Vēl viens bokseris, kurš izcīnījis divus olimpiskos zeltus un tiek atzīts par vienu no savas svara kategorijas izcilāko pārstāvi, leģendārās Kubas boksa skolas audzēknis. Kā arī bokseris no Vidusāzijas, čempions, kā amatieros, tā arī profesionāļos.

Ariels Ernandess Ackujs dzimis 1972. gada 8. aprīlī Guanē, Kubā. Ernandess ir īsts boksa brinūmbērns, kurš savu talantu apliecināja būdams vēl tīnis. Ātrs, veikli kustīgs kreilis, Ariels atzīstās, ka viņa elks ringā vienmēr bijis viņa izcilais tautietis Teofilo Stīvensons. Arī Ernandesa boksēšanās stilā kaut kas atgādina dižo Stīvensonu, zibenīgā kombinācija labais-kreisais, kura izjauca visu turpmāko cīņas stratēģiju tik daudzuem abu šo kubiešu pretiniekiem. Ernandess kļuva pirmais un ir vienīgais bokseris, kuram izdevies izcīnīt divas reizes pasaules junioru (līdz 18 g.v.) čempiona titulu. Viņš to paveica 1989-jā un 1991-jā gados pusvidējā (67 kg) svarā. 1992. gadā Ariels triumfē Barselonas Olimpiādē vidējā (75 kg) svarā. Divās no piecām cīņām viņš pārliecinoši pieveic nākamos pasaules čempionus profesionāļiem, vācieti Svenu Otki un Krisu Bērdu no ASV. 1993-jā, Somijas pilsētā Tamperē, izcīnīts pasaules čempiona gods. 1995-jā seko otrs pasaules čempionāta zelts Berlīnē. Bet 1996. gadā Atlantā Ernandess nodemonstrē kārtējo kubiešu fenomenu un uzvar savā otrajā olimpiādē. Līdz finālam tiek pieveikti četri izcili meistari- Āfrikas čempions Salems Kabari no Ēģiptes, atkārtota uzvara pār vācieti Otki, nākamais olimpiskais čempions, krievs Aleksandrs Ļebzjaks un nākotnes pasaules vicečempions profiem, amerikānis Roši Velss. Finālā uzvara pār Turcijas pārstāvi ir tīra formalitāte. 1997-jā Ernandess gandrīz trešo reizi uzvar pasaules čempionātā Budapeštā, bet finālā strīdīgi tiek pacelta mājinieka Erdei roka. Šobrīd Ariels Ernandess darbojās ar jaunajiem boksa talantiem. 8. aprīlī viņam paliek 41 gads!

Pasaules čempions supersmagajā svarā Gerijs Kutzi, jeb Gerharduss Kristians Kutzi, dzimis 1955. gada 8. aprīlī Bogsburgā, Dienvidāfrikā. Savu pirmo iespēju cīnīties par pasaules čempiona jostu Gerijs ieguva 1979. gada jūnijā pirmajā raundā uzveicot olimpisko čempionu un paša Muhameda Ali uzvarētāju, Leonu Spinksu. Tomēr četrus mēnešus vēlāk Kutzi par čempionu nekļūst, sīvā cīņā pēc punktiem piekāpjoties amerikānim Džonam Teitam. WBA čempiona jostu Gerijs iegūst tikai četrus gadus vēlāk, 1983. gadā nokautējot citu amerikāni, Maiklu Douksu. Bet, diemžēl, jau nākamajā cīņā Kutzi zaudē savu jostu Gregam Peidžam 8. raundā. Kopumā Gerija Kutzi bilance ir 33(21 KO)-6(4 KO)-1. 8. aprīlī dienvidāfrikānis svin savu 58. Dzimšanas dienu!

Olimpiskais čempions Endrjū Meinards dzimis 1964. gada 8. aprīlī Lorelā, Merilendas štatā, ASV. Meinards izcīnīja pussmagā (81 kg) svara zelta medaļu 1988. gada Seulas Olimpiskajās Spēlēs. Profesionālajā ringā Endrjū panākumi nebija tik spīdoši, kā daudzi paredzēja. Viņš ieguva un vairākas reizes aizstāvēja Ziemeļamerikas čempiona jostu. 1992. gadā cīnijās par WBC pasaules čempiona nosaukumu smagajā (86.2 kg) svarā, bet pēc punktiem piekāpās Anaklē Vambam no Zairas. Meinarda cīņu bilance profesionālajā ringā ir 26(21 KO)-13(9 KO)-1. 8. aprīlī Endrjū Meinards kļūs 49 gadus vecs!

Vēl viens pasaules čempions amatieriem un profesionāļiem, Genādijs Golovkins dzimis 1982. gada 8. aprīlī Karagandā, Kazahstānā. Pasaules čempionātu amatieriem vidējā (75 kg) svarā Golovkins uzvarēja 2003. gadā Bangkokā. 2004. gada Olimpiādē Atēnās Genādijs izcīnīja sudrabu, finālā piekāpjoties pieredzējušajam dagestānietim Gaidarbekam Gaidarbekovam no Krievijas. Profesionālo karjēru Golovkins uzsāka Vācijā, bet pašreiz ir bāzējies Savienotajās Valstīs. Izcīnīja WBA versijas jostu vidējā (72.6 kg) svarā 2010. gada decembrī, un uz šo brīdi jau ir septiņas reizes to aizsargājis, bet diemžēl ar pieveiktiem titulētiem pretiniekiem vēl lepoties nevar. 8. aprīlī Genādijs Golovkins svin 31. Dzimšanas dienu!

Video galerija

MICHAEL MOORER- 50!!!

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­