Visu pasauli jau ir aplidojusi skandalozā ziņa no Eiropas jauniešu (līdz 18 g.) boksa čempionāta Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, kur jaunais pašmāju bokseris pēc cīņas nokautēja, bet pēc tam vēl arī piekāva jau uz ringa grīdas guļošo tiesnesi.

21. oktobrī, Zagrebā notiekošajā astoņdaļfināla cīņā pussmagajā (81 kg) svarā, starp horvātu Vido Lončaru un Algirdu Baņuli no Lietuvas, ringa tiesnesis Macejs Džurgots no Polijas, cīņas otrajā raundā atskaitīja veselus tris nokdaunus horvātam un, tādā gadījumā pēc noteikumiem, cīņu apturēja ar redzamo pārsvaru par labu lietuviešu bokserim. Video ierakstā, kurā redzams šis cīņas moments, diemžēl nav iespējams skaidri noteikt horvātu boksera kondīciju un spēju turpināt cīņu, kā arī nav saprotams, vai vispār bija vajadzība atklāt visus trīs nokdaunus. Bet poļu tiesnesis nolēma, ka šāda vajadzība tomēr bija! Savukārt, horvāts Lončars, klusībā, tiesneša lēmumam nepiekrita, kā izrādījās minūti vēlāk! Viņš ļāva saviem sekundantiem novilkt sev cimdus, tad pienāca pie tiesneša un ar precīzu labo taisno to nokautēja! Kad arbitrs, kā nopļauts, nokrita uz ringa grīdas, bokseris turpināja izdarīt sitienus, kamēr viņu, burtiski aiz kājām, neizvilka no ringa, domājams apsargi, vai, varbūt, viņa paša treneri. Interesanti, ka cīņas uzvarētājs lietuvietis Baņulis, soģa piekaušanas brīdī, izlēca no ringa un aizmuka... Paliek neskaidrs uz kurieni un priekš kam!? Protams, var izprast jaunā sportista apjukumu šādā, piekrītiet, nestandarta situācijā, bet tomēr šķiet, ka viņam vajadzēja rīkoties pilnīgi savadāk, ņemot vērā, ka piekautais tiesnesis nu pat piešķīra viņam uzvaru!

Horvātijas Boksa Federācija atvainojās par notikušo starpgadījumu skatītājiem, Starptautiskajai Amatieru Boksa Asociācijai (AIBA), kā arī cietušajam arbitram personīgi, un uz mūžu diskvalificēja "jauno talantu", kā arī solija novest Vido Lončara lietu līdz tiesai par huļigānismu! Daudz saprotošāk notikušo incidentu komentēja viens no horvātu federācijas locekļiem, bijušais Eiropas čempions profesionāļiem un WBC versijas titula pretendents supersmagajā svarā, Žeļko Mavrovičs, "Esmu pārliecināts, ka Lončars nav nedz atsaldenis, nedz tik ļauns, kā dotajā situācijā viņš, iespējams, izskatās. Šo viņa izgājienu izprovacēja emocijas, kuras tika izsauktas ar pārāko vēlmi uzvarēt un aizskarto pašcieņu."

Tomēr diskvalifikācija amatieru boksā neliedz sportistam pāreju profesionāļos. Un ja Vido Lončars nolems kļūt par profi, tad arēnas, kurās viņš cīnīsies būs garantēti pārpildītas, vismaz viņa pirmajās cīņās. Ne velti, portālā youtube.com video, kurā redzams uzbrukums tiesnesim, ir savācis jau gandrīz pusmiljona skatītāju nepilnas diennakts laikā!

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­