25. marts ir kārtējā diena, kuru varētu nosaukt par Čempionu dienu, tik daudz izcilu bokseru un arī viens cīkstonis ir piedzimuši šajā datumā. Vienu no viņiem vajadzētu atzīmēt īpaši, jo viņš tiešām ir unikāls sportists.

Pirmais trīskārtējais olimpiskais čempions boksā Laslo Paps piedzima 1926. gada 25. martā Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Pēc Papa šo panākumu izdevies atkārtot tikai diviem bokseriem, bet ungāru tik un tā uzskata par visu laiku izcilāko bokseri amatieru ringā. Laslo bija ātrs un spēcīgi sitošs kreilis ar noslīpētu tehniku un daudzveidību kustībās ringā. 1948. gadā Londonas Olimpiādē, vidējā (toreiz 72.6 kg) svarā, Paps nokautē trīs no saviem pieciem pretiniekiem. Tāpat piecas pārliecinošas uzvaras seko 1952. gadā Helsinkos, nu jau pirmajā vidējā (71 kg) svarā. Kaut ko neiedomājamu un iepriekš nesasniedzamu, trīs olimpiskos zeltus, Paps realizē 1956. gada Olimpiskajās Spēlēs Melburnā. Laslo aizvada tikai trīs cīņas, bet nosauc to par savu grūtāko Olimpiādi. Pusfinālā viņš uzveic nākamo četrkārtējo Eiropas čempionu, poli Zbignevu Petšikovski, bet finālā, ļoti līdzīgā cīņā uzvar Hosē Toresu no Puertoriko. Toress vēlāk kļūs par pasaules čempionu profesionāļiem divās svara kategorijās. Divas reizes Paps kļūst arī par Eiropas čempionu, 1949-jā Oslo un 1951-jā Milānā. Kaut gan Ungārijas, kā jau socvalsts, sportistiem bija liegts pāriet profesionāļos, tomēr pret leģendāro Papu ungāru valdība ir lojālāka un atļauj, bet startēt viņš drīkst tikai kaimiņu Austrijā. Septiņos gados profesionālajā ringā Laslo nepiedzīvo nevienu zaudējumu, viņa bilance ir 27(15 KO)-0-2. 1962. gadā viņš izcīna Eiropas čempiona jostu vidējā (72.6 kg) svarā, 7-jā raundā nokautējot Kristianu Kristensenu no Dānijas. Šo titulu Paps aizstāv sešas reizes. 1964. gadā Paps jau paraksta līgumu lai doties uz Štatiem un cīnīties par pasaules čempiona titulu pret amerikāni Džoiju Džardello, bet tādu soli Ungārijas varasvīri atļauties nevar, Papam atsakās izsniegt vīzu. Šajā gadā Laslo aiziet no ringa. No 1971. līdz 1992. gadam Paps, kā treneris, vada nacionālo Ungārijas izlasi. Ungārijā Laslo Papu joprojām uzskata par visu laiku izcilāko šīs valsts sportistu. Čempions nomira dzimtajā Budapeštā 2003. gada 16. oktobrī, viņam bija 77 gadi! Šogad, 25. martā Laslo Papam paliktu 87!

Cits leģendārs kreilis, Gabriels "Zibens" Elorde, jeb vienkārši Zibens Elorde, piedzima 1935. gadā Sebu pilsētā, Filipīnās. Elorde divas reizes kļuva par absolūtās, WBA un WBC versiju pasaules čempionu pirmajā vieglajā (59 kg) svarā. Elordem izdevās aizsargāt savas jostas 9 reizes un 20 gadus garās karjēras laikā viņa cīņu bilance ir 89(33 KO)-27(4 KO)-2. Elorde tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem pirmā vieglā svara čempioniem, bet savā dzimtenē viņš ir īsta sporta ikona. Filipīnu salās ar Zibeni salīdzina tikai viņa kolēģi Meniju Pakjao, kurš šobrīd jau, iespējams, ir nomainījis Elordi ikonas statusā! Gabriels Elorde nomira 1985. gadā, viņš bija tikai 49 gadus vecs! 25. martā Zibens svinētu savu 78. Dzimšanas dienu!

Pēters Zaizenbahers ir divkārtējais olimpiskais čempions džudo cīņā. Viņš ir piedzimis 1960. gadā Austrijas galvaspilsētā Vīnē. Zaizenbahers ir pirmais džudists, kuram izdevies izcīnīt zelta medaļas divās Olimpiādēs pēc kārtas. Tas notika 1984. gadā Losandželosā un 1988. gadā Seulā svara kategorijā līdz 86 kg. 1985. gadā, arī Seulā, Zaizenbahers uzvarēja pasaules čempionātā. Trīs reizes, 1984-jā, 85-jā un 88-jā gados Pēters tika atzīts par Austrijas Gada Sportistu. Pēc karjēras nobeigšanas Zaizenbahers kļūst par treneri. 2012. gada Londonas Olimpiādē zelta medaļu izcīna viņa vadītās Gruzijas izlases cīkstonis. Šobrīd Pēters Zaizenbahers ir Azerbaidžānas izlases galvenais treneris. 25. martā viņam paliek 53 gadi!

