Vai kāds atcerās, kurš ir visjaunākais olimpiskais boksa čempions? Kad viņš boksēja, ko bija uzvarējis, kā attīstījās viņa karjēra vēlāk? Neskatoties uz to, ka Džekijs Fīldss nekļuva par superzvaigzni šodienas izpratnē, tomēr viņš bija ļoti talantīgs un izcils bokseris visas savas karjēras garumā.

Džekijs Fīldss, jeb Jakobs Finkelšteins, dzimis 1908. gada 9. februārī Čikāgā, Ilinoisas štatā, ASV. Kad Jakobam bija 13 gadi, ģimene pārvācās uz dzīvi Losandželosā, Kalifornijā, jo dienvidu klimats bija nepieciešams ar tuberkolozi slimajam tēvam. Šeit nākamais čempions arī iepazīstās ar boksu. 1924. gadā Finkelšteins, kurš ap to laiku jau bija pieņēmis pseidonīmu Džekijs Fīldss, ASV izlases sastāvā dodās uz Parīzes Olimpiādi, kā viens no trijiem pusvieglā (57 kg) svara kandidātiem. Atlases cīņas notiek tieši uz Atlantijas okeānu šķērsojošā kuģa. Džekijs pieveic savus divus konkurentus un izcīna vietu pamatsastāvā. Parīzē Fīlds gūst pārliecinošas uzvaras piecās cīņās, finālā vēlreiz uzveicot savu tautieti Džo Salasu, un kļūst par jaunāko olimpisko čempionu boksa vēsturē 16 gadu vecumā! Šis rekords nav pārsists vēl šodien un droši vien, ka arī nebūs, jo pēc jaunajiem amatieru boksa noteikumiem bokseri tiek pielaisti pie pieaugušo turnīriem tikai no 18 g.v.

1925. gadā Fīldss pāriet profesionāļos. Džekijam divas reizes izdevās kļūt par NBA (National Boxing Association) versijas un par absolūto pasaules čempionu pusvidējā (66.6 kg) svarā. Fīldss nobeidza savu karjēru 1933. gadā ar cīņu bilanci 72(31 KO)-9(1 KO)-2. Cīnoties ringā Fīldsam izdevās nopelnīt ap pusmiljona dollāru lielu kapitālu, kurš pēc šodienas aprēķiniem varētu būt, aptuveni, desmitkārtīgs. Šo naudu eksbokseris iegūldīja nekustamajā īpašumā, bet 30-to gadu Lielā Depresija viņu izputināja. Neskatoties uz šo faktu, Fīldsam tomēr izdevās atgūt finansiālo stabilitāti 1950-jos. Tāpat, Fīldss turpināja aktīvi darboties boksa jomā, kā treneris un funkcionārs. Jaunākais olimpiskais boksa čempions nomira 1987. gadā, 79 gadu vecumā. 9. februārī Džekijam Fīldsam paliktu 106 gadi!

Viens no daudzajiem izcilajiem meksikāņu bokseriem Alfonso Camora dzimis 1954. gada 9. februārī savas valsts galvaspilsētā Mehiko. 1972. gadā 18-gadīgais Camora izcīnīja sudrabu Minhenes Olimpiskajās Spēlēs pirmajā pusvieglajā (54 kg) svarā, finālā piekāpjoties pieredzējušajam kubietim Orlando Martinezam. Profesionāļos, 1975. gadā, Camora kļuva par WBA versijas pasaules čempionu vieglākajā (53.5 kg) svarā, un vēlāk aizstāvēja šo titulu piecas reizes, vienā no šīm cīņām nokautējot nākamo superčempionu Eisebio Pedrozu no Panamas. Par Camoras visievērojamāko cīņu var uzskatīt 1977. gada viņa tikšanos pret tautieti Karlosu Carati. Camora nebija piedzīvojis zaudējumus savās 29 cīņās, Carate nepazina zaudējumu 45 cīņās. Tomēr šoreiz, 4-jā raundā ar TKO, piekāpās Camora. Alfonso Camora nobeidza karjēru 1980. gadā ar statistiku 33(32 KO)-5(4 KO), un tiek uzskatīts par vienu no visspēcīgāk sitošajiem vieglākā svara bokseriem. 9. februārī Alfonso Camora svin savu savu lielo Jubileju- 60 gadus!!!

Video galerija

Wilfredo Gomez- 60!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­