Par vienu no visu laiku apdāvinātākajiem bokseriem var uzskatīt amerikāni Floidu Patersonu. Kļuvis par olimpisko čempionu 17 gadu vecumā, viņš vēl divas dekādes turpināja būt viens no vadošākajiem pasaules smagsvariem. Lasiet arī par diviem citiem smago svaru čempioniem.

Floids Patersons piedzima 1935. gada 4. janvārī Vako, Ziemeļkarolīnas štatā, ASV. Viņš bija jaunākais 11 bērnu ģimenē. Bērnībā, Floida ģimene pārvācās uz dzīvi Bruklinā, Ņjujorkā, kur Floids drīz vien kļuva par huligānu un zaglēnu. 10 g.v. Floids tika nosūtīts uz grūti pāraudzināmo zēnu skolu, kur dzimst viņa sportista talants, Floids ir lābākais visos sporta veidos. 14 gados jaunais Patersons pievēršās boksam, toreiz vēl mazpazīstamā, bet vēlāk leģendārā, trenera Kasa D'Amato vadībā. Tikai trīs gadus vēlāk, 1952. gadā, 17 g.v. Floids kļūst par olimpisko čempionu Helsinkos, vidējā (75 kg) svarā, uzvarot pirmslaicīgi trijās no savām četrām cīņām!

1956. gadā Patersons ir viens no vadošākajiem pasaules profesionāļiem pussmagajā (79.4 kg) svarā. Absolūtā čempiona jostu smagajā, toreiz (virs 79.4 kg), svarā vakantē slavenais Rokijs Marčiano, un Floids ar treneri D'Amato nolemj pretendēt uz titulu smagajā svarā. Šī iespēja Patersonam tiek dota. 30. novembrī Čikāgā, par vakanto absolūtā čempiona jostu smagajā svarā, Patersons tiekās ar bijušo čempionu pussmagajā svarā, amerikāni Arčiju Mūru, un nokautē to 5-jā raundā! 21 g.v. Floids kļūst par vēstures jaunāko čempionu smagajā svarā. Tikai 1987-jā šo rekordu pārsita Maiks Taisons, bet Patersons joprojām skaitās jaunākais absolūtais čempions. 1959. gadā Patersons zaudē jostu ar nokautu zviedram Ingemāram Johansonam, bet nākamo divu gadu laikā atgūst un aizstāv to, divas reizes nokautējot zviedru. Floids kļuva par čempionu divas reizes un aizstāvēja savu jostu, kopumā, sešas reizes. 1962-jā, Čikāgā, viņš to zaudē uz visiem laikiem, jau pirmajā raundā Floidu nokautē Sonijs Listons. Gadu vēlāk, revanša cīņā, scenārijs atkārtojās, Patersons nonāk uz dēļiem atkal pirmajā raundā. 1965-jā, Floids izaicina uz cīņu par jostu Muhamedu Ali, bet zaudē ar TKO 12. raundā. 1968-jā, Stokholmā, nu jau par WBA jostu, Patersons cīnās pret Džimiju Ellisu, bet arī piekāpjās sīvā 15 raundu cīņā. Savu beidzamo cīņu Patersons aizvada 1972. gadā Ņjujorkā, un 7-jā raundā atzīst, jaunus apgriezienus uzņēmušā, Muhameda Ali pārākumu. Floida cīņu bilance ir 55(40 KO)-8(5 KO)-1. Reiz, Patersons izteicās, "Kāds teica, ka es esmu bijis visbiežāk nokautēts!? Varbūt. Bet es esmu arī visbiežāk piecēlies kājās!"

Pēc karjēras nobeigšanas Patersons apmetās Ņjupalcas pisētiņā, Ņjujorkas štatā, kur kļūst par treneri. Floida adoptētais dēls Treisijs Heriss Patersons vairākas reizes kļūst par pasaules čempionu pirmajā vieglajā (59 kg) svarā, 90-jos. Floids Patersons aizgāja aizsaulē 2006. gada 11. maijā, 71 gada vecumā. 4. janvārī Floidam paliktu 79 gadi!

Džonijs Nelsons, jeb pilnajā vārdā Aivansons Renijs Nelsons, dzimis 1967. gada 4. janvārī Šefīldā, Anglijā. Nelsons uzsāka savu profesionālā boksera karjēru ļoti mazsološi, zaudējot pirmajās trijās cīņās pēc kārtas. Tomēr, pateicoties savai neatlaidībai un mērķtiecībai, Nelsonam izdodās kļūt, vispirms par Eiropas, bet vēlāk arī par WBO smagā (90.7 kg) svara pasaules čempionu. Sešos ar pusi gados, cik Džonijs saglabāja savu titulu, viņam izdevās to aizstāvēt 14 reizes! Starp Nelsona spīdošākajām uzvarām, viņa 19 gadus garajā karjērā, var pieminēt tādas, kā pār vācieti Markusu Botu, angļiem Denisu Endrīsu un Karlu Tompsonu, un argentīnieti Marselo Domingesu. Zaudējis Džonijs ir tādiem, kā dienvidāfrikānis Korijs Sanderss un brazīlietis Adilsons Rodrigess, bet cīnījies neizšķirti pret Karlosu De Leonu no Puertoriko un Gijermo Džonsu no Panamas. Nobeidzot karjēru 2005. gadā, Džonija cīņu bilance ir 45(29 KO)-12(1 KO)-2. Šobrīd Džonijs Nelsons ir TV boksa komentētājs, viņš joprojām ar ģimeni dzīvo Šefīldā, un 4. janvārī svin savu 47. Dzimšanas dienu!

Džons Ruizs ir dzimis 1972. gada 4. janvārī Metuenā, Masačusetas štatā, ASV. Ruizs ir pirmais latīņamerikāņu izcelsmes (pēc izcelsmes Džons ir puertorikānis) pasaules čempions supersmagajā svarā. WBA versijas jostu Ruizs izcīna 2000.-2001. gadu cīņu triloģijā pret Evanderu Holifīldu, kurā Džons zaudē, uzvar un cīnās neizšķirti. Kopumā Ruizs ir izcīnījis čempiona jostu divas reizes un četras reizes to aizstāvējis. Ruizs ir uzvarējis arī amerikāni Hasimu Rahmanu un poli Andžeju Golotu, bet piekāpies jaunzelandietim Tua, Rojam Džonsam un Ruslanam Čagajevam no Uzbekistānas. Kā arī, protams, divi diezgan strīdīgi zaudējumi krievu milzim Nikolajam Valujevam. Džons nobeidza karjēru 2010. gadā, pēc zaudējuma anglim Deividam Hejam, ar cīņu bilanci 44(30 KO)-9(2 KO)-1-1. Šodien Džonam "Klusajam Vīram" Ruizam paliek 42 gadi!

Video galerija

Tributo a Éder Jofre

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­