1961. gada 25. martā dzimis viens no izcilākajiem Ukrainas bokseriem, Aleksandrs Jagubkins. Aleksandra dzimtā pilsēta ir Doņecka, un viņš joprojām ir vistitulētākais Eiropas bokseris smagā (91 kg) svara kategorijā. Trīs reizes Jagubkins kļuva par Eiropas čempionu; 1981. gadā Tamperē, 1983. gadā Varnā un 1985. gadā Budapeštā. 1982. gadā Aleksandrs kļūst par pasaules čempionu Minhenē. 1983-jā Romā un 1985-jā Seulā, Jagubkins izcīna Pasaules Kausus. Vēl reizi Aleksandrs piedalās Eiropas čempionātā Turīnē 1987. gadā, šoreiz supersmagajā (virs 91 kg) svarā. Aleksandrs tika līdz finālam, kur diezgan atklāti tika notiesāts pret Ulliju Kadenu no Vācijas. Vienīgais turnīrs, kurā Jagubkinam nepalaimējās piedalīties ir Olimpiāde; 1980-jā Maskavā viņu nepaņēma izlasē, jo uzskatīja par jaunu, 1984-jā PSRS boikotēja Losandželosas Spēles, bet 1988-jā Aleksandrs vairs netika pamatsastāvā. Jagubkins spīdoši izpildīja sitienu kombināciju kreisais-labais, kā arī teicami kustējās pa ringu, tas viņam deva iespēju visus savus pretiniekus pieveikt ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu. Šobrīd Ukrainā amatieru ringā titulētāks par Jagubkinu ir kļuvis tikai divkārtējais olimpiskais čempions Vasilijs Lomačenko. 25. martā Aleksandram Jagubkinam paliek 52 gadi!

Viens no izcilākajiem pirmā visvieglākā (49 kg) svara čempioniem, Sīcis Umberto Gonzalezs piedzima 1966. gadā Meksikas galvaspilsētā Mehiko. Savu iesauku mantoja dēļ mazā auguma, tikai 155 cm. Gonzalezam trīs reizes izdevies izcīnīt WBC un IBF versiju pasaules čempiona titulus un nosargāt tos 12 reizes. Par visdramatiskākajām Umberto karjērā kļuva trīs cīņas pret amerikāni Maiklu Karbahalu, kurās divas reizes virsroku guva Umberto, bet vienu reizi Maikls. Savu karjēru Gonzalezs nobeidza 1995. gadā, kad zaudēja savas jostas Samanam Sordžaturongam no Taizemes. Viņa cīņu bilance ir 43(30 KO)-3(3 KO). Umberto Gonzalezs ir Boksa Slavas zāles loceklis, bet Mehiko viņam pieder trīs gaļas tirgi. 25. martā Sīcis svin savu 47. Dzimšanas dienu!

Cits meksikāņu čempions Rafaels Markezs dzimis 1975. gadā, arī Mehiko. Rafaels ir jaunākais slavenā Huana Manuela Markeza brālis. Viņš ir divkārtējais WBC un IBF versiju pasaules čempions vieglākajā (53.5 kg) un pirmajā pusvieglajā (55.3 kg) svaros, aizstāvot savas jostas septiņas reizes. Markeza spilgtākās uzvaras ir pār tādām boksa personībām, kā amerikānis Marks Džonsons, kolumbietis Mauricio Pastrana un meksikānis Israels Vaskezs. Rafaels Markezs joprojām ir aktīvs un viņa bilance ringā ir 41(37 KO)-8(6 KO). 25. martā Rafaels kļūst 38 gadus vecs!

Kā arī vēl viens ukrainis svin savu Dzimšanas dienu 25. martā. Tas ir neviens cits, kā vistitulētākais Austrumeiropas un bijušās NVS bokseris profesionālajā ringā, Vladimirs Kļičko! Doktors Tērauda Veseris, kā Vladimiru iesaukuši ringā, dzimis 1976. gadā tālajā Semipalatinskā, Kazahstānā, kur bija nosūtīts ģimenes tēvs, Padomju Аrmijas virsnieks. Tomēr izaudzis Vladimirs ir Kijevā, kur arī sāka nodarboties ar boksu, vecākā brāļa Vitālija mudināts. 1996. gadā 20 g.v. Kļičko uzvarēja Atlantas Olimpiskajās Spēlēs supersmagajā (virs 91 kg) svarā un kļuva par pirmo ukraiņu olimpisko čempionu boksā. Pārgājuši ar brāli profesionāļos, Kļičko apmetās Vācijā, kur arī aizvada visu savu karjēru. Vladimirs ir divas reizes kļuvis par WBA, IBF un WBO versiju pasaules čempionu supersmagajā svarā, nosargājot savas jostas 18 reizes! Viņš ir pieveicis deviņus pasaules čempionus un joprojām ir pasaules spēcīgākais supersmagsvars, kā arī viens no visu laiku izcilākajiem Ukrainas sportistiem. Vladimira Kļičko bilance ringā ir 59(50 KO)-3(3 KO). Šajā dienā ukraiņu zvaigzne svinēs savu 37. Dzimšanas dienu!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­