23. decembrī savas Dzimšanas dienas svin četri izcili bokseri, trīs no kuriem kļuva par čempioniem, gan amatieros, gan profesionāļos, viens saglabāja titulu vairāk, kā sešus gadus. Trijiem no viņiem nācās pamest savas valstis, lai sasniegtu virsotni, viens kļuva par nacionālo varoni dzimtenē.

Juriorkiss Gamboa Toledano dzimis 1981. gadā Guantanamo, Kubā. Amatieru ringā aizvadīja ap 250 cīņām, kuru laikā četras reizes uzvarēja Kubas čempionātā un kļuva par Panamerikas Spēļu uzvarētāju 2003. gadā. Visaugstākais Gamboa sasniegums amatieros bija uzvara 2004. gada Atēnu Olimpiādē vieglākajā (51 kg) svarā, kur ceļā uz zeltu viņš uzveica trīskārtējo Eiropas čempionu, krievu Balakšinu un divus pasaules čempionus- taizemieti Džongdžohoru un francūzi Tomā. 2006. gada decembrī, Kubas izlases treniņnometnes laikā Venecuēlā, Juriorkiss ar diviem komandas biedriem pazūd no nometnes. Vēlāk pārbēg uz Kolumbiju no kurienes pārlido uz Vāciju, kur arī uzsāk savu profesionālo karjēru. Lai īstenotu šo "mahināciju" Juriorkis pārdod savu olimpisko zelta medaļu. Gamboa iesauc par Viesuli no Guantanamo, dēl viņa spēka-ātruma īpašībām, spēcīgajiem sitieniem un augstākās klases meistarību. Drīz par viņu ieinteresējās ietekmīgākie promouteri Savienotajās Valstīs, un Juriorkiss dodās uz štatiem, kur apmetās Maijami, Floridā. 2009. gadā, Ņjujorkā, Gamboa izcīna WBA versijas pasaules čempiona titulu pusvieglajā (57 kg) svarā, vēlāk tam pievieno arī IBF jostu. Šobrīd Juriorkiss ir vakantējis titulu pusvieglajā un tiek uzskatīts par vienu no vadošākajiem vieglā (61.2 kg) svara bokseriem, viņa bilance profesionālajā ringā ir 23(16 KO)-0. Šogad Viesulim no Guantanamo paliek 32 gadi!

Antonio Servantess dzimis 1945. gadā Sanbasiliodepalenkē, Kolumbijā. Kolumbijas Boksa Federācija oficiāli atzina Servantesu par visu laiku izcilāko šīs valsts bokseri. Bērnībā, lai izdzīvotu, Antonio tirgoja kontrabandas cigaretes un spodrināja apavus uz ielām. 18 gados viņš sāka nodarboties ar boksu, aizvadījis amatieros tikai 3 cīņas, no kurām uzvarēja divās, pāriet profesionāļos. 1972. gadā Panamā Antonio kļūst par WBA pasaules čempionu pirmajā pusvidējā (63.5 kg) svarā, 10-jā raundā nokautējot panamieti Alfonso Frezeru. Nākamo trīs ar pusi gadu laikā Servantess aizstāv savu titulu 10 reizes, līdz 1976. gada martā sīvā 15 raundu cīņā zaudē to puertorikānim Vilfredo Benitezam. 1977. gadā Servantess atgūst savu jostu, šoreiz, kā vakantu, viņš to izcīna sešos raundos uzvarot Karlosu Marija Himenezu no Argentīnas, un atkal trīs gados aizstāv to sešas reizes, zaudējot jostu tikai 1980. gadā amerikānim Āronam Praijoram, ar KO 4. raundā. Servantess nobeidza savu karjēru 1983-jā, ar cīņu bilanci 123(52 KO)-15(2 KO)-4. Pašreiz Antonio Servantess ir profesionāls treneris, un šogad viņš svin savu 68. Dzimšanas dienu!

Stīvs Mučoki dzimis 1956. gadā Kenijā. Amatieru ringā aizvadījis 200 cīņas, kurās zaudējis tikai 3 reizes! Tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem Āfrikas bokseriem amatieru ringā. 1974. gadā, 18 gadu vecumā, 1. Amatieru pasaules čempionātā Havannā, izcīnīja sudraba medaļu visvieglākajā (48 kg) svarā, finālā piekāpjoties Horhem Ernandesam no Kubas. 1976-jā dodās uz Olimpiskajām Spēlēm Monreālā, bet ringā neiziet dēļ Āfrikas valstu olimpiskā boikota. 1978. gadā Belgradā uzvar 2. pasaules čempionātā, finālā paņemot revanšu no kubieša Ernandesa. 1979. gadā migrē uz Dāniju, kur uzsāk profesionāļa karjēru. Ir izcīnījis Āfrikas un Britu Sadraudzības čempiona titulus visvieglākajā (50.8 kg) svarā, bet 1982-jā cīnījās par WBA versijas čempiona jostu, un diemžēl 13. raundā ar TKO piekāpās Santosam Lasiaram no Argentīnas. Kenijieša cīņu bilance profos ir 14(3 KO)-4(3 KO)-1. Šogad Stīvam Mučoki paliek 57 gadi!

Otiss Grants dzimis 1967. gadā Sentannā, Jamaikā. Kad Otisam bija 7 gadi viņa ģimene pārcēlās uz dzīvi Monreālā, Kanādā, kur 11 gadu vecumā viņš sāka nodarboties ar boksu. Draugi iesauc Otisu par Maģisko, jo viņš ir liels basketbolista Maģiskā Džonsona fans. 1987. gadā Grants Panamerikas Spēlēs izcīna sudrabu vidējā (75 kg) svarā, finālā piekāpjoties pasaules čempionam, kubietim Anhelam Espinozam. Gadu vēlāk Otiss ar savu vecāko brāli Hovardu pāriet profesionāļos. Tikai pēc deviņiem gadiem Grants tomēr izcīna vakanto WBO pasaules čempiona jostu vidējā (72.6 kg) svarā, Šefīldā, Anglijā, pēc punktiem pieveicot angli Raijanu Roudsu. 1998. gadā Otiss cīnās par WBA un WBC jostām pussmagajā (79.4 kg) svarā, bet ar tehnisko nokautu 10-jā piekāpjās Rojam Džonsam. Savu beidzamo cīņu Grants aizvada 2006-jā, un nobeidz karjēru ar cīņu bilanci 38(17 KO)-3(3 KO)-1. Pašreiz Grantam un viņa brālim pieder boksa klubs Grant Brothers Gym Monreālā, kur viņi audzina jauno bokseru paaudzi. Šogad Otiss Grants atzīmē savu 46. Dzimšanas dienu!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­