieru boksā vieglajā (60 kg) svarā, itālis Domeniko Valentino. 2007. gadā Čikāgā Valentino izcīnīja pasaules čempionāta sudraba godalgu, finālā pēc punktiem piekāpjoties anglim Frenkijam Gevinam. 2009. gadā Milānā Valentino kļūst par pasaules čempionu, uzveicot finālā, nākamo pasaules čempionu profesionāļiem, Hosē Pedrasu no Puertoriko. Šogad, Riodežaneiro Olimpiskajās Spēlēs, Valentino pārstāvēs Itāliju jau ceturto reizi. Domeniko Valentino svin savu 32. Dzimšanas dienu!

Video galerija

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­