Viņš ir viena no visu laiku spilgtākajām figūrām pasaules boksa vēsturē. Olimpiskais čempions, vairākkārtējais pasaules čempions profesionāļiem, biznesmenis, dziedātājs, mecenāts, promouters, vārdu sakot, Zelta Puisēns- Oskars De La Hoja!

Oskars De La Hoja ir dzimis 1973. gada 4. februārī Losandželosas rajonā Montebejo, Kalifornijas štatā. Meksikāņu izcelsmes bokseris ir pirmais, kuram izdevies kļūt par pasaules čempionu sešās dažādās svara kategorijās visās prestižākajās versijās- WBA, WBC, IBF un WBO. Tikai cīņu honorāros viņam izdevies nopelnīt rekordsummu boksā, 696 mil. dollāru! Kā arī, Oskars ir visveiksmīgākais cīņu promouters bijušo bokseru starpā, šodien viens no pasaules ietekmīgākajiem cīņu organizātoriem.

Ar boksu sāka nodarboties tēva Hoela vadībā. Amatieros Oskars aizvadīja 240 cīņas, kurās piedzīvoja tikai 6 zaudējumus. 1990. gadā, 17 g.v. De La Hoja uzvarēja Labas Gribas Spēlēs Sietlā, pusvieglajā (57 kg) svarā, uzveicot pasaules čempionu, krievu Airatu Hamatovu. Šajā pašā gadā, no krūts vēža, mirst Oskara māte Sesīlija. Mirstot viņa novēl dēlam kļūt par olimpisko čempionu. 1992. gada Barselonas Olimpiādē Oskars pārliecinoši triumfē vieglajā (60 kg) svarā, ceļā uz zelta medaļu pieveicot divus pasaules čempionus, kubieti Hulio Gonzalesu un Marko Rūdolfu no Vācijas.

Profesionāļos De La Hoja ir 7-kārtējais pasaules čempions visās prestižākajās versijās, aizstāvot savas jostas 17 reizes, kā arī ir pirmais, kuram par tādu ir izdevies kļūt sešos dažādos svaros- pirmajā vieglajā (59 kg), vieglajā (61.2 kg), pirmajā pusvidējā (63.5 kg), pusvidējā (66.6 kg), pirmajā vidējā (69.9 kg) un vidējā (72.6 kg). Oskaram pieder uzvaras pār 17 pasaules čempioniem, bet piekāpies viņš ir 5 sava laika izciliem meistariem. Abšaubāmi zaudējumi tika piedzīvoti no puertorikāņa Trinidada un amatierdienu komandas biedra Šeina Moslija. Sīvā cīņā, izlaižot negaidītu sitienu pa ķermeni 9-jā raundā, zaudējums no Bernarda Hopkinsa. Kā arī divas zaudes cīņās, kurās Oskars vairs netika uzskatīts par favorītu, pēc punktiem no Meivezera un, ar TKO 8-jā, no Menija Pakjao. Oskars nobeidza karjēru 2009. gadā ar cīņu bilanci 39(30 KO)-6(2 KO).

Ārpus ringa, De La Hoja ir ierakstījis latīņu pop-dziesmu albūmu, kurā pats spēlē ģitāru. Albūms, kurš nosaukts boksera vārdā, 2000. gadā tika nominēts Grammy balvai. Oskars ir ziedojis vairākus miljonus dollāru maznodrošinātās jaunatnes attīstībai, viņš ir Hjūstonas Dinamo futbola komandas līdzīpašnieks, kā arī ir nodibinājis cīņu organizējošo kompāniju Golden Boy Promotions. 2007. gadā, Losandželosas Staples Center sporta arēnā tika uzstādīta Oskara De La Hojas bronzas statuja, blakus divām citām šīs pilsētas sporta leģendām, Veinam Greckim un Maģiskajam Džonsonam. 4. februārī Zelta Puisēns svin savu 41. Dzimšanas dienu!

1991. gada 4. februārī, Velsas galvaspilsētā Kārdifā, dzimis viens no izcilākajiem velsiešu amatieru bokseriem Freds Evanss. Evanss kļuva par Eiropas čempionu pusvidējā (69 kg) svarā 2011. gadā Ankarā, finālā uzveicot citu Eiropas čempionu Magomedu Nurutdinovu no Baltkrievijas. Bet 2012. gada Londonas Olimpiādē Evanss izcīnīja sudraba medaļu, finālā piekāpjoties divkārtējam pasaules čempionam, Serikam Sapijevam no Kazahstānas. Līdz šim tik augstus sasniegumus amatieru ringā nav izdevies gūt nevienam bokserim no Velsas. 4. februārī Fredam Evansam paliek 23 gadi!

Video galerija

THE TRIBUTE TO MIGUEL COTTO

Visi video uz mūsu mājas lapā

Mūsu draugi

TM SecuretyCaramelito PromotionsSIA Enerego KomplekssGros AutoJāņa Roviča Boksa KlubsJurmala - Pilsēta uz viļņemLegenda - Boksa klubsMV MarisTukuma Braļi

­